Meral Akşener'in Masaya Dönmek İçin Tek Bir Şartı Var!

Meral Akşener'in Masaya Dönmek İçin Tek Bir Şartı Var!
06.03.2023 10:43
Üzerinde tartışmaların yoğunlaştığı son 6'lı Masa toplantısında Meral Akşener'in çıkışı siyaset gündemini sarsmıştı. Akşener, adaylık için Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'ın isimlerini masaya sürerek, 6'lı Masa'yı dağıtmıştı.

Ancak masada bulunan liderler, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu aday olarak gösterme kararı aldılar. Bu kararın ardından Akşener, Yavaş ve İmamoğlu'ndan da veto yedi ve toplantıdan ayrıldı. Yaşanan bu gelişmelerin detaylarıyla ilgili birçok iddia ortaya atıldı. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ise konuya ilişkin açıklama yaptı ve son 6'lı Masa toplantısında neler yaşandığına dair dikkat çeken cevaplar verdiği gazeteci Candaş Tolga Işık'a röportaj verdi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, şu sözlerle o günü anlattı:

"O güne kadar hiçbir şekilde Kemal Bey ya da başkası 'Cumhurbaşkanı adayı' ismi konuşulmamıştı. O gün masaya oturduk. Baktım ki benim dışımdaki herkesle Sayın Kılıçdaroğlu'nun adaylığı görüşülmüş, anlaşılmış. Söz en son bana gelene kadar herkes Kemal Bey'in adaylığını dile getirdi. Bana söz gelince 'bizim anketlerde Yavaş ve İmamoğlu çıkıyor' dedim.

'SİNİRLENİP AYAĞA KALKTI'

Ama isterseniz 'bir kamuoyu araştırması yapalım ona göre hareket edelim' dedim. Sayın Kılıçdaroğlu kabul etmedi bu önerime hiddetlenip ayağa kalktı. Kendi adaylığının bugün ortak bir yazılı açıklamayla duyurulmasını talep etti. Ben de 'partime sormadan böyle bir karar veremem' dedim.

ADAY İSMİNDE DEĞİL ADAYLIK KONUSUNDA MUTABAKATA VARILDI

'Siz imzalamayın o zaman biz imzalarız, duyururuz' deyince 'ben masadan kalkayım o halde' dedim. 'Siz bilirsiniz' dedi. Ahmet Bey ve Ali Bey tansiyonu düşürmek için araya girdi. Ve aday isminde değil ama adaylık konusunda bir mutabakata varıldığına dair bir metne imza atıldı.Kimseyle pazarlık yapmadım, öyle düşünen gelsin evimi taşlasın." diyen Akşener'in, 'milletin istediği aday' diyerek Yavaş ve İmamoğluna işaret ettiği "Onlar olursa dönerim, yeter ki milletin istediği olsun." dediği iddia edildi.


Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlgili Haberler

En Çok Okunan Haberler

GÜNDEM Kategorisinde Öne Çıkanlar

İlginizi Çekebilir