Putin, Kalp Krizi Geçirdi; Hızlı Doktor Müdahalesi Hayatını Kurtardı!

Putin, Kalp Krizi Geçirdi; Hızlı Doktor Müdahalesi Hayatını Kurtardı!
24.10.2023 12:23
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Kremlin içinden gelen haberlere göre dün gece kalp krizi geçirdi.

General SVR'nin iddiasına göre, Putin'in rezidansında kalbi durdu, ancak doktorlar hızlı bir müdahaleyle onun hayata dönmesini sağladı. Olayın ardından Putin'in durumu stabil, ancak yakın çevresinde büyük endişe var. Ayrıca, son zamanlardaki görüşmelerde Putin'in "dublörünün" katıldığı iddia ediliyor.

General SVR'nin iddiasına göre, Pazar akşamı saat 21.05 civarında, rezidansta görev yapan gizli servis yetkilileri, Putin'in odasından bir düşme sesi duyduktan sonra hemen odaya girdi. Ajanlar, odada Putin'in yerde yatarken ve kasılmış bir şekilde bulunduğunu, aynı zamanda masadaki yiyeceklerin devrilmiş olduğunu gözlemledi.

Ajanların bu durumu fark etmesi üzerine, hemen rezidanstaki doktorlara haber verildi ve doktorlar Putin'in kalp krizi geçirdiğini bildirdi. Doktorlar, hızlı bir müdahale ile Putin'in durmuş kalbini yeniden çalıştırdılar ve Rus lider, tıbbi ekip tarafından özel bir odaya nakledildi. Müdahalenin ardından Putin'in bilincinin yerinde olduğu belirtildi.

Rusya Devlet Başkanı'nın şu anki durumunun stabil olduğu ve 24 saat boyunca tıbbi gözetim altında tutulduğu ifade edildi.

General SVR, Putin'in kalp krizi geçirmesinin Rus liderin yakın çevresini büyük ölçüde endişelendirdiğini ve bugün Putin'in ölmesi durumunda alınacak önlemlere dair bir toplantı düzenlendiğini açıkladı.

Ayrıca, General SVR, son zamanlarda Putin'in bazı görüşmelere "dublörünün" katıldığını iddia etti.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlgili Haberler

En Çok Okunan Haberler

GÜNDEM Kategorisinde Öne Çıkanlar

İlginizi Çekebilir