Normal Doğum Ağrısı Ne Zaman Geçer?

Normal Doğum Ağrısı Ne Zaman Geçer?
01.12.2022 22:21
Normal doğum ağrısı ne zaman geçer, sonrası kasık ağrısı neden olur, başlaması için yapılması gerekenler nelerdir? Normal doğum başlandığını nasıl anlarız, bebeğe faydaları nelerdir, basuru olan normal doğum yapabilir mi? Anne adayları ya da anne olmak isteyenler için norma doğum hakkında doğru bilgiler edinerek sizlerle paylaşımda bulunduk.

Normal doğum, adından da anlaşılacağı gibi doğal yolla doğumun yapıldığı bir andır. Bu yüzden anneler bu anlarda çok fazla acı ve ağrı çekebilir. Fakat daha sonrası hem kendi sağlığı hem de bebeğinin sağlı için ne kadar faydalı olduğunu anlayacaktır. Norma doğum yapan kadınların ağrıları iki günlük süreç içinde kısa sürede kaybolduğu bilinir. sezeryan doğuma göre anneler kendilerini daha çabuk toparlanması için vücudun kısa sürede eski forma dönüşmesi sağlanır.

Normal Doğum Sonrası Kasık Ağrısı Neden Olur?

Normal doğum öncesi, sırasında ve sonrasında anneler çok fazla ağrı çekebilir. Fakat buna en fazla bir gün kadar katlanacaklardır. Bir günün sonunda zafer onları bekler. Sağlık açısından en güzel ve en doğal yöntem olduğu için genelde normal doğum tavsiye edilir. Normal doğum sonrası en çok şikayet edilen konu ise kasık ağrısıdır. Bu sürecin doğumdan kaynaklandığını unutmayın. Çünkü bebeğiniz o kanal yollarından gelerek bir doğumu gerçekleştirdiniz. Kısa sürede bu ağrının kaybolacağına emin olabilirsiniz.

Normal Doğumun Başlaması İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Günümüzde normal doğum pek önerilmemekle beraber bazı anne adayları normal doğuma ısrarcı bakması ile alternatif tıp çerçevesinde gerçekleştirmektedirler. Anne adaylarının norma doğumun başlaması için suyunun gelmesi gerekir. Ve vajinasının belli bir açılma seviyesine ulaşması gerekir. Bunun için pilates topunun üzerinde kısa kısa masaj şeklinde o bölgeye uygulama yapılmalı. Olduğunuz yerde çömelme ile ıkınarak bazı pozisyonları gerçekleştirmelisiniz. Tabi suyunuz geldiği anda artık bu durumların hepsi hastane ortamında gerçekleşir. Eğer açılma söz konusu olmazsa sezeryana alınması gerekebilir.

Normal Doğumun Başladığını Nasıl Anlarız?

Suyunun gelmesi ve şiddetli kasıklarda ağrının başlaması normal doğumun başladığının habercisi olmaktadır. Bu yüzden hemen hastane müdahalesini devreye sokmalıyız. Aksi takdirde kendi kendimize doğurmak sakıncalı ve bebeğe zarar verebilir.

Normal Doğumun Bebeğe Faydaları Nelerdir?

Normal doğumla dünyaya gelen çocukların bağışıklık sistemleri çok kuvvetlidir. Gelişim süreçleri daha normal veya hızlı şekilde tamamlanabilir. Kısa sürede fazla hastalanma gibi ateşli hastalıklar geçirmemeleri engellenir. Hem anne hem de bebeğin daha kolay şekilde adapte olması sağlanır. Anne sütünün daha çok yaraması ve buna dair daha hızlı şekilde gelişmesi sağlanır.

Basuru Olan Normal Doğum Yapabilir Mi?

Basuru olan bir kişinin normal doğum yapması sakıncalı olabilir. Bu yüzden doktoruna sorarak belli bir kontrol neticesinde normal doğum yapması önerilir. Aksi halde hem doğumda hem de basur olan bölgede ciddi yaralanmalar meydana gelebilir. Hatta doğum sırasında çocuk da tehlikeye düşebilir.

 

 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir