Muharrem İnce'ye Soğuk Duş: 'Namus ve Şeref Sözlerini Unuttu'

Muharrem İnce'ye Soğuk Duş: 'Namus ve Şeref Sözlerini Unuttu'
17.04.2023 17:38
Muharrem İnce ve Memleket Partisi zor günler geçiriyor. Son yaşanan gelişmeler ise ortalığı baya karıştırdı.

Milli Gazete'nin haberine göre, Memleket Partisi'nde istifalar hız kesmeden devam ediyor. Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin genel başkanı olduğu parti, Hatay il başkanının istifasıyla sarsıldı.

Hatay Memleket Partisi İl Başkan Vekili Gülden Doğruel Yılmaz, yaptığı açıklamada Muharrem İnce'nin verdiği namus ve şeref sözlerini unuttuğunu iddia ederek, tek amacının Kemal Kılıçdaroğlu'ndan intikam almak olduğunu belirtti.

Yılmaz, parti olarak itaat yerine sorgulama felsefesi benimseyen bir yapıya sahip olduklarını ve üyelerin seçimiyle belirlenebilen millet iradesine saygı duyduklarını ifade etti. Ancak Yılmaz, Muharrem İnce'nin 1. sıra milletvekili adayı yapacağı il başkanlarının tamamen menfaat karışıklığıyla belirlendiğini ve İnce'nin namus ve şeref sözlerini unuttuğunu savundu.

Yılmaz, Türk gençliğine sadece sınırlı bir dans figürü öğreten ve gelecekle ilgili hiçbir vizyonu olmayan bir siyasi anlayışın yeterli olmadığına inanıyor.

Muharrem İnce'nin Kemal Kılıçdaroğlu'na karşı intikam alma arzusunun Türk gençliğinin aydınlık geleceğine zarar verebileceğini düşünüyor ve Türk Milleti'ne ve Atatürk'ün Türk gençliğine emanet ettiği değerlere ihanet olarak görüyor.

Bu nedenle Hatay Memleket Partisi İl Başkanı, il yönetimi, 11 ilçe başkanı ve ilçe yönetimi ile birlikte yaklaşık 350 kayıtlı üye, istifa etme kararı aldıklarını açıkladılar. Parti içindeki diğer istifaların da devam edip etmeyeceği henüz bilinmiyor.

Yorumlar

 • Arkadaşlar kandirilmisliğin ve düşünceye ihanetin şokunu yeni yaşiyorlar. Bizler geçmişteki M. İnce destekçileri partiyi bölme çalışmalarında yaşadık. Şu anda benim için sayın İnce'nin Recep efendiden hiç farkı yok.

  Çok güzel bir hareket,Kılıçdaroğlu'ndan intikam alma zamanı değil şimdi,önce bu iktidarı gönder sonra savaş,bu millete yazık ettin,sağ sol muhafazakar birleştikten sonra sen bunu yapmamalıydın hoca .....

  Çok güzel bir hareket,Kılıçdaroğlu'ndan intikam alma zamanı değil şimdi,önce bu iktidarı gönder sonra savaş,bu millete yazık ettin,sağ sol muhafazakar birleştikten sonra sen bunu yapmamalıydın hoca .....

  Aklın yolu bir tebrik ederim.

  Geçen dönem Kılıçlardar oğlu sayesinde aday oldu.Ne intikammiş.kişisel hirsiyla memleketi karıştırıyor,
  kadar oy verdik.

  Mİnce kişisel ihtirasları çıkarlarına yenik düşerek kendisini Türkiye’nin En yüksek Makamına aday gösteren partisine ihanet ederek, 85 milyonu 2. Defa sandığa gitmesinin vebalinin altından kalkacağına Dünya şahitlik edecek. Yaşar Okuyanın söylediklerini yalanlayabiliyormusun

  Bir memleketi ayrıştırırsan sadece birileri kazanır millet kaybeder memleket kaybeder
  önce ❤vatan❤

  Sayın Muharrem İnce gel zararın neresinden dönersen dön şimdi birlik ve beraberlik zamanı birleşe birleşe kazanma zamanı gel inadından baz geç Türkiyemiz kazansın

  Muharrem Ince bir zaman seni desteklemiştik,çünkü KILICTAROGLU seni uygun görüp C.Baskani adayı yapmış adını Dünya,ya duyurdu kazandığın halde mücadele edip hakkını aramadın ( IMAMOGLU ) gibi şimdi kritik bir dönemde neyin intikamını alıyorsun sponsorun kim eşine o marka jipi neyle aldın? bırak bu kötü gidişi onurlu davran vazgeç.

  Biz seni sosyal demokrat biliyorduk, çok seviyorduk bizi bölmeye çalışmaz diyorduk ama senin maksadın baskaymis yanılmışız, olmadı hoca.

  Bir tarafta HDP destekli 6 li masa diğer tarafta bir anda oyların patladı diye sevindirik olan ve simaran ince ne olacak bu muhalefetin halı baki CHP kuskunleri ATATURK CHP sini geri istiyorsaniz REİS.E oy verin eğer reis kazanırsa ki kazanacak bu Kemal'i ve çevresindeki duzenbazlari partiden 15 MAYİS günü söker atarsınız hani 15 temmuzda bizim feto nun 50 yıllık düzenini yıkıp attığımız gibi ve inanın bizde karşımızda iyiye iyi diyen kötüyü eleştiren projeleri olan yurt dışında birlik ve beraberlik içinde hareket edebilen terörü naletleyen bölücü olmayan mesele vatan ise gerisi teferruattir diyebilen tankların arasından geçip gitmeyen bir muhalefetin olmasını bizde çok isteriz

  Daha once mitinglerinize gitmiş oy vermis biri olarak sizi üzüntü ve şaşkınlıkla izliyorum yaptınız bu memlekete haksızlık biraz sag duyunuz ve vicdaniniz varsa Chp ye destek verirsiniz bu duzenin degismesine yardim edersiniz Inanin bundan dolayi sevginiz sayginiz artacak tarihe çok guzel duygularla yazilacaksiniz Tersini tercih etmek size kalmis

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlgili Haberler

En Çok Okunan Haberler

GÜNDEM Kategorisinde Öne Çıkanlar

İlginizi Çekebilir