Lazer Epilasyon Hakkında Merak Edilen Bilgiler

Lazer Epilasyon Hakkında Merak Edilen Bilgiler
01.02.2022 07:00
Günümüzde birçok kadın ve erkek fark etmeksizin insanlar, kıllarından memnun değildir. Bu noktada insanlar kıllarının kurtulabilmek amacıyla birçok farklı yola başvururlar. Kullanılan bu yöntemlerden biri de lazer epilasyon yöntemidir.

Günümüzde kadın veya erkek fark etmeksizin birçok lazer epilasyon yöntemi ile kıllarından kurtulmaktadır. Bu noktada insanların merak ettiği birçok farklı soru vardır. Lazer epilasyon işlemi hakkında en çok merak edilen sorular; lazer epilasyon nasıl uygulanır ve seansları ne kadar sürmektedir, lazer epilasyonda ten rengi önemli midir, lazer epilasyon ağrılı bir işlem midir, lazer epilasyon sonuçları kalıcı mıdır, lazer epilasyonun yan etkisi var mıdır gibi sorulardır.

Lazer Epilasyon Bir Seans Ne Kadar Sürer?

Lazer epilasyon seanslarının ne kadar sürdüğü konusuna değinmeden önce ilk olarak, lazer epilasyon uygulamasının vücudumuzun farklı bölgelerine yaptırabileceğimiz gibi bütün bölgelerine de yaptırmamız mümkündür. Bu noktada kişiler kendi istedikleri bölge veya bölgelerin belirleyerek, lazer epilasyon işlemi için kayıtlarını yaptırırlar. Bu noktada lazer epilasyon işleminin ne kadar süreceği daha doğrusu bir seansı ne kadar süreceği tamamen sizin seçtiğiniz bölgelere bağlıdır. Tüm vücudu baz alacak olursak lazer epilasyon işlemi ortalama 1 saat sürmektedir, ancak belirttiğimiz üzere lazer epilasyon işleminin bir seansı ne kadar süreceği tamamen sizin lazer epilasyon işlemi uygulamak istediğiniz bölgelerinizin sayısına göre değişmektedir. Bu konuda detaylı bilgiye lazer epilasyon uzmanlarından ulaşabilirsiniz.

Lazer Epilasyon Neden Ayda Bir Yapılır?

Lazer epilasyonun ayda bir kez yapılmasının sebebi oldukça merak edilen bir konudur. Lazer epilasyonun ayda bir kez yapılmasının sebebi; kılların belli bir çıkış periyodu olmasıdır. Bu çıkış periyoduna göre etkili sonucu alabilmek için, ayda bir yapılması gerekir. Ancak ilerleyen süreçlerde kıl yoğunluğunun azalması, kılların incelmesi, yumuşaması gibi sebeplerden dolayı lazer epilasyon işlemi 1,5 ayda bir veya iki ayda bir olacak şekilde uygulanabilir.

Lazer Epilasyonun Sakıncaları Nelerdir?

Lazer epilasyonun sakıncalarının neler olduğu merak edilen konulardan biridir. Bu noktada belirtmek isteriz ki hamilelik döneminde lazer epilasyon oldukça tehlikeli olabilir. Dolayısıyla hamile bireylerin lazer epilasyon yaptırılması önerilmez. Ayrıca vücudunda dövme olan bireylerin kesinlikle ve kesinlikle dövmelerin üstüne lazer epilasyon işlemi uygulanmaması gerekir, farklı bir nokta ise yara izlerine, güneş yanıklarının üzerine lazer epilasyon yapılmaması gerekir. Ayrıca lazer epilasyon işlemi tamamen uzmanları tarafından yapılmalıdır. Sırf fiyatı daha uygun diye güvenmediğiniz yerlerde o işlemi yaptırmamanız gerekir.

Lazer Epilasyon İle Buz Lazer Arasındaki Fark Nedir?

Lazer epilasyon ile buz lazer arasındaki fark oldukça merak edilen başka bir konudur. Buz lazer sayesinde cilt eksi 3 dereceye kadar soğutularak epilasyon işlemi yapılır. Bu işlem sırasında ciltte yanma ve leke gibi yan etkiler ortadan kaldırılmış olur. Ayrıca ağrı hissini ortadan kaldırarak lazer epilasyondan çok daha konforlu bir şekilde işlem olanağı sunar.


Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir