Kızıl Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

 Kızıl Saç Bakımı Nasıl Yapılır?
05.10.2021 08:00
Saçlar, vücudumuzun en önemli doğal aksesuarlarındandır. Kızıl saç bakımı nasıl yapılır, kremi nedir, yağı nedir? Kızıl saç balyajları nasıl yapılır? Tüm bu soruların cevaplarını sizler için araştırdık.

Kimi kıvırcık, kimi dalgalı, kimi sarı, kimi kızıl renk olmak üzere herkesin saçı farklı farklıdır. Saçlar doğuştan karakteristik özelliklere sahip olsa da ilerleyen yaşlarda pek çok kişi rengini, boyunu, modelini, kesimini, yapısını değiştirebilir. Özellikle beyaz ten renginde sahip kadınlar saçlarını her türlü renge boyayabilir ve ne renk olursa olsun çok yakışacaktır. Kızıl renk ise pek çok kişiye çok yakışan renkler arasında ilk sırada yer alır. Kızıl saç özellikle renkli gözlere sahip kadınlar için çok yakışan ve genelde iyi bir makyajla havalı durabilen bir saç rengidir. Fakat doğuştan kıpkırmızı saçlara sahip olmak mümkün değilken, ilerleyen aşlarda evde ya da kuaförde boyatarak kızıl saçlara sahip olmak mümkündür. Kızıl saçlar, oldukça güzel görünmekle birlikte ne yazık ki bakımı bir o kadar zordur.

Sürekli bakım ve dikkat gerektirir. Boyandığı halde uzun süre kalmayan ve çok kısa bir sürede solan kızıl saçların bakımı hakkında tüm merak edilenler ve çok daha fazlası sizlerle…

Kızıl Saç Bakım Kremi Nedir?

Kızıl saçlara sıklıkla bakım yapılması oldukça önemlidir. Kızıl saçın ilk gün ki canlılığını koruması ve bakımsız gibi görünmemesi için piyasada pek çok kızıl saç bakım kremi bulunur. Hem renk pigmentlerini koruyan hem de saçın yumuşacık ve ipeksi bir görünüm kazanmasına yardım eden bu kremler özel olarak üretilmektedir. Saçlara parlaklık, sağlamlık, renk canlılığı ve nem kazandıran kremler genelde banyo esnasında kullanılır. Krem genelde saçlar kuru iken kullanılır ve yıkanması gerektiğinde mutlaka sıcak su kullanmamaya özen gösterilmelidir.

Kızıl Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Kızıl saçların ilk gün ki gibi güzel ve bakımlı görünebilmesi için bazı ipuçlarına dikkat edilmesi gerekmekle birlikte kızıl saç bakımının nasıl yapılacağı merak edilenler arasında yerini alır. Kızıl saç bakımında önerilen noktalar ise şu şekildedir;

·        Boyama sıklıkla tekrar edileceğinden dolayı koruyucu ve nemlendirici bitkisel yağ kullanımına devam edilmelidir.

·        Banyo esnasında sıcak kullanılmamalı, kızıl saçlar deniz suyuna maruz bırakılmamalıdır.

·        Sıklıkla saç bakım ürünleri kullanılmalı ve düzenli bir bakım yapılmasına özen gösterilmelidir.

·        Güneş ışınlarına maruz kalmamasına özen gösterilmelidir.

·        Banyo suyunun ılık olmasına önem verilmelidir.

·        Yıkama şampuanının genelde boya koruyucu olduğuna özen gösterilmesi önerilmektedir.

Kızıl Saç Balyajları Nasıl Yapılır?

Özellikle siyah ve kahve tonlarında saç rengine sahip olan pek çok kişi saçlarına ufak ışıltılar katmak için balyaj tekniğine başvurur. Bilhassa kızıl balyajlar oldukça havalı ve güzel bir görünüme sahip olacaktır. Kızıl saçlara balyaj uygulaması genellikle kuaförlerde yapılmaktadır. Bakıldığında saçın belli aralıklarında krepeler alınarak kızıl boya sürülür ve beklenir. Yıkanarak temiz ve güzel görünümlü kızıl saç boyalarına sahip olunur.

Kızıl Saç Bakım Yağı Nelerdir?

Kızıl saç bakımında etkili olan şeylerden biri de bakım yağı uygulanmasıdır. Kızıl saçlar için kozmetik yağ ürünlerinden de kullanılabileceği gibi en çok önerilenler arasında bitkisel yağlar yer almaktadır. Kızıl saç bakımında kullanılması önerilen yağlar arasında ‘hindistan cevizi yağı, zeytinyağı, badem yağı, argan yağı, üzüm çekirdeği yağı, avokado yağı’ gibi yağlar yer almaktadır.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir