Rahmi Koç, Küresel Devi Satın Aldı: Türkiye Üretimine Geçiyor!

Rahmi Koç, Küresel Devi Satın Aldı: Türkiye Üretimine Geçiyor!
02.11.2023 19:13
Türk İş Adamı Rahmi M. Koç'un RMK Capital AG Şirketi, Dünya Lideri Cantieri Capelli'nin Çoğunluk Hissesini Satın Aldı!

Türkiye'nin önde gelen iş insanlarından Rahmi Koç, küresel ölçekte tanınmış bir şirketi bünyesine katma hamlesiyle dikkat çekiyor. Koç'un RMK Capital AG şirketi, dünyanın önde gelen küçük ve orta ölçekli bot üreticilerinden biri olan Cantieri Capelli'nin çoğunluk hissesini satın alarak, bu önemli adımı atmış durumda. Bu girişim, Capelli'nin yeni modeller üreterek pazar payını genişletme ve uluslararası arenadaki konumunu güçlendirme amacını taşıyor. Ayrıca, bu satın alma işlemiyle birlikte Capelli, farklı kullanım amaçlarına uygun yeni botları ürün yelpazesi içerisine dahil etme ve üretim faaliyetlerini Türkiye'ye taşıma niyetinde.


Capelli, 1974 yılında İtalya'nın Cremona şehrinde kurulan bir şirket olup, 2.2 metreden 15 metreye kadar olan 48 farklı yarı sert şişme bot modeli ile aynı zamanda 10 metreye kadar 18 farklı fiberglass bot modelini üretme kapasitesine sahip.

Rahmi M. Koç'un sahibi olduğu RMK Capital AG şirketi, bu işbirliğiyle büyük bir sinerji yaratmayı hedefliyor. Koç, bu ortaklıkla ilgili düşüncelerini paylaşırken, "Capelli'nin dünya pazarındaki lider konumu ve East Marine ile kurduğumuz işbirliği, heyecan verici bir sürecin başlangıcı. Capelli'nin üreteceği yeni bot modelleri ve Türkiye'deki üretim tesisi, denizcilik sektöründeki başarısını daha da ileriye taşıyacak. Cumhuriyetimizin 100. yılında Türkiye'nin denizcilik alanındaki ilerlemesine katkı sağlayacak bu işbirliğinin herkes için hayırlı olmasını dilerim," dedi.


Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlgili Haberler

En Çok Okunan Haberler

EKONOMİ Kategorisinde Öne Çıkanlar

İlginizi Çekebilir