Peeling İle Tonik Arasındaki Fark Nedir?

Peeling İle Tonik Arasındaki Fark Nedir?
30.11.2022 21:20
Cilt bakımının olmazsa olmazı peeling hakkında merak edilen detaylar bulunmaktadır. Peeling ile tonik arasındaki fark nedir, peeling ıslak cilde uygulanır mı, keseden önce mi yapılır? Peeling jiletten önce mi sonra mı yapılır, lekeleri geçirir mi, durulanır mı, yüzü çizer mi? İşte merak edilen detaylar.

Peeling, cildin yüzeyini ölü deriden arındırılmak üzere geliştirilmiş bir cilt bakım yöntemidir. Tonik ise genellikle peeling işleminden sonra yüzü yatıştırmak ve zararlı etkilerin uzaklaştırılması için kullanılan bir tür dermatolojik üründür. Tonik her gün kullanılabilirken, peeling haftada 2-3 defa uygulanmalıdır.

Peeling Islak Cilde Uygulanır Mı?

Evde ya da cilt bakım merkezlerinde oldukça sık kullanılan cilt bakım rutinlerinden biri olan peeling, özellikle ılık bir duş sonrasında uygulandığında daha iyi bir sonuç vermektedir. Açılan gözeneklere uygulanan işlemden sonra gözeneklerin içi boşaltılarak kirden arındırılır. Yüzün çok ıslak ya da çok kuru olmaması, buhar ile açılmış gözenekler ve nemli bir cilt yüzeyi peeling için en uygun zemindir.

Peeling Keseden Önce Mi Yapılır?

Kese, vücuttan ölü derileri arındırmak için tüm vücuda uygulanabilen bir temizlenme biçimidir. Tüm cilt tiplerinin kullanabileceği kese yöntemi dikkatli bir şekilde uygulanmalıdır. Keselerin zımpara şeklindeki yüzeyi çok bastırıldığı zaman vücutta tahriş oluşturabilirler. Peeling de tıpkı kese gibi, vücuttan ölü deriyi arındırmak için kullanılan bir yöntemdir. İkisinin aynı anda yapılmasına gerek yoktur. Güzel bir kese yaptığınız banyonun ardından nemlendirici ve vücut kremi sürmeniz yeterli olacaktır.

Peeling Jiletten Önce Mi Sonra Mı Yapılır?

Batık tüyler epilasyon sırasında oldukça sıkıntı veren durumlardan biridir. Bunun için tüylerimizi almadan önce, batık kılların deri yüzeyine çıkabilmesini sağlamalıyız. Peeling yaptıktan sonra deri yüzeyine çıkartılan kıllar, jilet veya ağda yardımıyla temizlenerek, epilasyondan daha sağlıklı bir sonuç almamızı sağlar.

Peeling Lekeleri Geçirir Mi?

Kimyasal ve fiziksel olarak 2 ana gruba ayrılan cilt bakım rutini peeling, cilt lekelerine de etki etmektedir. Fakat kimyasal ya da fiziksel peeling olsun, çok derin cilt lekelerini geçirmemektedir. Örneğin doğumdan sonra ciltte oluşmuş lekeler, çok derin güneş lekesi gibi lekelerin görünümleri elbette azalacaktır, fakat tamamen geçirmeyecektir. Cilt lekelerinin tedavisi oldukça karmaşık ve çok detaylı bir tedavi gerektirmektedir.

Peeling Durulanır Mı?

Her cilt tipi peeling uygulayabilir. Önemli olan cilt tipinizi iyi analiz ederek, cildinizin özelliklerine uygun bir peeling kullanmanız olacaktır. Peeling en sağlıklı sonucu açık gözenekli ve nemli bir cilt yüzeyinde verecektir. Üründen az bir miktarda alın ve göz ve çevresi dışında, alnınıza, yanaklarınıza ve çene bölgenize dairesel hareketlerle uygulayın. Yüzünüzde yaklaşık olarak 5 dakika beklettiğiniz peelingi ılık su ile durulayın ve hafifçe kurulayın. Ardından yine cilt tipinize uygun bir nemlendirici krem ya da losyon uygulayabilirsiniz.

Peeling Yüzü Çizer Mi?

Peeling yapısı itibari ile partiküllü ve tanecikli bir yapıdadır. Bu sayede cilt yüzeyini ölü deri ve fazla yağdan arındırarak sivilce ve akne oluşumunu engelleyip, yaşlanmayı geciktirmektedir. Cilt yüzeyini çizip çizmemesi uygulama şiddetine ve sıklığına bağlı olmaktadır. Eğer hafif masajlar uygulayarak cildin ideal aralığında, cilt ihtiyacına göre uygulanırsa herhangi bir şekilde yüzü çizmemektedir.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir