Omurga Ağrısı Neden Olur?

Omurga Ağrısı Neden Olur?
08.12.2022 21:35
Omurga ağrısı ile baş edemiyorsanız, bu yazımızla daha doğru bilgilere ulaşarak bir tık kurtulma ihtimaliniz artacak. Omurga ağrısı hakkında doğru kaynaklar aracılığıyla yazımızda paylaştık. Omurga ağrısı neden olur, nasıl geçer, sırt omurga ağrısı için hangi doktora gidilir? Omurga ağrısı için hangi doktora gidilir, için egzersizler nelerdir, nereler vurur?

Omurga ağrısının olmasında bazı etkenler vardır. Kemik bozuklukları ilk etkenleri arasındadır. Genetik yapıya bağlı bu sorun oluşabilir. Diğerleri ise viral enfeksiyonlar aşırı kilo ile beraber obezite olması ve kas ve kemik dokusundaki sorunlar omurga ağrısını kişilerin vücutlarına yansıtır. Buna bağlı olarak omurgalarınızda şiddetli kasılma ve ağrı meydana gelerek sizi hayattan soğutabilir.

Omurga Ağrısı Nasıl Geçer?

Omurga ağrısının geçmesi için sağlıklı yaşadığınıza emin olmalısınız. Eğer obezite yüzünden bu ağrıları çekiyorsanız kısa sürede kilo kontrolü yaparak sağlıklı yaşama adım atmalısınız. Ya da bazı fiziksel hareketler ile daha sağlıklı omurga yapısına kavuşmak mümkün. Diğer etkili olay ise masaj olmaktadır. Düzenli olarak masaj yapımında omurga ağrısının hafiflediği gözlemlenir.

 Doktorların tavsiyeleri üzerine verilen kremlerle bu masaj yapılırsa daha etkili bir sonuç gösterecektir. B12 vitamini düzenli alırsanız kas ve kemik sisteminizdeki dokuları daha sağlamlaştırır ve omurga ağrınız kısa süre içinde kaybolur. Bunun gibi etkenler ve tedaviler yapılırsa kişilerin omurga ağrıları uzun süre hayatlarına girmeyecektir.

Sırt Omurga Ağrısı İçin Hangi Doktora Gidilir?

Sırt omurga ağrısı için başvuracağınız ilk doktor fizik tedavi olacaktır. Burada sizlere gereken işlemler yapılır. Eğer kişiler herhangi bir düşme ve yaralamadan sonra sırt ağrısı oluşursa gideceği doktor bölümü farklı olacak. Ortopedi bölümüne gitmesi ve orada verilen tedavi daha sağlıklı ve doğru olacaktır.

Omurga Ağrısı İçin Hangi Doktora Gidilir?

Omurga ağrısı için genellikle fizik tedavi ve ortopedi bölümüne gideceğimizi bilmekteyiz. Fakat bizi nörolog bölümüne yönlendirilmesi ile şaşkınlık da yaşayabiliriz. Çünkü nörolog bölümü ve omurilikle bağlantısı ve sinirlere bağlı bir tedavi yapması sır ve omurga ağrısı hakkında kişilere kısa sürede tedavi başlatarak doğru bir sürecin başlangıcını yapacaktır.

Omurga Ağrısı İçin Egzersizler Nelerdir?

Omurga ağrısı için yapmanız gereken günlük hareketler mevcut olacaktır. Bu hareketler kişideki ağrı ve hastalığa göre değişir. Genellikle omurilik bölgesiniz yavaş şekilde hareket ettiren ve bu ağrıyı kısa sürede yok eden hareketlerden oluşmaktadır. Doktorunuz tarafından bu müdahale kısa sürede bu hareketler vasıtasıyla yok olacaktır.

Omurga Ağrısı Nerelere Vurur?

Sırt ve bel bölgesine şiddetli bir ağrı ile rahatsız edecek şekilde etkiler. Bu bölgelerde yanma ve halsizlik gibi birçok ağrı ile baş edebilirsiniz. Eğer bunun gibi sorunlarınız varsa sinir hastalıkları bölümüne başvurarak sorunuza kısa sürede müdahale eden tedavi yöntemini deneyin. Aksi halde bu ağrı daha şiddetli olacak ve baş edemeyecek hale gelebilişiniz.

 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir