Keratin Maskesi Nasıl Yapılır?

Keratin Maskesi Nasıl Yapılır?
16.12.2022 23:09
Keratin, skleroproteinler olarak da bilinen yapısal lifli protein ailesinden biridir. Keratin maskesi nasıl yapılır? Keratin oil nasıl kullanılır? Önce keratin bakım mı boya mı yapılır? Keratin bakım saç dökülmesini önler mi? Keratin protein mi, rahim kanseri yapar mı, vücutta nerede bulunur? gibi merak edilen soruları siz değerli okurlarımız için yanıtladık.

Keratin saçlarınızın daha parlak, daha canlı, daha düz ve yumuşak olmasını sağlar. Saçlarınıza daha bir görünüm katar. Keratin bakımının en güzeli profesyonel ellerde yapılmasıdır. Ancak son zamanlarda çoğu kadın evde kendi kendine de yapmaya başlamıştır. Peki keratin bakımı nasıl yapılır?

·        Keratin bakımına özel olan bir şampuan kullanılır. İlk adım bu şampuanla saçları yıkamaktır.

·        Hemen sonra saçlara keratin uygulanır. Her bir saç teline ayrı ayrı keratin uygulamak önemli bir noktadır. Keratin uygulandıktan sonra saçlar bir tarak yardımıyla taranarak uçlarına kadar homojen bir şekilde dağılması sağlanır.

·        Uygulama bittikten sonra keratin saçta yaklaşık 20-30 dakika kadar bekletilmelidir.

·        Daha sonra fön makinesi ile kurutulur. Ardından fön çekilir.

Keratin Oil Nasıl Kullanılır?

Keratin yağı yıpranan saçların bakımında oldukça etkilidir. Yıpranan saçlara bakım yaparak saçların güçlenmesini ve daha bakımlı, canlı, parlak görünmesini sağlar. Keratin yağının kullanımı oldukça basittir. İster ıslak saça ister kuru saça yapılabilir. Parmak uçlarınıza bir miktar yağ döktükten sonra saç diplerinizden başlayarak saç uçlarınıza kadar hafif masaj şeklinde saçınıza uygulayabilirsiniz. Ancak eğer er saçlarınız ince telli ise diplerine çok sürmemeye dikkat etmenizde fayda vardır. Bunun yanı sıra saçlarınız yağlı bir yapıya sahipse keratin yağı az bir miktarda kullanılmalıdır. Yağı uyguladıktan sonra saçlarınıza iyi bir şekilde nüfuz etmesi için en az 2 saat bekletmelisiniz. Daha sonra isterseniz yıkayabilirsiniz.

Önce Keratin Bakım Mı Boya Mı Yapılır?

Keratin boyalı ya da boyasız tüm saçlara uygulanabilmektedir. Özellikle saçlarını sürekli olaraktan boyatan kişilerde saçlar çok fazla yıpranıp zarar görmektedir. Dolayısıyla boya işleminden sonra yıpranan ve zarar gören saçlara keratin bakımı yapmak en doğrusudur.

Keratin Bakım Saç Dökülmesini Önler Mi?

Keratin bakımının saçlara birçok faydası bulunmaktadır. Yıpranmış, matlaşmış saçları onarır, saçlara dolgun bir görünüm verir, sağlıklı uzamasını destekler, saçları pürüzlü görünümden kurtarır, daha parlak ve canlı gözükmesini sağlar. Yıpranmış saçlar çok fazla koparak dökülürler. Ancak keratin bakımı yıpranan saçların onarımında çok etkili olduğu için saçların kopmasını önleyerek saç dökülmesini önleyebilir.

Keratin Protein Midir?

Keratin saç, tırnak ve cildinizin dış tabakasını oluşturmaya yardımcı olan bir proteindir. Cildinizi desteklemeye, yaraları iyileştirmeye, tırnaklarınızı ve saçlarınızı sağlıklı tutmaya yardımcı olur.

Keratin Rahim Kanseri Yapar Mı?

Araştırmacılar, saçlarına yılda en az dört veya daha fazla kez keratin uygulayan kadınların, kullanmayanlara kıyasla rahim kanserine yakalanma olasılığının iki kattan fazla olduğunu bulmuşlardır.

Keratin Vücutta Nerede Bulunur?

Keratin tırnaklarda, dişlerde, saçlarda ve ciltte bulunan bir proteindir. Bu yüzden keratin eksikliği tırnak kırılması, saç dökülmesi ve cildin en küçük bir darbe almasında yaralanmasına sebep olabilir.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir