Muhabbet Kuşları Neden Su İçmez?

Muhabbet Kuşları Neden Su İçmez?
24.01.2023 19:08
Muhabbet kuşları, papağan türleri içinde yer alan evcil bir kuş türüdür. Muhabbet kuşları neden su içmez, neden ayağını içine çeker, neden kağıt yer, neden kafesin tellerinde durur? Muhabbet kuşları neden mırıldanır, neden çok hızlı nefes alır, neden sinirli olur? gibi muhabbet kuşları hakkında merak edilen soruları araştırdık ve siz değerli okuyucularımız için bu yazımızda cevapladık.

Muhabbet kuşlarının günde sadece çok az miktarda su içmesi kulağa endişe verici gelebilir. Bir muhabbet kuşunun anatomisine daha yakından bakıldığında, günde sadece birkaç yudum ona yetecektir. Ayrıca muhabbet kuşları, diğer hayvanlar kadar hızlı kaybetmedikleri için az miktarda su alırlar. Muhabbet kuşlarının ter bezleri yoktur. Bu, memelilerden daha az miktarda su tüketmeleri gerektiği anlamına gelir. Bunun yerine muhabbet kuşunuz suyunun çoğunu solunum ve boşaltım yoluyla kaybeder. Muhabbet kuşları, aldıkları suyun küçük bir kısmını derileri yoluyla kaybetmeye devam edebilirler. Aktivite seviyesinin ve havanın kuşunuzun hidrasyonunda etkili olabileceğini unutmamak önemlidir.

Muhabbet Kuşları Neden Ayağını İçine Çeker?

Bazı kuşların uyurken ayaklarını gövdelerine doğru çektiklerini görebiliriz. Kuşlar genelde bu hareketi ısınmak için yaparlar. Kuşların bacakları üzerinde tüy bulunmaz ve bu bölgeleri hızlı üşümektedir. Bundan dolayı bu ısınma yöntemine başvurmaları oldukça normal bir durumdur.

Muhabbet Kuşları Neden Kağıt Yer?

Muhabbet kuşlarına sadece can sıkıntısını hafifletmek için ağız kağıdı verilebilir. Muhabbet kuşları oyuncakları sever; çoğu muhabbet kuşu sahibi, onları meşgul etmek için birkaç renkli oyuncak ve ayna sağlar. Bazen kağıt parçalamak, bir muhabbet kuşunun büyük bir oyun fikridir. Evcil hayvan sahibi olarak eğlencedeki rolünüz, dağınıklığa aldırış etmiyorsanız, kağıt sağlamaya devam etmektir. Çoğu kağıt türü makul ölçüde güvenlidir; kuşlar kağıtları nadiren yutarlar.

Muhabbet Kuşları Neden Kafesin Tellerinde Durur?

Muhabbet kuşları içgüdüsel olarak her zaman yüksekte durmayı seven kuş türleridir. Yüksekte durdukları zaman kendilerini daha iyi ve güvende hissederler. Bu durumu göz önünde bulundurduğumuzda muhabbet kuşlarının kafesin tellerinde durması oldukça normal karşılanabilecek bir durumdur.

Muhabbet Kuşları Neden Mırıldanır?

Kulağa rastgele gevezelik gibi gelse de muhabbet kuşları birbirleriyle iletişim kurmak, duygularını ifade etmek ve sürü üyelerini tehlikeye karşı uyarmak için farklı sesler çıkarırlar. Muhabbet kuşları doğal olarak konuşkan kuşlardır, bu nedenle bir muhabbet kuşunun mırıldanarak sürekli farklı sesler çıkarmasını normal karşılamalısınız.

Muhabbet Kuşları Neden Çok Hızlı Nefes Alır?

Muhabbet kuşunuzun hızlı nefes almasının en yaygın nedeni, kendilerini iyi hissetmemeleridir. Bu, kuşun bazı solunum sorunları yaşadığına ve hemen tıbbi müdahaleye ihtiyaç duyacağına dair iyi bir işarettir.

Muhabbet Kuşları Neden Sinirli Olur?

Bir muhabbet kuşu, bölgesinin tehdit altında olduğunu hissederse agresif davranabilir. Bu, başka bir muhabbet kuşu almaya karar verirseniz, özellikle de orijinal muhabbet kuşunuz bir süredir sizinle yalnızsa, olabilir. Bölgesel saldırganlığın davranışsal belirtileri, yemek kasesini korumak ve kafesin içindeki tüneği korumaktır.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir