Leptin Diyeti Nasıl Yapılır?

Leptin Diyeti Nasıl Yapılır?
18.08.2022 12:12
En yeni ve en popüler diyetlerden biri olan leptin diyeti, porsiyon kontrolü ve tüketilen yiyeceklerin azaltılması için mükemmel bir tercihtir. Peki, Leptin diyeti nasıl yapılır? Kaç kilo verdirir, sağlıklı mıdır, ara öğünleri nelerdir? Leptin diyetini bozan şeyler nelerdir ve metabolizmayı nasıl etkiler?

Leptin diyetinde yemek konusu için herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır. Bu yönü ile leptin diyeti, bilinen tüm diyetlerden ayrılmaktadır. Bu diyetin amacı, kişiye hangi besinleri ne zaman tüketmesi gerektiğini öğretmektedir. Doğru besinler uygun saatlerde ve belirli miktarlarda tüketildiği zaman kişi hızlı ve kolay bir şekilde kilo vermektedir.

Leptin Diyeti Ara Öğünleri Nelerdir?

Leptin diyetinde, akşam yemeğinden sonra ara öğün verilmemesi ve kahvaltıda mutlaka protein içerikli besinler tüketilmesi gerekir. Buna göre leptin diyetinin akşam yemeklerinde biftek, tavuk ve balık gibi doyurucu besinler tüketilmesi gerekir.

Leptin Diyeti Çayı Nasıl Nelerdir?

Leptin diyetinde her türlü bitki çayı tüketebilirsiniz.

Leptin Diyeti Faydaları Nelerdir?

Leptin diyeti, kişilerin sağlıklı bir şekilde kilo vermesiniz sağlamaktadır. Diğer diyetlere oranla daha kolaydır ve vücuda zarar vermemektedir. Leptin diyeti ile zayıflayan kişiler daha hızlı kilo vermektedir. İlk birkaç günün ardından sık sık açlık hissi hissetmezsiniz. Kas kütlesi oluşturabilirsiniz.

Leptin Diyeti ile Kaç Kilo Verilir?

Leptin diyeti ile bir hafta içerisinde yaklaşık olarak 2 kilo verebilirsiniz. Kilo vermek için leptin diyetini düzenli olarak uygulamanız gerekir. Ayrıca leptin diyetini uzaman bir kişi ile birlikte aksatmadan uyguladığını zaman, bir hafta içerisinde 2 kilodan daha fazlada verebilirsiniz.

Leptin Diyeti Sağlıklı mı?

Leptin diyeti son zamanlarda beslenme programlarının gündeminden düşmeyen bir diyet programıdır. Vücutta sağlıklı bir kilo kaybı için uygulanmaktadır. Açlık ve tokluk hissinin hedeflenmesini sağlayan leptin diyeti, bir beslenme uzmanı kontrolünde yapılmalıdır.

Leptin Diyetini Bozan Şeyler Nelerdir?

Diş fırçalamak, sakız çiğnemek, sigara içmek, yemeğin tadına bakmak ve lokma halinde ağıza alınan besinler leptin diyetini bozmaktadır. Beyin bunları yemek olarak algılar ve insülin salgılar.

Leptin Diyeti Metabolizmayı Nasıl Etkiler?

Leptin alıcıları vücudunuzun her yerine dağılır, ancak bu hormonun en aktif olduğu yer beyninizdir. Yemek yediğiniz zaman vücudunuzun her yerindeki yağ hücreleri bu hormonu salgılamaktadır. Alıcılar aracılığı ile beynin iştahını kontrol eden hipotalamusa iletilmektedir.

Doğru şekilde yapıldığı zaman leptin diyeti, yağ stoklarınızdan yararlanır ve onları azaltır. Ancak leptin diyetini doğru bir şekilde yapmadığınız sürece yemeye devam edersiniz çünkü kendinizi yeterince yememiş hissedersiniz.

 Leptin Diyetinde Egzersiz

Kilo vermek için yapılan bu diyette düşük kalorili beslenmeniz gerekmediği için düzenli egzersizler yapmak size daha iyi ve daha hızlı sonuçlar verecektir. Koşu, merdiven tırmanma, yürüyüş, ip atlama ve mukavemet eğitimi kilo vermenizi hızlandırmaktadır.

Güç antrenmanına başlamadan önce kaç kilo verdiğinizden emin olmalısınız. Güç eğitimi kas kütlesi oluşturmaktadır ve ilk önce yağ kaybetmeden kas yapmaya başlarsınız. Böylece zayıflama sonuçlarınızı göremeyebilirsiniz.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir