Pembe Allık Kimlere Yakışır?

Pembe Allık Kimlere Yakışır?
06.06.2022 11:52
Cildin sağlıklı ve canlı görünmesi için allık makyajın vazgeçilmezleri arasındadır. Günlük makyajın temel malzemelerinden biri olan allık, sahne makyajlarında da yüz hatlarını belirginleştirmek için kullanılmaktadır.

Eğer cilt tonunuz çok beyaz ise içerisinde kahverengi renkler barındırmayan pembe allıkları tercih edebilirseniz. Açık bir tene sahipseniz, cildinizin alt tonlarına uygun soğuk ya da sıcak tonda pembe renkleri tercih edebilirsiniz.

Pembe Allık Nasıl Sürülür?

Pembe allık sürmek için ilk olarak fırçanın ucunu allığa değdirerek üflemelisiniz. Ardından fırçayı elmacık kemiklerinize ve yanaklarınızdan saç diplerinize doğru hafifçe uygulamalısınız. Fırçada kalan allığı, yanaklarınızdan şakaklarınıza doğru hafifçe sürebilirsiniz.

Pembe Allık Fiyatları Nelerdir?

Pembe allık fiyatları genellikle markalara göre değişiklik göstermektedir. Bu sebeple bütçenize uygun her fiyatta allık bulabilirsiniz.

Pembe Allık Markaları Nelerdir?

Pembe allık için markaları şu şekilde sıralayabiliriz;

Pastel,

L’Oreal Paris,

Maybelline New York,

Flormar,

Golden Rose,

KIKO,

Mac,

Farmasi,

Avon,

Note Cosmetics,

Missha,

Revolution,

Max Factor,

Sephora,

Oriflame,

Essence,

La Fera.

Allık Nedir?

Allık, renkli bir ten makyajı malzemesidir. Yanaklara uygulanarak cildin daha canlı ve nemli gösterilmesini sağlar. Allığı adı, adından da anlaşılacağı üzere yanaklara al bir ifade kazandırmasından gelmektedir.

Yüzyıllar önce kadınlar, renkli çiçekleri ezerek allık yaparmış. Makyajın vazgeçilmez bir malzemesi olan bu allık, artık daha pratik bir forma kullanılmaktadır.

Allık Çeşitleri Nelerdir?

Çoğu kişi allığın tek bir tür olduğunu sansa da allık birçok formda bulunmaktadır. işte farklı allık çeşitlerinden birkaçı;

Likit Allık

Likit allık adından da anlaşıldığı üzere sıvı bir haldedir. Genellikle bir fırça ya da çubuk ile uygulandığı zaman daha iyi bir sonuç vermektedir. Sıvı allık ile elden edilen renkler oldukça belirgin olacağından, oldukça dikkatli bir şekilde uygulamanız gerekir.

Likit allık, cilde kolayca karışmaktadır ve kolayca çıkarılmaktadır. Çoğunlukla uzun süre kalıcı olan bu allığı, cildinize fazla sürmediğinizden emin olmalısınız. Aksi takdire allık, gözeneklerinizi tıkayarak yüzünüzde bir ağırlık hissettirebilir.

Krem Allık

Krem allık yapı bakımından diğer kremlere benzemektedir. Özellikle kuru ciltlerde cilde nem kazandırmaya ve ışıltının geri kazanılmasına yardımcı olmaktadır. Bu tür krem allıkların çoğu, içerisinde esansiyel yağlar içermektedir. Bu nedenle yağlı cilde sahip olan kişilere krem allıkların kullanılmaması önerilir.

Krem allığın kalıcılığı tüm gün sürmemektedir. En fazla 5-6 saat kalıcı olan bu allıkların uygulaması oldukça kolaydır.

Serum Allık

Serum allık, son zamanlarda adından oldukça söz ettiren bir allık çeşididir. Adından da anlaşıldığı üzere ciltte serum etkisi yaratmaktadır. Sadece cildi nemlendirmekle kalmayıp, aynı zamanda nemlendirme etkisi de sunmaktadır. Form olarak likit bir formdadır. Oldukça da kalıcıdır.

Jel Allık

Jel allık yüze ışıltı katmanın harika bir yoludur. Sektördeki diğer ürünlere oranla daha kalındır. Kuru ve yağlı ciltler için mükemmel bir seçenektir. Çünkü jel allık, cildin nemlenmesini ve tedavi edilmesini sağlamaktadır.

 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir