Mutluluk Çubuğu Nasıl Çalışır?

Mutluluk Çubuğu Nasıl Çalışır?
24.08.2022 14:22
Mutluluk çubuğu, erekte olunmadığı ve hormonların yeterli seviyelerde salgılanmadığı durumlarda başvurulan bir tedavidir. Mutluluk çubuğu, ameliyat yöntemi ile birlikte yerleştirilmekte olan bir protezdir. Mutluluk çubuğu hakkında, mutluluk çubuğu nasıl çalışır? Mutluluk çubuğu hastalığı nedir? Mutluluk çubuğu zevk verir mi? Mutluluk çubuğunun riskleri nelerdir gibi konular, mutluluk çubuğu hakkında sorulmakta ve araştırılmaktadır. Mutluluk çubuğu hakkında merak edilen bir diğer nokta ise, mutluluk çubuğunu takan devlet hastanelerinin nereler olduğudur. Yeni yazımızda ise, mutluluk çubuğu hakkında merak edilen konuları, siz okurlarımız için cevapladık.

Mutluluk çubuğu ameliyatı, son zamanlarda revaçta olan ve erkekleri ilgilendiren bir ameliyat türüdür. Bununla birlikte, mutluluk çubuğu ameliyatı, penisin erekte olamaması veya hormonsal faktörler neticesinde gerçekleşen komplikasyonlar için uygulanan bir tedavidir. Mutluluk çubuğu taktıran kişilerin yaş ortalaması ise, 60 ile 70 yaş aralığında farklılık göstermektedir. Özellikle, mutluluk çubuğu taktırmak isteyen kişilerin sıklıkla sorduğu ve merak ettiği bir diğer nokta ise, mutluluk çubuğunun nasıl çalıştığıdır.  Bu anlamda, mutluluk çubuğunun nasıl çalıştığını, şu şekilde açıklayabiliriz; penise yerleştirilen tüpler, balon şeklinde bulunmaktadır. Balonların uç kısmına yerleştirilen küçük boyutlarda bir pompa ile, tüplerin şişmesi ve penisin erekte olması sağlanmaktadır. Testislerin görülmeyecek kısmına yerleştirilen pompalar, kişinin cinsel ilişkide pompalara dokunması sonucunda, penisin erekte olmasını sağlamaktadır. Bununla birlikte, mutluluk çubuğu taktıran kişilerin cinsel hayatındaki problemler, çözüme kavuşur ve sertleşememe problemleri ortadan kalkmış olur.

Mutluluk Çubuğu Takan Devlet Hastaneleri

Mutluluk çubuğu, genellikle özel hastanelerde taktırılmaktadır. Bunun yanı sıra mutluluk çubuğu taktırmak, devlet hastanelerinde de gerçekleştirilen bir operasyondur. Bu anlamda, mutluluk çubuğu takan devlet hastanelerinin hangileri olduğu, merak konusudur. Mutluluk çubuğu takan devlet hastaneleri, SGK kapsamında ameliyatı karşılamaktadırlar. Bununla birlikte, başta İstanbul, Ankara, İzmir olmak üzere şehir hastanelerinde, ürologlar tarafından mutluluk çubuğu takılan hastaneler bulunmaktadır.

Mutluluk Çubuğu Hastalığı Nedir?

Mutluluk çubuğu hastalığı, esasında bir hastalık değil, kişinin vücuduna takılan bir protezdir. Bununla birlikte, mutluluk çubuğu taktıran kişiler, ereksiyon problemi yaşayan kişilerden meydana gelmektedir. Ereksiyon problemi ise, testosteron hormonu yetersizliği ve yaşın ilerlemesi ile birlikte gelişen bir durumdur.

Mutluluk Çubuğu Zevk Verir Mi?

Mutluluk çubuğunun zevk verip vermediği, mutluluk çubuğu hakkında en çok sorulan ve merak edilen konuların başında yer almaktadır. Bu anlamda mutluluk çubuğu, kişinin zevk alma konusunda bir yan etkide bulunmamakta ve boşalma problemleriyle alakalı komplikasyonlara yol açmamaktadır.

Mutluluk Çubuğunun Ömrü

Mutluluk çubuğunun ömrü, mutluluk çubuğunun kullanımına göre farklılık gösterebilmektedir. Bu anlamda, mutluluk çubuklarının yapılan araştırmalara göre ortalama ömrü, 10 ila 15 yıl arasında değişkenlik gösterebilmektedir.

Mutluluk Çubuğu Riskleri Nelerdir?

Mutluluk çubuğu, penis bölgesine yerleştirilmekte olan bir protezdir. Yerleştirilen protezlerin riskler ise, genellikle enfeksiyon, erozyon ve mekanik sebepli arızalardan oluşmaktadır.

 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir