Lüks Dünya Markası Olan Louis Vuitton Hakkında Merak Edilenler

Lüks Dünya Markası Olan Louis Vuitton Hakkında Merak Edilenler
30.07.2022 12:51
Louis Vuitton markasının sahibi kimdir, Louis Vuitton ne zaman kurulmuştur, Louis Vuitton markası hangi ülkenindir, Louis Vuitton marka elçisi kimdir, Louis Vuitton marka net değeri nedir vb. soruların cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

1954 senesinde Louis Vuitton Malletier tarafından Fransa’da kuruldu. Kadınların modayla fazlaca yakından ilgilenmeye başladığı ve kıyafetlerin fazla hacimli olması ve geniş yer alması nedeniyle büyük sandıkların gözde olduğu süreçte üretime sandıkla başlayan Louis Vuitton, bugün dünyanın hazır giyim, çanta, saat, ayakkabı, takı-mücevher ve aksesuar üretimiyle lüks tüketimin öncü temsilcileri içindedir. 1885 senesinde ilk mağazasını Londra’da Oxford Caddesi’nde açılan Louis Vuitton, 1888 senesinde taklit üretimlerin devam edilmesine sorununa çözüm bulmak niyetiyle “Damier Canvas” desenini oluşturdu ve "Louis Vuitton" markasını bu desen üstünde tescil ettirdi. 1913 senesinde Paris'in meşhur caddesi Champs-Élysées’de açtığı mağazası, o yılların en büyük seyahat aksesuarları mağazası unvanına sahip oldu. 1987 senesinde lüks tüketim devi LVMH (Louis Vuitton Moet Hennessy) kuruluşuna satılan markanın, 1997 senesiden beri baş tasarımcısı görevini dünyaca ünlü modacı Marc Jacobs üstlenmektedir. İlk defa Fransa-Paris'te yaratılan markanın 2016 senesi itibarıyla geliri 10 milyar dolara vardı. Louis Vuitton, 2016 yılı itibarıyla 27,3 milyar dolar tutarındaki değeri sayesinde dünyanın en lüks markası oldu.  Louis Vuitton sembolünün, 1980 senesinin ortalarında her yere yayılması, statü sembolü olmasına zarar gördü ve kar ve satışlar 1990 senesinin ortasında düştü. Arnault, Louis Vuitton, Givenchy, Dior, Lacroix ve Loewe gibi pahalı perakendecileri içerisinde veri işleme ve reklam paylaşımı oluşturmayı hedefledi.

Louis Vuitton Markasının Sahibi Kimdir?

Kadınların modayla fazlaca yakından ilgilenmeye başladığı ve kıyafetlerin fazla hacimli olması ve geniş yer alması nedeniyle büyük sandıkların gözde olduğu süreçte üretime sandıkla başlayan Louis Vuitton, bugün dünyanın hazır giyim, çanta, saat, ayakkabı, takı-mücevher ve aksesuar üretimiyle lüks tüketimin öncü temsilcileri içindedir. Bu lüks marka 1954 senesinde Louis Vuitton Malletier tarafından kuruldu.

Louis Vuitton Ne Zaman Kurulmuştur?

Louis Vuitton markası, tam ismi Louis Vuitton Malletier olan kurucusu aracılığıyla 1854 senesinde kuruldu. 1885 senesinde ilk mağazasını Londra’da Oxford Caddesi’nde açtı Louis Vuitton, 1888 senesinde taklit üretimlerin devam etmesi sorununa çözüm bulmak niyetiyle “Damier Canvas” desenini oluşturdu ve "Louis Vuitton" markasını bu desen üstünde tescil ettirdi.

Louis Vuitton Markası Hangi Ülkenindir?

1954 senesinde Louis Vuitton Malletier tarafından Paris’te kuruldu. Fransız Louis Vuitton, lüks tüketim malları grubunun yüzde 42,4 miktarındaki hissesi ve yüzde 58,2 oy hakkını elinde tutan LVMH holdinginin ana şirketti.

Louis Vuitton Marka Elçisi Kimdir?

2021 yılında HoYeon Jung, Louis Vuitton'ın küresel marka elçisi ilan edildi. HoYeon Jung doğal hali de oldukça güzel.

Louis Vuitton Marka Net Değeri Nedir?

İlk defa Fransa-Paris'te yaratılan markanın 2016 senesi itibarıyla geliri 10 milyar dolara vardı. Louis Vuitton, 2016 yılı itibarıyla 27,3 milyar dolar tutarındaki değeri sayesinde dünyanın en lüks markası oldu.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

En Çok Okunan Haberler

MODA Kategorisinde Öne Çıkanlar

İlginizi Çekebilir