Kilo Verirken Yağ Yakımı İlk Nereden Başlar?

Kilo Verirken Yağ Yakımı İlk Nereden Başlar?
14.01.2023 20:59
Kilo verirken yağ yakımı ilk nereden başlar? Kilo verirken çatlak oluşur mu, çatlak oluşmaması için ne yapmalı? Kilo verirken çikolata yenir mi? Kilo verirken yüzün çökmemesi için ne yapmalıyız? Kilo verirken duraklama dönemi ne kadar sürer, duraklama döneminde ne yapılmalı? Kilo verirken yumurta yenir mi? Kilo verirken pek çok merak edilen soru kişiler tarafından araştırılmaktadır. Araştırılan tüm soruların cevaplarına bu yazımızda ışık tuttuk.

Yağ kaybının en belirgin olduğu ilk dört haftada, özellikle erkeklerde kollarda olduğunu dile getirmişlerdir.

Yağ yakımı ilk 15 dakikadan sonra başlamaktadır. Yağ yakımının gerçekleşmesi için egzersizden en az 2 saat öncesinde yemek yenilmesi gerekmektedir. Yani tok olmak yağ yakım süresinin başlamasını geciktirecektir. Yağ yakmak için uzun süreli egzersiz yapmak doğru olmadığını unutmamak gerekir.

Kilo Verirken Çatlak Oluşur Mu?

Zayıflama sağlıklı yollardan olmadığında, hızla verilen kilolar deride sarkma, karın, bacak ve kalçalarda çatlaklar oluşturduğu gözlemlenmiştir. Cilt çatlakları ergenlik döneminde hızlı kilo alıp verme durumlarında ya da hamilelik gibi durumlarda ortaya çıkan bir cilt problemi olarak karşımıza çıkmaktadır. Daha çok kadınlarda olsa da erkeklerde de gözlemlenebilen bir durumdur.

Kilo Verirken Çatlak Oluşmaması İçin Ne Yapmalı?

Bol C vitaminli yiyecekleri beslenmenizden eksik etmemek çatlak oluşmasının önüne geçer. Yeşil biber, kırmızı biber, nar, portakal, mandalina, limon derinin elastikiyetini koruyan yiyecekler olarak bilinmektedir. E vitamini ile cildi nemlendirmeyi unutmamalısınız. Badem, fındık, ceviz ve fıstık çatlakların önlenmesinde iyi sonuçlar vermektedir.

Kilo Verirken Çikolata Yenir Mi?

Diyet yaparken de çikolata tüketmek mümkündür. Ortalama bir değer vermek gerekirse 10 gram yani 2 kare çikolatada yaklaşık olarak 50-60 kalori bulunduğu bilinmektedir. Bu miktar günlük tüketimde kilo alımına veya kilo vermenin durmasına sebep olmaz. Çikolata, mutluluk verme özelliğinin yanı sıra sağlıklı beslenme düzeninin bir parçası olduğunda vücut için de faydalı bir besin olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kilo Verirken Yüzün Çökmemesi İçin Ne Yapmalıyız?

Yüzünüzün çökmemesi için sporu kesinlikle bırakmamak gerekir. Yüzde yağ kaybı olurken kas kaybının da olması çökme sorununu meydana getirebilir. Güneş ışınlarına fazla miktarda maruz kalan kişilerde çökme daha sık gerçekleşmektedir. Sigara tüketimi de kilo vermenin yanında yüzün çökmesinde bir etkendir.

Kilo Verirken Duraklama Dönemi Ne Kadar Sürer?

Kilo vermeye çabalayanların sık karşılaştıkları bir durum da ilk 5-10 kiloyu kolayca verdikten sonra baskülün artık oynamadığı bir durakalma döneme girilmesidir. Duraklama denilen plato dönemi genellikle üç hafta kadar devam edebilmektedir. Artık daha yoğun çalışsanız ve daha az kalori alsanız bile vücut daha az kalori yaktığından kilo veremediğinizi gözlemleyebilirsiniz.

Kilo Verirken Duraklama Döneminde Ne Yapılmalı?

·            Egzersizleri arttırıp, düzenli olarak yapmaya gayret etmek duraklama döneminde yapılması gerekmektedir.

·            Diyet listesinde yapılması gereken değişiklikleri Beslenme ve Diyet Uzmanı ile görüşerek düzenlemek gerekmektedir.

·            Ara öğünler, önerilen şekilde abartıya kaçmadan yapılması gerekmektedir.

·            Su içmeyi ihmal etmemeniz gerekir. Bu dönemde su çok önemlidir.

Kilo Verirken Yumurta Yenir Mi?

Haşlanmış yumurta hem tok tutma özelliği olduğu için hem de az kalori değerine sahip olduğu için genellikle diyet listelerinde yer almasıyla bilinmektedir. Eğer fitness ya da kardio çalışıyorsanız haşlanmış yumurtayı beslenme listenizde mutlaka bulunması gerektiğini aklınızdan çıkarmamanız gerekir.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir