Lizay Pırlanta Hakkında En Çok Merak Edilenler

Lizay Pırlanta Hakkında En Çok Merak Edilenler
30.07.2022 12:48
Lizay pırlanta markasının sahibi kimdir, lizay pırlanta ne zaman kurulmuştur, lizay pırlanta markasının anlamı nedir, lizay pırlanta markasının hikâyesi nedir vb. soruların cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

1978 senesinde çıkılan serüveni Türkiye genelinde 50 değişik lokasyona taşıyan Lizay, bilgi ve sanatını harmanladığı özel koleksiyonları sayesinde sektöre ışık tutmaya devam etmekte. Firma kurucusu Mahmut Serbes'in kendisini başarıya taşıyan hikayesi, 1978 senesinde sektördeki aile işletmesine adım atmasıyla başlamıştır. Adapazarlı olan Mahmut Serbes’ın Adapazarı’nda kendi adını verdiği bir kuyumcusu daha bulunmakta.

Lizay Pırlanta Markasının Sahibi Kimdir?

Firma kurucusu Mahmut Serbes'in kendisini başarıya getiren hikayesi, 1978 senesinde sektördeki aile işletmesine adım atmasıyla başladı. Daha sonra kendi oluşumunu kurmayı hedefleyip, Adapazarı'nda kendi ismiyle açtığı mağaza ile Lizay'ın temellerini attı.

Lizay Pırlanta Ne Zaman Kurulmuştur?

Geçmişten çağımıza. 1978 senesinden çıkılan serüveni Türkiye çapında 50 değişik lokasyona taşıyan Lizay, bilgi ve sanatını harmanladığı özel koleksiyonları sayesinde sektöre ışık tutmaya devam etmektedir.

Lizay Pırlanta Markasının Anlamı Nedir?

Lizay pırlanta bir kuyumcu zinciridir. Lizay ismi zaman zaman kız bebeklerine verilse de anlamı tam bilinmemektedir.

Lizay Pırlanta Markasının Hikâyesi Nedir?

1978 senesinde çıkılan serüveni Türkiye genelinde 50 değişik lokasyona taşıyan Lizay, bilgi ve sanatını harmanladığı özel koleksiyonları sayesinde sektöre ışık tutmaya devam etmektedir. Firma kurucusu Mahmut Serbes’in kendisini başarıya taşıyan hikayesi, 1978 senesinde sektördeki aile işletmesine adım atmasıyla başladı. Daha sonra kendi oluşumunu kurmayı hedefleyip, Adapazarı’nda kendi ismiyle açtığı mağaza ile Lizay’ın temellerini attı. Lizay’ın tarihsel gelişimine etki altına alan en büyük faktörlerden bir tanesi olan 1999    Adapazarı depreminde, enkaz altında kalan mağazanın tekrardan inşası esnasında değişik bir lokasyonda da açılan ikinci mağaza ile yerini ileri taşıyan Serbes, büyüme stratejisinin ilk adımını böylelikle atmış oldu. 2000’li yılların başında değişik lokasyonlardaki mağazalarıyla sektördeki konumunu kuvvetlendiren firma, 2012 senesi itibariyle Genel Müdürlük ve Merkez binasını kuyumculuğun kalbi Nuruosmaniye’ye taşıdı. Lizay’ı bu günlere getiren Mahmut Serbes, Türkiye genelinde daha da artmakta olan 50 mağaza ağı, 250 satış noktasıyla ve sosyal sorumluluk projeleri sayesinde kuyumculuk sektöründeki yerini her geçen gün daha da ileri taşımayı hedeflemiştir. Gelişimini kurumsallaşma ve ekip çalışmasına bağlı olduğu düşünüp benimseyen Mahmut Serbes, hedeflerini hayata geçirme açısından kurumsal altyapının kuvvetli temeller üstüne kurulması gerektiği görüşünü ön planda tutmuştur. Lizay’ın bünyesine katılan yeni nesil Serbes ailesi üyeleri Yeliz ve Çağatay Serbes, babalarıyla beraber sektördeki misyonlarını üst düzeye taşımayı ilke edinip, Lizay’ın kuyumculuk sektöründe zengin geçmişini kalitesiyle harmanlayarak mücevher tutkunları için büyük projeler gerçekleştirmeye devam ediyor.

Lizay Pırlanta Markası Hangi Alışveriş Merkezlerinde Vardır?

Lizay’ı bu günlere getiren Mahmut Serbes, Türkiye genelinde daha da artmakta olan 50 mağaza ağı, 250 satış noktasıyla ve sosyal sorumluluk projeleri sayesinde kuyumculuk sektöründeki yerini her geçen gün daha da ileri taşımayı hedeflemiştir.


Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir