Lakeland Terrier Köpek Irkı Hakkında Merak Edilen Bütün Bilgiler

Lakeland Terrier Köpek Irkı Hakkında Merak Edilen Bütün Bilgiler
28.07.2022 22:13
Lakeland terrier köpek ırkı çok havlar mı, lakeland terrier köpeklerin fiyatları nedir, lakeland terrier köpek hastalıkları nelerdir, lakeland terrier köpek ısırır mı, lakeland terrier köpek nasıl beslenir, lakeland terrier köpek nasıl eğitilir, lakeland terrier köpek ırkı kaç yıl yaşar vb. soruların cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Lakeland Teriyeri İngiltere'nin kuzey batısında dağlık bir kısım olan "Göller Bölgesi"nde dünyaya gelmiştir. Göller Bölgesi, güzel tepeleri ve dağlarıyla meşhur bir yerdir. Burada neredeyse bütün çiftçi gibi Beatrix Potter isminde bir İngiliz'in de çiftliği bulunuyordu. Burada "Herdwick" ismi verilen nadir bir koyun ırkı yetişmekteydi. Bölgede yer alan "Westmoreland tilkisi" kocaman ve saldırgan bir tilki türüydü.  Tilkilerin ortaya çıkışıyla koyun sezonun başlamasının aynı vakitte denk gelirdi. Lakeland Teriyeri'nin görevi ise tilki yuvasına döndüğü zaman yuvasını keşfedip onu orada öldürmekti. Bunun dışında porsuk, tavşan ve sıçan tarzı küçük hayvanların da avlanmasında tercih edildi.

Lakeland Terrier Köpek Irkı Özellikleri Nelerdir?

·        Anavatanları İngiltere.

·        Küçük ırk köpekler içerisinde yer almaktadır. 33 ya da 38 santimetre boya sahip olurlar, ortalama 7 kilo ağırlığına varırlar. Dişi ve erkek Lakeland Terrier köpekler aralarında boyut farkı çok yoktur.

·        Gözleri genelde koyu renktir.

·        Kulakları aşağıya doğru kıvrık şekildedir

·        Çok kuvvetli bir çeneye sahiptirler.

·        Kürkleri çift katmanlı, tüyleri de dalgalıdır ve sert yapısı vardır.

·        Orta uzunlukta olan tüyleri çoğunlukla açık kahverengi tonlarındadır. Bazı ırklarda boyun, kafa ve kulaklarında yerler siyah tüyler de vardır.

·        Çok az oranda tüy dökerler.

·        Enerjik, hareketli ve sevecen cinstir.

·        İnatçı yapıları eğitimlerini zor duruma getirebilir. Ancak keskin zekâları nedeniyle öğrenmeye açıktırlar.

·        Çok oyunculardır.

·        Sahiplerine fazla bağlı ve sadıktırlar.

·        Ailesi saydığı bütün canlıları koruma eğilimi gözlemlenir.

·        Diğer köpek cinslerine mesafeli, zaman zamanda agresif davranabilirler.

·        Çok ses çıkaran köpeklerdir, çok aşırı havlarlar.

·        Bilinen kalıtsal bir rahatsızlığı bulunmamaktadır.

·        Ortalama 15 senelik bir ömürleri vardır.

Lakeland Terrier Köpek Bakımı Nasıl Yapılır?

Lakeland Terrier köpekler karakterleriyle paralellik sağlayan inatçı tüyleri haricinde bakımı zor köpekler sayılmazlar. Sert ve dalgalı tüylerini haftalık biçimde düzenli aralıklarla taramanız gerekir. Yoksa ölü derilerden kurtulamaz ve deri hastalıklarına yol açabilir hale gelir. Harici haftada en az üç defa tüylerini ısrarla fırçalamazsanız tüyleri düğüm olacaktır. Fırçalanmayı sevmese bile Lakeland Terrierler bu etkinliği oyun gibi göstererek sizinle yakınlaşma fırsatını kaçırmazlar. Zorlu gibi görünen tüy bakımı gözünüzü korkutmasın, bu sert tüylerin avantajlı noktası çok dökülmemeleridir.

Lakeland Terrier Köpeklerin Karakteristik Özellikleri Nedir?

Lakeland Terrier’in karakteri çoğunlukla sevecen ve neşelidir. Kimi vakit inatçı ve sert olabilir. Cesur ve kendine güveni yüksek bir köpektir. Çocuklarla iyi anlaşır. Diğer kemirgen avcı av köpeklerde olduğu gibi toprağı kazmayı severler ve çok aşırı havlarlar. Oyuncaklarını ve yemeklerine sahip çıkarlar. Aynı vakit sıkı bir eğitim almaları lazımdır.

Lakeland Terrier Köpek Irkı Çok Havlar mı?

Çok ses çıkaran köpeklerdir, çok aşırı havlarlar. Bu yüzden çok havlar mı sorusuna evet diyebiliriz.

Lakeland Terrier Köpeklerin Fiyatları Nedir?

Fiyatlar yaşa, cinsiyete, nereden geldiğine, yetiştiricisine, sağlık durumuna, teacup ya da xsmall olup olmadığına göre değişim göstermektedir.  Sağlıklı bir cevap için Lakeland Terrier sahiplendirmek  isteyen biriyle iletişime geçmeniz önerilir.

Lakeland Terrier Köpek Hastalıkları Nelerdir?

Bilinen kalıtsal bir rahatsızlığı bulunmamaktadır. Ancak düzenli olarak tüylerinin taranması gerekir aksi durumda deri hastalıkları yaşayabilirler.

Lakeland Terrier Köpek Isırır mı?

Ailesi saydığı bütün canlıları koruma eğilimi gözlemlenir. Bu sebepten yabancı gördüğü kişileri tehlike sayıp ısıra bilir.

Lakeland Terrier Köpek Nasıl Beslenir?

Küçük ırklar adına hazırlanan mamalar Lakeland Terrier'in beslenmesi adına uygundur. Yaşa, kiloya, gelişim sürecine göre mama seçimi yapılır. Daha uzun ömürlü ve sağlıklı bir hayat adına yavruluk sürecinden itibaren kaliteli mamalar tercih etmek gerekir.

Lakeland Terrier Köpek Nasıl Eğitilir?

Lakeland Teriyeri, teriyer zihnini anlamayacak insanlar adına fazlaca zor bir ırk haline gelebilir. Tipik bir teriyerdir. Çabuk öğrenir ve çabuk bunalır. Eğitim zamanını kısa tutmalısınız aksi durumda köpeğiniz sıkılır ve dikkatini değişik yönlere kaydırabilir. Eğitimin kısa ve farklı tutulması köpeğinizin eğitimden keyif almasını hedefler. Doğru yaptığı hareketleri kesinlikle övülmeli ya da ödüllendirilmelidir. Eğitim sırasında köpeğinize asla sert hareketler göstermemelisiniz.

Lakeland Terrier Köpek Irkı Kaç Yıl Yaşar?

Ortalama 15 senelik bir ömürleri vardır. Anavatanları İngiltere’dir.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

En Çok Okunan Haberler

HAYVANLAR ALEMİ Kategorisinde Öne Çıkanlar

İlginizi Çekebilir