Mehmet Şimşek İstifa Mı Etti? Kritik Açıklama Geldi..

Mehmet Şimşek İstifa Mı Etti? Kritik Açıklama Geldi..
18.08.2023 14:03
Mehmet Şimşek'in istifa ettiği söylentileri hız kesmeden devam ediyor. Mehmet Şimşek istifa etti mi? Konu ile ilgili kritik açıklama geldi. İşte detaylar...

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz'a istifa dilekçesi sunma iddiaları büyük yankı uyandırdı. Gelen bilgilere göre, Şimşek'in istifa talepleri karşılandıktan sonra istifasını geri çektiği öne sürüldü. Ancak bu iddialar, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi tarafından kesin bir dille yalanlandı.

"Sahte Haberlere Dikkat"


Dezenformasyonla Mücadele Merkezi tarafından yapılan açıklamada, "Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in istifa etme niyetiyle ilgili çıkan haberler asılsızdır. Bu tür kasıtlı şekilde yayılan sahte haberlere karşı dikkatli olunmalıdır. Piyasalarda gereksiz tedirginlik ve güvensizliğe neden olabilecek bu tür bilgilere itibar edilmemelidir" denildi.

Seçim Sonrası Kabine Değişikliği

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 28 Mayıs seçimlerinin ardından elde ettiği zaferin ardından, hükümette değişiklikler yapıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hazine ve Maliye Bakanlığı görevini Mehmet Şimşek'e tevdi etti. Mehmet Şimşek'in bu görevi kabul etmesinin ardından ise Merkez Bankası Başkanlığı'na Hafize Gaye Erkan getirildi.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlgili Haberler

En Çok Okunan Haberler

GÜNDEM Kategorisinde Öne Çıkanlar

İlginizi Çekebilir