LOL Cho Gath Nasıl Oynanır?

LOL Cho Gath Nasıl Oynanır?
26.05.2022 10:36
Dünyaca ünlü LOL oyunu, online tabanlı bir oyun türüdür. Oyunda bulunan her karakterin farklı özellikleri ile öne çıkılmaya çalışılır ve stratejiler geliştirilir. Bu yazımızda, LOL evreninin oldukça sempati duyulan karakterlerinden biri olan Cho Gath hakkında bilgiler vereceğiz.

LOL evreninde bulunan onlarca karakter, oyun içi oynanış tarzları bakımından farklılık göstermektedir. LOL karakterlerinin her birinin farklı farklı hikâye ve öyküleri bulunmaktadır. Haritada gidilecek her bir bölge için karakterlerin özellikleri iyi idrak edilmelidir. Aksi takdirde, oyun içi dengeler değişebilir ve oyunda yanlış stratejilerin yol açtığı hatalar yüzünden, oyunu kaybetmek durumunda kalabilirsiniz. Bunun dışında, karşı rakibin de özelliklerini bilip onun eksik olduğu alanları hedef alarak oyunu taşıyabilirsiniz. Cho Gath karakterinin oynanışı da bu durumlara bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir. Cho Gath karakteri, oyunda sıklıkla karakterin sağlam yapısı ile, koridor bölgesinde tercih edilmektedir. Cho Gath karakteri, oynanış rolüyle tank durumundadır.

LOL Cho Gath Ne Zaman Çıktı?

LOL evrenine gün geçtikçe yeni karakterler eklenmekte ve o karakterlerin özellikleri eklenmektedir. LOL evreninde bulunan Cho Gath karakteri, ilklerden ve sağlam şampiyonlar arasındadır. LOL evrenine 26 Haziran 2009’da ilk 40 şampiyonlarından biri olarak katılmıştır.

LOL Cho Gath Replikleri Nelerdir?

Bir LOL karakteri olan Cho Gath’ın diğer karakterlere göre daha az repliği bulunmaktadır. Cho Gath karakterinin repliği şudur; bildiğim dünyanın son bulmasını istiyorsun evet!

LOL Cho Gath Nerde Oynar?

Her karakterin kendine özgü yetenekleri ve ultisi olduğu için, oyun içinde farklı bölgelerde görev almaktadırlar. Eğer bir oyuncu karakterinin özelliklerini ve yeteneklerini bilmiyorsa, karakterini doğru kullanamaz ve oyunu kaybedebilir. LOL bir takım oyunu olduğu için, karakterlerin takım içi uyumu da önemlidir. Bu noktada, oyuncuların bilinçli bir şekilde stratejiler üretip yapılan plandan şaşmaması gerekmektedir. LOL evreninde bulunan Cho Gath karakterini, daha çok üst koridorda oynamanız takdirinde hem karakter, hem takım yararına daha büyük işler yapma oranınız artacaktır.

LOL Cho Gath Güçleri Nelerdir?

Her karakterin, kendine has özellikleri bulunan LOL evreninde, Cho Gath karakterinin de kendine has güçleri bulunmaktadır. Cho Gath karakterinin güçlerini şöyle sıralayabiliriz; etobur (bir rakibi öldürdüğünde can puanı artmaktadır),kazıklı zemin (hedeflenen rakiplerin bulunduğu bölgeye kazıklar çıkartarak rakibi yavaşlatır ve canını azaltır). Yabani çığlık (karakterin attığı çığlık ile birlikte rakipler yavaşlar ve susar),cani dikenler (dikenler atarak rakiplerine hasar verir).

LOL Cho Gath Ultisi Nedir?

Her karakterin kendine özgü ve diğer karakterlerde bulunmayan bir ultisi vardır, Cho Gath’ın ultisi ise şu şekildedir; ziyafet (rakibi yutarak büyük hasarlar verir, eğer rakip ölürse karakter büyür).

LOL Cho Gath Kaç Yaşında?

LOL evreninde Cho Gath’ın yaşı tam olarak bilinememektedir.

LOL Cho Gath Seslendiren Kimdir?

Her karakterin kendine has bir seslendirmeni bulunmaktadır. Cho Gath karakterininki ise Lütfi Birses’dir.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir