Pençe-Kilit Operasyonu’ndan Yeni Şehit Haberi Geldi

Pençe-Kilit Operasyonu’ndan Yeni Şehit Haberi Geldi
22.06.2022 10:27
Milli Savunma Bakanlığı’nın yaptığı açıklamaya göre, Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde terör örgütü mensuplarınca açılan taciz ateşi sonucu Piyade Uzman Çavuş Sercan Baş'ın şehit olduğu bildirildi. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Sizi toprağa değil, yüreğimize gömdük. Vatan size minnettardır" notu ile bir mesaj yayınladı.

Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde terör örgütü mensuplarınca açılan taciz ateşi sonucu Piyade Uzman Çavuş Sercan Baş şehit olduğu bilgisine ulaşıldı. Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, Pençe-Kilit Operasyonu bölgesindeki bir üs bölgesine bölücü terör örgütü mensuplarınca açılan taciz ateşi sonucu Piyade Uzman Çavuş Sercan Baş'ın şehit olduğu bildirildi. Bu bildirimin ardından bir şehit daha vermiş olmanın üzüntüsü tüm ülkeye yayıldı. Milli Savunma Bakanlığı’ndan, şehit Piyade Uzman Çavuş Sercan Baş hakkında yapılmış olan açıklamada, "Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz." ifadesi kullanıldı. Milli Savunma Bakanlığı’nın yaptığı açıklama sonrası tüm Türkiye’de derin bir üzüntü başladı. Şehit Piyade Uzman Çavuş Sercan Baş'ın sadece ailesi ve yakınları değil, ülkede haberi duyan herkes bir şehit daha vermiş olmanın acısını yaşamaya başladı. Özellikle yakını Pençe Kilit Operasyonu’nda asker olan kişiler yüreği ağzında olan bekleyişleri sırasında böyle acı bir haberi duymanın verdiği üzüntüyü yaşıyor.

“Sizi Toprağa Değil, Yüreğimize Gömdük”

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar yeni gelen şehit haberi karşısında duyarsız kalmadı ve şehit Piyade Uzman Çavuş Sercan Baş için başsağlığı mesajı yayımladı. Bakan Akar, Milli Savunma Bakanlığının resmi Twitter hesabından paylaşılan mesajında, "Kahraman silah arkadaşımız 21 Haziran 2022 tarihinde şehit olmuştur. Kahraman şehidimize şahsım ve Milli Savunma Bakanlığı mensupları adına Allah'tan rahmet, kederli ailesine ve asil milletimize başsağlığı ve sabır dilerim." ifadelerini kullandı. "Sizi toprağa değil, yüreğimize gömdük. Vatan size minnettardır" notuyla yayımlanan mesajda, şehit Baş'ın fotoğrafına da yer verildi. Söz konusu paylaşımın altına gelen yorumlar da Türk milletinin ne kadar üzüntü içerisinde olduğunu kanıtlar nitelikteydi.

 

İlgili Haberler

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

En Çok Okunan Haberler

GÜNDEM Kategorisinde Öne Çıkanlar

İlginizi Çekebilir