Nişan Kıyafeti Nasıl Alınır?

Nişan Kıyafeti Nasıl Alınır?
18.10.2021 21:00
O büyük gün gelip çattığında ve hayatınızın en önemli anını yaşayacağınız anda sizin için en önemli şeylerden biri de nişan kıyafeti olmalı. Nişan kıyafeti fiyatları nedir, hangi renk olmalı? Nişan kıyafeti hangi taraf alır, nereden alınır? Nişan kıyafeti tesettür fiyatları nelerdir? Tüm bu soruları sizler için cevapladık.

Hemen hemen hepimizin hayalini kurduğu o anda en sevdiğimiz kıyafeti giymek, kendimizi o güne ve o ana ait hissetmek, yıllar sonra bile dönüp baktığımızda güzel bir şekilde anımsamak için gereken şeyin nasıl olması gerektiğine dair daima araştırma yapmak oldukça önem taşır. Çünkü ne istediğinizi bilmeniz ve üzerinize deneme yaparak uzun vadede karar vermeniz son derece yerinde olacaktır. Ayrıca nişan yapılacak yer önceden belirlenmiş ise bu tarza uygun olarak kıyafet seçiminde bulunmanız gerekecektir. O açıdan bakınca daha önce deneme yapmış olmak ve aynı zamanda pek çok model denemek sizin açınızdan faydalı olacaktır. Alışveriş merkezlerinden, alışveriş sitelerinden, çarşı pazarda yer alan mağazalardan uzun süre bakabilir ya da kendinize özel kıyafet de diktirebilirsiniz. 

Nişan Kıyafeti Hangi Renk Olmalı?

Nişan kıyafetinin hangi renk olacağı tamamen sizin kişisel zevklerinizle ilgilidir. Çünkü bu sizin en özel günlerinizden biridir ve sevdiğiniz renkte sevdiğiniz modelde kıyafetler satın alabilirsiniz. İşte bu açıdan baktığımızda sizlere şu ya da bu renk demek çok mümkün değildir. Fakat mevsim ve konsept olarak uyum arıyor ve bir fikre ihtiyaç duyuyorsanız sizlere önerimiz, özellikle yaz aylarında somon rengi, su yeşili, saks mavisi, nar çiçeği, pembe renkleri önerebiliriz. Sonbahar ve kış ayları için ise genel önerimiz patlıcan moru, haki yeşil ve bordo tonlarında ki renklerdir.

Nişan Kıyafetini Hangi Taraf Alır?

Nişan törenlerinde pek çok adet bulunur. Bu adetler ise özellikle gençlerin kafa karışıklığı yaşamasına neden olur. Fakat bu sorunun hemen hemen tüm yörelerde ki yanıtı şudur ki nişan kıyafetini ve aksesuarları erkek tarafı alır. Nişan masrafları ve nişanın yapılacağı mekanın ücretleri gibi tüm giderler kız tarafına ait olsa da bu konuda masraf erkek tarafınındır. Bu kız tarafına yapılan bir jesttir.

Nişan Kıyafeti Nereden Alınır?

Nişan kıyafetinin nereden alınacağı pek çok kişi tarafından merak edilir. Bunun için genelde nişan öncesinde hem kız hem de erkek tarafı bir çarşı alışverişine çıkar. Burada nişan kıyafetleri de seçilir ve alınır. Fakat sizler ailecek çıktığınız alışveriş yerlerinde kendinize uygun bir kıyafet bulamazsanız internet üzerinden alışveriş yapabilirsiniz ve ayrıca çarşı ya da pazarı nişanlınızla gezebilirsiniz.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir