Kediler Neden Ağzı Açık Durur?

Kediler Neden Ağzı Açık Durur?
30.12.2022 19:31
Kediler birçoğumuzun çok sevdiği canlılardır. Kediler neden ağzı açık durur? Anne kediler neden yavrularını ısırır? Kediler neden bağırır, neden birbirini yalar, neden banyoda yatar, neden burun ısırır, neden bıyık döker? gibi kediler hakkında merak edilen soruları siz değerli okuyucularımız için araştırdık ve bu yazımızda cevapladık.

Hiç kedinizin ağzı kısmen açıkken, kötü bir koku almış gibi göründüğünü gördünüz mü? Ayrıca yüzünü buruşturma veya nefes nefese görünme olarak da tanımlanabilir. Kediler, dışardaki kokuların ağzının çatısındaki vomeronazal organa ulaşmasına izin vermek için ağızlarını açarlar. Bu organ, belirli kokular hakkında, onları yalnızca burunlarından nefes almaktan daha fazla bilgi sağlar. Ortaya çıkan yüz ifadesi, kedinizin bir şeye kıkırdadığını düşünmenize de neden olabilir!

Anne Kediler Neden Yavrularını Isırır?

Bir anne kedi, yavrularını korumak ve güvende tutmak için sık sık ısırır. Bundan sonra, onları disipline etmenin bir yolu olarak hafifçe ısırabilirler. Anne kedi yavrularını terk edebildiği için, yavru kedinin yaşamının ilk haftalarında onları mümkün olduğunca yalnız bırakmak akıllıca bir fikirdir.

Kediler Neden Bağırır?

Acı çeken kediler ses çıkarır. Karınları ağrırsa veya eklemleri iltihaplanırsa veya yaralanırlarsa ses çıkarırlar. Tiroid hastalığı veya böbrek yetmezliği (genellikle yüksek tansiyonla ilişkilendirilir) gibi sistemik tıbbi sorunları olan kediler de uluyabilir.

Kediler Neden Birbirini Yalar?

Bağlanan kediler bazen birbirlerine karşı tırmalama gibi tatlı sevgi gösterileri gösterirler. Birbirlerini yalayıp ısırırlar, diğerinin tüylerini temizlerler ve diğer kedinin tamamen temiz olduğundan emin olmak için çok zaman harcarlar. Bu tür bir bakım iyi bir işarettir. Bu, kedilerinizin arkadaş olduğu anlamına gelir.

Kediler Neden Banyoda Yatar?

Banyolar bazı kediler için oyun odası gibi görünebilir. Oynayabilecekleri bir küvet ve tuvalet kağıdı ruloları vardır. Duvarda havlu, bornoz gibi eğlenceli şeyler asılı olabilir. Yerde yuvarlanabilir ve halı veya banyo paspası ile oynayabilirler. Bir kedi, siz orada olsanız da olmasanız da banyoda mutlaka çok eğlenecektir. Pek çok ev sahibi, eve geldiklerinde kedilerin felaketini banyoda bulduklarında oldukça şaşırırlar. Umarım, lavaboya veya küvete kaka yapmak veya işemek gibi daha kötü bir dağınıklıkla uğraşmak zorunda kalmazsınız!

Kediler Neden Burun Isırır?

Kediniz burnunuzu ısırmak için burnunuza yeterince yakınsa muhtemelen ikiniz de rahatlıyorsunuzdur ve kedilerin çoğu sevgilerini göstermek için biraz kemirmeyi tercih eder. Bu, özellikle yavaş ve nazik bir ısırıksa geçerli olacaktır. Kedilerin sevgi gösterme yollarından biri tırmalama faaliyetleri olduğundan, bu, kedigiller dünyasında yaygın bir bağlanma davranışıdır.

Kediler Neden Bıyık Döker?

Kedilerin belli aralıklarla tüy dökmeleri normal bir durumdur. Bu yüzden bıyıkların dökülmesi de normal bir durumdur. Eğer dökülen tüylerin ve bıyıkların yerine yeni tüyler çıkmazsa bu anormal bir durumdur. Dökülen tüylerin ve bıyıkların yerine yenileri çıkıyorsa bir problem yoktur demektir. 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir