Naci Görür Hangi Üniversitede Çalışıyor?

Naci Görür Hangi Üniversitede Çalışıyor?
13.02.2023 18:39
Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve tüm dünyayı yasa boğan depremin ardından ünlü jeologlarımızdan biri olan Naci Görür hakkında araştırma yapılmaktadır. Naci Görür hangi üniversitede, İstanbul depremi için ne diyor, kaç yaşında, Kürt müdür? Naci Görür Müslüman mı, ne mezunu, nerede çalışıyor, ne iş yapıyor? Aradığınız cevapları yazımızda bulabilirsiniz.

Naci Görür özellikle deprem söz konusu olduğunda akla gelen ilk bilim insanıdır. Ünlü akademisyen İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Maden Fakültesi Maden Mühendisliği Bölümü’nde kariyerine devam eden bir öğretim üyesidir.  Özellikle Marmara Denizi hakkında yapmış olduğu araştırmalar ile ünlenmiştir.

Naci Görür İstanbul Depremi İçin Ne Diyor?

6 Şubat tarihinde Kahramanmaraş Pazarcık ve birkaç saat sonra yine Kahramanmaraş Elbistan ilçelerini adeta yıkıma uğratan depremin sonunda gözler İstanbul depremine çevrilmiş durumda. Bu korkutan bekleyiş için uzman görüşlerini merak eden vatandaşların ise en güvendiği isimlerden biri de Naci Görür’ dür. Özellikle Marmara Denizi ile ilgili yapmış olduğu jeolojik çalışmalar ile bilinen bilim insanının beklenen İstanbul depremi ile alakalı görüşleri merak ediliyor. Görür “İstanbul’da durum hiç iyi değil. Çok yakın bir zamanda depremin İstanbul’da meydana geleceğini söyleyebilirim. İstanbul için endişeliyim“ dedi.

Naci Görür Kaç Yaşında?

Naci Görür deniz jeolojisi uzmanı, sedimantoloji ve jeologdur. Ünlü bilim insanı 1947 yılında Elazığ’da dünyaya gelmiştir. 2023 yılı itibari ile 76 yaşındadır.

Naci Görür Kürt Mü?

Naci Görür 9 Eylül 1947 yılında Elazığ’da dünyaya gelmiştir. Kürt kökenli olup olmadığı ise bilinmemektedir. Akademisyen ve bilim insanıdır.

Naci Görür Müslüman Mı?

Naci Görür ülkemizin yetiştirmiş olduğu en değerli bilim insanlarından biridir. Hayatını bilime adayan duayen bilim adamının dini inancı merak edilmektedir. Naci Görür’ ün aksini ifade etmediği için Müslüman olduğunu düşünmekteyiz.

Naci Görür Ne Mezunu?

Naci Görür ilk, orta ve lise eğitimini Elazığ’da tamamlamıştır. Ardından lisans eğitimi için İstanbul’a gelmiş olan ünlü akademisyen İTÜ Madem Fakültesinde Jeoloji Mühendisliğini bitirmiştir. Daha sonrasında burada yüksek lisans yapmıştır. Bunun arından da Milli Eğitim Bakanlığı bursu ile İngiltere’de doktora eğitimini tamamlamıştır.

Naci Görür Nerede Çalışıyor?

Ünlü deniz jeolojisi uzmanı, jeolog, sedimantoloji ve akademisyendir. Özellikle deprem konusunda halkı bilinçlendirmek adına sayısız makalesi ve çalışması bulunan Naci Görür bugün hala İTÜ’de eğitim vermeye devam etmektedir.  TÜBİTAK Teşvik ödülünü kazanmış,  NATO zirvesinde verilen Barış ve Güvenlik İçin Bilim Ödülünü almaya layık görülmüştür. Ayrıca Bilim Akademisi asli üyelerinden de biridir.

Naci Görür Ne İş Yapıyor?

Naci Görür deprem konusunda toplumu ve yöneticileri uyaran, kariyeri boyunca binlerce titiz çalışmaya imzasını atmış, duayen bilim insanı ve akademisyendir. Jeoloji Mühendisliği bölümünden mezun olmuş ve mezun olduğu İTÜ’de akademik kariyer yapmıştır. Binlerce TV programına konuk olmuş olası depremler için uyarılarda bulunmuş, yapı güvenliği, alt yapı sorunları, deprem anında yapılacaklar gibi birçok hayati bilgiyi de halk ile paylaşmış başarılı bir jeologdur. 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir