Naim Süleymanoğlu Kimdir?

Naim Süleymanoğlu Kimdir?
15.11.2022 21:56
Altın madalyonun sahibi ünlü halterci Naim Süleymanoğlu hakkında bilinmeyenleri araştırdık. Naim Süleymanoğlu kimdir, neden öldü, boyu kaçtır, aslen nereli? Antrenörü kimdir, ağırlık rekoru kaçtır, annesi kimdir, Bulgar ismi nedir?

Naim Süleymanoğlu Türkiye’nin gurur olan sporculardan biridir. Halterde dünya rekoru kırarak birçok kez başarı ile ülkesine dönmüştür. Yaptığı başarılı şekilde spor hayatı ile herkese örnek olabilecek düzeydedir. Hayatının da film olduğu ve çok büyük işlere imza atan milli sporcularımızdandır. Onun getirdiği başarı ve madalyalar ülkemizi bir kez daha gururlandırmış ve onur vermiştir. Hem spor hayatı hem de özel hayatına dair basında da birçok haberler mevcut olmuştur. Bir dönem Japon kızı ile alakalı bir gelişme yaşanmış ve daha sonraları haberler kaybolup gitmiştir.

Naim Süleymanoğlu Neden Öldü?

2017 yılında aramızdan ayrıldı. Karaciğer yetmezliği nedeniyle hastaneye kaldırılan ve ağır şekilde bir ameliyat sonrası dünyaya gözlerini kapattı. Ölmesi ile hayatı hakkında birçok olay yeniden canlandır. Aile hayatı özellikle gizli bir yabancı kızı ortaya çıktı. Çocukları arasında ölümünden sonra miras konusunda anlaşmazlıklar çıktı.

Naim Süleymanoğlu Boyu Kaçtır?

Milli sporcunun boyu 1,47 cm olarak bilinir. Boyunun kısalığı onu toplumda daha güzel yerlere getirmesine vesile olmuştur. Kısa boylu olmasından ötürü haltercilik sporuna giriş yaparak spor hayatı boyunca büyük başarılar elde etmiştir.

Naim Süleymanoğlu Aslen Nereli?

Milli sporcunun aslen Bulgar asıllı olduğu bilinir. Bulgar adının da farklı olmasından ötürü tam anlamıyla balkan havası vardır. Bulgar asıllı olması onun Türk olmasını değiştirmemiş Türkiye için birçok yarışmada tüm gücünü sarf ederek yarışmıştır. Unutulmayacak ve gurur duyacağımız başarılar getirmiştir. O yüzden ismi ve başarıları nesilden nesile güçlü bir anı olarak anlatılacaktır.

Naim Süleymanoğlu Antrenörü Kimdir?

Cep Herkülü olarak da bilinen Naim Süleymanoğlu’nun ilk antrenörü Hilmi Pekünlü olmuştur. 8 yaşında tanışan Naim hocasından birçok şey öğrenmiştir. Öğrendiklerine kendi çalışması sayesinde daha yukarı çıkmıştır. Hem hocasından aldığı dersler hem de öğütler neticesinde halter alanında dünya şampiyonluğu getirmiştir.

Naim Süleymanoğlu Ağırlık Rekoru Kaçtır?

190 kg ile dünya rekoru kıran halterci birçok sporcuya da örnek olacak spor hayatı vardır. Kendi ağrılı ile 190 kiloyu kaldırması mucize olarak görülürken o bunun çalışma neticesinde meydana geldiğini söylemiştir. Eğer sporla ilgilen gençler onun hayatını incelerse ne kadar sabırlı ve disiplinli bir çalışma hayatının olduğunu da öğrenecek. Azim ve disiplinle insanların neler yapacağını onun hayatı üzerinden göreceksiniz.

Naim Süleymanoğlu Annesi Kimdir?

Hatice Süleymanoğlu adında annesinin hala yaşadığı bilinir. Oğlundan geride kalan başarıları ve çocukluğu kalmıştır. Yapılan röportajlarda oğlunun ölmesinden büyük üzüntü duyan anne ağlayarak onu anlatmaya devam etmiştir.

Naim Süleymanoğlu’nun Bulgar İsmi Nedir?

Bulgar asıllı olan haltercinin Bulgar ismi Naum  Şalamanoc olarak bilinir. Doğumu Bulgaristan’da geçmiş ve çocukluğunun kısa dönemini de Bulgaristan’ın bir köyünde geçirmiştir. Zorlu bir hayat öyküsü ve başarılı spor hayatı ile herkese örnek olabilecek biyografiler arasına girer. 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir