Peeling Hangi Aşamada Yapılır?

Peeling Hangi Aşamada Yapılır?
29.11.2022 21:56
Peeling uygulanması hakkında bir araştırma yaparak doğru şekilde bilgilendirmeyi yazımızla beraber paylaştık. Peeling hangi aşamada yapılır, haftada kaç kere yapılır, her gün yapılır mı? Peeling hangi ciltlere uygulanır, ne işe yarar, bozulur mu, peeling ve maske aynı gün yapılır mı?

Cilt tiplerine göre uygulanan peeling yöntemleri vardır. Fakat bazı hassas ciltler vardır ki onlara peeling uygulanması yapılmaması gerekir. İnce cilt tipine sahip ve kızarma problemi olan yüz tipleri kendi kafalarına göre peeling uygulaması yapmaması gerekir. Uzmandan yardım alarak uygulamaları gerekir. Lazer epilasyon gibi ışınlı makinelere giren kişilerin peeling uygulamasında ciltlerinde lekelenme olabilir. Bu işlemler olmadan önce peeling yapılmalı. Ağdadan önce peeling yapılmamalı. Ağda yaptıktan sonra peeling uygulanması gerekir. Bunun gibi hassas noktalara kulak vererek peeling günlük bakımlarınızı yapmanız gerekir.

Peeling Haftada Kaç Kere Yapılır?

Peeling bakım ürünlerini cildinize uygularken doğru kaynaklardan yardım alarak uygulamanız gerekir. Bazı cilt tiplerinin geri dönüşü olmayan peeling uygulamaları mevcuttur. Bu araştırmalar gösteriyor ki içindeki kimyasal maddeler cildin yapısını bozar. Eğer hassas ve hemen lekelenen cildiniz varsa haftanın bir günü peeling uygulayın. Bu size iyi gelebilecek ve doğru şekilde sonuçlar verebilen kullanım olacaktır.

Peeling Her gün Yapılır Mı?

Cildi temizlemek adına yapılan peeling ürünleri vardır. Bu peelingler her gün yapılmasında bir sıkıntı olmaz. Tabi kişiler bunları deneyerek karar vermeli hassas ve ince deri tabakasına sahip olan kişiler her gün yapılması önerilmez. Cildin tahriş olması ve kötü sonuçlarla karşılaşabilirler. Haftanın bir ya da iki günü uygulayacağınız peelingler de mevcuttur. Hassas cildi olanlar bu şekilde kullanılan peelingleri almaları tavsiye edilir.

Peeling Hangi Ciltlere Uygulanır?

Peeling bakımları her cilt yapısına göre uygulanabilir. Öncelikle cilt alanında uzman olan güzellik merkezlerinden yardım almanız gerekir. Buna göre size cilt tipiniz hakkında bir rapor çıkarılır. Bu rapor ile beraber hangi tip krem ve peeling kullanmanız hakkında size öneriler sunulur. Bu sonuca göre kendinize uygun peeling alarak uygulayabilirsiniz.

Peeling Başlığı Ne İşe Yarar?

Peelingi cildinize sürdükten sonra başlığını masaj uygulaması şeklinde kullanabilirsiniz. Ciltteki ölü hücrelerin çıkmasını ve cildin pürüzsüz olmasına yardımcı olur. Peeling uyguladıktan sonra yıkama ile bu ölü hücreler çıkmayabilir. Başlığın takılması ile ölü hücreler anında yok olarak temizlenir.

Peeling Bozulur Mu?

Doğal yöntemlerle yapılan peelingler bozulma süresi daha kısa olabilir. Güzellik merkezlerinden aldığınız peelinglerin ömürleri uzun olur. Fakat bu tarz peelinglerin uzun süre kullanımı pek önerilmez. Yani alacağınız ürünü en fazla bir yıl kullanın bir yıldan sonra cildinize zarar verebilir.

Peeling ve Maske Aynı Gün Yapılır Mı?

Peeling ve maskeyi aynı gün yapmayınız. Günlük peeling kullanımlarında maske yapabilirsiniz. Fakat haftalık ve düzenli şekilde yaptığınız peeling uygulamalarını maske ile aynı gün yapmayın. Aynı anda cilde verilen işlemler zarar verebilir. Cildin deri içindeki noktalara tahriş ederek kötüleştirebilir. Bu yüzden uygulanmamasında yarar olacaktır.

 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir