Kahverengi Cilt Lekeleri Nasıl Geçer?

Kahverengi Cilt Lekeleri Nasıl Geçer?
08.09.2022 21:59
Kahverengi lekeler pek çok insanın kusur olarak gördüğü ve rahatsız olduğu cilt sorunları arasında yer alıyor. Kahverengi cilt lekeleri nasıl geçer, doğal çözüm önerileri nelerdir, krem önerileri nelerdir, neden olur, maske önerileri nelerdir?

Cildinizi tahriş etmeyecek lekeli bölgeye leke açıcı krem uygulayabilirsiniz. Vitamin ve antioksidan içeren kremlerin düzenli kullanımı sivilcelerin azalmasına ve kusursuz bir cilt elde etmenize yardımcı olabilir.

Lekeli bölgelerin açılması ve cildinizin canlanması için cildinize mikro peeling yaparak cilt yenileyici peelingden faydalanabilirsiniz. 5-10 dakika bekleyip lekeleri çıkarmak için suyla yıkayın.

Kahverengi Cilt Lekelerine Doğal Çözüm Önerileri

Birçok kozmetikte yaygın olarak kullanılan limon, cildi nemli ve sağlıklı tutar. Limon suyunu doğrudan cildinizdeki kahverengi lekelere uygulayın, 30 dakika bekletin ve soğuk suyla yıkayın. Mükemmel sonuçlar için bu yöntemi 2 ay boyunca günde iki kez kullanabilirsiniz. Sağlık için çok faydalı olan süt artık cildinize de iyi geliyor. Süt yardımıyla ciltteki lekelerden kurtulabilirsiniz. Lekeli bölgeye süt sürün ve yaklaşık 15 dakika bekletin. Bu nedenle sütün içerdiği laktik asit ciltteki lekeleri hafifletmek için kullanılır. Yağ yakmada ve metabolizmayı hızlandırmada çok önemli bir rol oynayan yeşil çay ile cilt bronzluğundan kurtulmak da mümkün. Bu yöntemi günde iki kez kullanarak kısa sürede cilt lekelerinden kurtulabilirsiniz.

1 tatlı kaşığı su ile 1 tatlı kaşığı elma sirkesini karıştırıp lekeli bölgelere uygulayın. İstenilen sonuçlar elde edilene kadar günde bir kez kullanmaya devam edin. Bu sefer her yemeğe lezzet katan soğan suyu ile cildinizi sağlıklı hale getirin. Soğan suyu asidik ve aydınlatıcı özelliklerinden dolayı ciltteki kahverengi lekelerin giderilmesine yardımcı olabilir. Dilimlenmiş soğan, lekelerin solmasına yardımcı olmak için günde 2-3 kez sorunlu bölgelere uygulanabilir.

Kahverengi Cilt Lekeleri İçin Krem Önerileri

MADECASSOL KREM / 61 TL. MADECASSOL KREM

EXPİGMENT KREM / 31 TL. EXPİGMENT KREM

CONTRACTUBEX KREM / 158 TL. CONTRACTUBEX KREM

FİTO KREM / 40 TL. FİTO KREM

NADİXA KREM / 84 TL.

Kahverengi Cilt Lekeleri Neden Olur?

Siyah noktalar veya kloazma olarak da bilinen kahverengi lekeler yaşla birlikte artar. Yaşlandıkça, cildinize rengini veren melanin pigmenti cildinizin yüzeyinde birikmeye başlar ve cildinizde kahverengi lekeler oluşturur.

Kahverengi Cilt Lekeleri İçin Maske Önerileri

Ballı Tarçın Maskesi özellikle akneye meyilli ciltler için uygundur. Balın antibakteriyel özelliği sivilcelerin ana nedeni olan bakteri oluşumunu engelleyerek doğal bir antibiyotik etkisi yaratırken, tarçının arındırıcı cilt lekelerinin iyileşmesini hızlandırır, lekelerin açıldığını ve cildin pürüzsüz ve nemli olduğunu görebilirsiniz. Gerekli Malzemeler; 2 yemek kaşığı bal ve 1 tatlı kaşığı tarçın. Tarçın ve balı iyice karıştırın ve önceden yıkanmış, temiz ve kağıt havluyla kurulanmış yüze uygulayın. 10 dakika bekledikten sonra bol ılık su ile yıkayınız.

Bal maskelerinde veya daha özel olarak ev yapımı cilt maskelerinde bal kullanmayı duymuş olabilirsiniz. Bunun temel nedeni balın çok etkili bir nemlendirici olmasıdır, görünümü besleyen ve iyileştiren B vitaminleri açısından da zengin olmasıdır. Ballı Limon Maskesi düzenli kullanımda limonun asidik yapısını kusurları maskelemek için, balın iyileştirici yapısını cildi iyileştirmek, cildin kuruluğunu gidermek ve cildi beslemek için kullanır. Akneye meyilli bir cildiniz varsa balın antibakteriyel özelliğinin cildinizi temizlediğini ve leke oluşumunu engellediğini unutmayın. Yapımı kolay olan bu maske için ihtiyacınız olan malzemeler 2 çay kaşığı bal (organik daha etkilidir) ve bir çay kaşığı limon. Bal ve limonu karıştırdıktan sonra endişeli bölgelere odaklanarak tüm yüzünüze uygulayın. Cildinize emmesi için 20 dakika bekleyin, ardından bol ılık su ile durulayın. İstenirse maskeden sonra nemlendirici kullanılabilir.

 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir