Ortopedik Yastık Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Ortopedik Yastık Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?
07.10.2022 19:51
Ortopedik yastık alırken nelere dikkat edilmeli? Ortopedik yastık nasıl yıkanır, nerede satılır, içinde ne var? Ortopedik yastık kaç yıl kullanılır, makinede yıkanır mı, sert mi olur ve faydalı mı? Sağlımız için doğru yastık kullanımı önemlidir. Bizde sizler için ortopedik yastıklar hakkındaki bilgileri topladık.

Ortopedik yastık alırken dikkat etmeniz gereken noktalar vardır. Boyun kavis özelliğine, boyun uzunluğuna ve omuz yüksekliğinize dikkat etmeniz gerekmektedir. Ortopedik yastığı alırken bunlara dikkat ettiğiniz zaman size tamamen uyum sağlayacak ve anatomik yapınıza uygun bir yastık seçmiş olacaksınız.

Ortopedik Yastık Nasıl Yıkanır?

Ortopedik yastığı yıkamak için öncelikle küvetinizi yoksa büyükçe bir leğeninize ılık su ve az bir deterjan ekleyerek yastığınızı bu karışımın içine koyunuz. Hafif hafif bastırarak yıkayınız. Daha sonra sudan çıkartıp kurumaya bırakınız. 

Ortopedik Yastık Nerede Satılır?            

Ortopedik yastıkları dilerseniz internet sitelerinden dilerseniz de yakınınızda bulunan ev gereçleri satana mağazalardan alabilirsiniz. Yakınınızda bulunan ev gereçleri ürünleri satan mağazaya gidip kendi boyun ölçülerinize uygun şekilde ortopedik yastığınızı alabilirsiniz. Ortopedik yastık alırken dikkat etmeniz gereken noktalar vardır. Boyun kavis özelliğine, boyun uzunluğuna ve omuz yüksekliğinize dikkat etmeniz gerekmektedir.

Ortopedik Yastık İçinde Ne Var?

Ortopedik yastıkların içinde hafızalı köpük adı verilen bir malzeme ile üretilmektedir. Hafızalı köpük, ısıya duyarlı bir malzeme olduğu için vücudun ona dokunan kısmının şeklini alır ve rahat bir uyku uyumanızı sizlere sağlamaktadır. Ortopedik yastıkların iç dolgusunda ise laeks, kaz tüyü, pamuk, bambu, slikon, visco ya da elyaf malzemeleri kullanılır. 

Ortopedik Yastık Kaç Yıl Kullanılır?

Ortopedik yastıklar, rahat ve sağlıklı bir uyku çekmemiz için tasarlanmış olan ürünlerdir. Alıp kullandığımız bu ortopedik yastıklarında bir ömrü bulunmaktadır. Ortopedik yastıkların kullanım ömrü 3 yıldır. Eğer vücudunuz daha hassa bir yapıya sahip ise 1 yılda ortopedik yastıklarınızı değiştirebilirsiniz. 

Ortopedik Yastık Makinede Yıkanır Mı?

Ortopedik yastıklar, diğer yastıklar gibi bir yapıya sahip olmadıkları için makinede yıkanmamalıdır. Eğer ortopedik yastığınızı makinede yıkarsanız özelliğini yitirip kullanılmaz hale gelecektir. Makinede yıkamak yerine elde yıkamayı ya da nemli bir bez ile silmeyi tercih etmelisiniz.

Ortopedik Yastık Sert Mi Olur?

Ortopedik yastıklar, diğer yastıklar gibi bir yapıya sahip olmadıkları için bazıları yumuşak bazıları da sert yapılı olabilirler. Eğer sıklıklar sırt üstü yatıyorsanız yumuşak yapılı ortopedik yastıkları seçmelisiniz. Yan yatıyorsanız eğer sert yapılı ortopedik yastıkları seçmelisiniz.

Ortopedik Yastık Faydalı Mı?

Ortopedik yastıklar faydalıdır. Çünkü uyurken vücut pozisyonunuzu düzeltmek için özel tasarlanmış yastıklardır. Sağlıklı ve rahat uyku uymanıza yardımcı olmaktadır. Ayrıca baş, boyun ağrısı yaşamanızı ve dinlenmiş şekilde uyumanıza yardımcı olmaktadır.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir