Naci Ağbal’ın Kaç Çocuğu Var?

Naci Ağbal’ın Kaç Çocuğu Var?
16.11.2022 23:26
2015’te meclise giren, maliye bakanlığı ve merkez bankası başkanlığı gibi birçok farklı görevi üstlenen Naci Ağbal THY, TÜPRAŞ, PETKİM gibi büyük şirketlerde de yönetim kurulu üyeliği görevinde bulunmuştur. Naci Ağbal’ın kaç çocuğu var, eşi kimdir? Berat Albayrak ve Naci Ağbal neden kavga etti? Naci Ağbal göreve ne zaman geldi, kaç ay görev yaptı, milletvekili mi? Naci Ağbal hakkında merak ettiğiniz sorulara sizler için cevap verdik.

Bir dönem Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası yapmış Naci Ağbal Maliye Bakanlığı görevi de yapmıştır. 1968 yılında Bayburt’ta doğan Naci Ağbal evli ve iki çocuk babasıdır. Naci Ağbal 25. Ve 26. Dönem Bayburt Milletvekilliği yapmıştır.

Naci Ağbal'dan Sonra Kim Geldi?

Siyasetçi Naci Ağbal birden farklı görevler üstlenmiştir. 2015-2018 yılları arasında Maliye Bakanlığı yapan Naci Ağbal’ın yerine Berat Albayrak gelmiştir. 24. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı olan Naci Ağbal’ın görevinden ayrılmasıyla yerine Şahap Kavcıoğlu gelmiştir. 2018 yılında Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı yapan Naci Ağbal’ın yerine İbrahim Şenel görevlendirilmiştir.

Berat Albayrak ve Naci Ağbal Neden Kavga Etti?

Naci Ağbal Merkez Bankası başkanı iken Maliye Bakanı olan Berat Albayrak ile kavga ettiği ve istifaların bu yüzden geldiği iddia edilmişti. Berat Albayrak’ın, Naci Ağbal’dan ‘o şahıs’ olarak bahsettiği ve politikalarının uyuşmadığı için kavga ettiği iddia edilmişti. Ancak herhangi bir açıklama veya bilgi net olarak bildirilmemiştir.

Naci Ağbal’ın Eşi Kimdir?

2 dönem Bayburt Milletvekilliği yapan ve bakanlık görevlerinde de bulanan Naci Ağbal evli ve iki çocuk babasıdır. Naci Ağbal’ın eşi Mehtap Ağbal’dır. 2015 yılındaki seçimlerden sonra milletvekili seçilen Naci Ağbal’ın rozetini, eşi Mehtap Ağbal takmıştır.

Naci Ağbal Göreve Ne Zaman Geldi?

İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümü mezunu olan Ağbal birçok görevde yer almıştır. 24 Kasım 2015 yılında Maliye Bakanlığı görevine başlayan Naci Ağbal, 10 Temmuz 2018’de görevinden ayrıldı. 24 Kasım 2018’de Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı olarak göreve başlayan Naci Ağbal, 7 Kasım’da Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Başkanlığına atandı.

Naci Ağbal Kaç Ay Görev Yaptı?

Yakup Ağbal ve Minteha Ağbal çiftinin çocuğu olan Naci Ağbal 2015 ve 2018 yılları arasında 3 sene Türkiye Cumhuriyeti Maliye Bakanı görevinde yer almıştır. Bu görevinden sonra 2 sene de Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe olanı başkanlığı yapan siyasetçi ve bürokrat Naci Ağbal Kasım 2020’de Merkez Bankası Başkanlığı görevine getirilmiş, 4 ay sonra Mart 2021’de görevinden ayrılmıştır.

Naci Ağbal Milletvekili Mi?

Bayburt’ta dünyaya gelen Naci Ağbal, 2015 yılındaki seçimlerde Adalet ve Kalkınma Partisi Bayburt Milletvekili olarak meclise girmiştir. İngiltere Exeter Üniversitesi’nde İş İdaresi ve Genel İşletme Yönetimi bölümünde yüksek lisans yapmıştır. Naci Ağbal iyi düzeyde İngilizce bilmektedir.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir