Paso Ne demek?

Paso Ne demek?
14.02.2023 23:12
Her yerde her zaman konuşulmayan, genellikle aynı kültür çevresine ait kaba üsluplu yapay dile argo konuşmak ya da argo üslup takınmak denilmektedir. Argo kelimeler ile ilgili çok merak edilen detaylar var. Argoda paso, paket, paketlemek ne demek? Argoda ringo, soyka, sabunluk, süt çocuğu ne demek? Detaylar içeriğimizde

Paso genellikle genç kesimin daha çok kullandığı bir argo sözcüktür. Pasonun argoda ne manaya geldiği merak edilmektedir. Paso argoda “devamlı, sürekli“ manasında kullanılmaktadır.

Paket Argoda Ne Demek?

Argoda genellikle cinsiyetçi söylemler olduğundan daha önce bahsetmiştik. Argo kelimeler genellikle küçümseme ya da bir şeyi kaba bir ifade biçiminde söyleme stiline dayanmaktadır. Paket kelimesi de argoda kadın bedeni ya da kadının kalçasını ifade etmek için söylenir.

Paketlemek Argoda Ne Demek?

Genellikle aynı kültüre ait bir topluluğun kendi aralarında konuştuğu 2. Yapay dile argo denilmektedir. Argo kelimeler arasında genellikle polisiye dizi ve filmlerden aşina olduğumuz paketlemek, paket olmak kelimesinin anlamı merak edilmektedir. Paketlemek kelimesinin anlamı “yakalanmaktır“.  Genellikle polis veya güvenlik güçlerinden kaçan kişiler için söylenmektedir enselenme anlamı taşımaktadır. Örneğin “paket edildi, paket oldu” gibi.

Ringo Argoda Ne Demek?

Ringo kelimesi de argo kelimeler arasındadır. Türkiye’de kuranda geçmeyen yabancı kaynaklı bir isim olarak bilinmektedir. Ancak ringo kelimesinin argo anlamına ulaşamadık.

Argoda Soyka Ne Demek?

Argoda da tıpkı Türkçe de konuşma dilinde olduğu gibi bir kelimenin birden fazla anlamı olabilmektedir. Bu fark genellikle göre ve ağız farklılıklarından dolayı ortaya çıkmaktadır. Çok kültürlü ve etnik yapıya sahip bir millet olduğumuz için bazen kelimeler aynı olsa bile anlamları değişmektedir. Ya da farklı kelimeler aynı şeyi ifade edebilmektedir. Soyka kelimesi de bu kelimelerden biridir. Soykanın argoda ne anlama geldiğini merak edenler var. Gelin birlikte soykanın anlamlarına daha yakından bakalım.

Soyka 1. Anlam: Ölüden arta kalan, üzerinden çıkan eşya

Soyka 2. Anlam: Bilinmeyen nesne, kişi ya da kişiler

Soyka 3. Anlam: Gereksiz, zararı dokunabilecek şey, nesne

Soyka 4. Anlam: Lanet, kötülük

Soyka 5. Anlam: Erkecin cinsel organına verilen ad, isim

Sabunluk Argoda Ne Demek?

Sabunluk kelimesi anlamı merak edilen bir diğer argo kelimedir. Sabunluk kelimesinin manasını sizin için araştırdık. Sabunluk argoda “ ömrünün sonuna gelmiş, yaşlı kimse, kişi “manasında kullanılmaktadır. İhtiyar, hayli yaşlı, elden ayaktan kesilen kişileri tanımlamak için kullanılan bir kelimedir.

Süt Çocuğu Argoda Ne Demek?

Gerçek anlamına yakın bir anlamda kullanılan özellikle ergen yaş grubundaki çocukların kendi akranları için kullanmış olduğu bir hakaret ve yerme kelimesidir. Bir küfür olarak değerlendirilmese de karşı tarafın erkekliğini aşağılamak için kullanılan bir tabirdir. Genellikle korkak, çekingen, dışa dönük olmayan, özgüvensiz, atik olmayan erkekler için kullanılmaktadır. 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir