Kadınlarda Cinsel İstek Arttıran Şeyler Nelerdir?

Kadınlarda Cinsel İstek Arttıran Şeyler Nelerdir?
05.11.2022 16:38
Cinsel isteksizlik ya da cinsel anlamda güç kaybının pek çok farklı sebebi olabilir. Cinsel isteksizliğin ortadan kaldırılması isteniyorsa öncelikle buna sebep olan etken belirlenmeli ve buna göre tedbirler alınmalıdır. Peki, kadınlarda cinsel istek artıran şeyler nelerdir? Kadınlarda cinsel istek arttıran yiyecekler, ilaçlar nelerdir? Tedavisi nasıldır?

 Kadınlarda cinsel isteği artıran şeylerin ne olduğunu araştırmadan önce kişinin neden böyle bir durum yaşadığını belirlemesi gerekir. Çünkü bu strese bağlı olabileceği gibi kullanılan kimi ilaçlardan da kaynaklı olabilmektedir. Hal böyle olduğunda da cinsel isteksizliğin giderilmesi için başarılı olacak yolun, sebebin net bir şekilde bulunmasından geçtiği söylenebilir.

Hastalığa bağlı herhangi bir sebep yok ise aşağıda yer alan doğal yöntemleri deneyebilir ve tecrübelerinize göre bu durumu kontrol edebilirsiniz.

·        Düzenli olarak egzersiz yapmaya çalışın. Düzenli egzersiz yalnızca kişinin vücudu için değil, aynı zamanda ruhu için de oldukça faydalıdır. Yürüyüş, yüzme, koşu ve benzeri egzersizler kan dolaşımınızı düzenleyeceği için libidoyu ve cinsel performansı da benzer oranda artıracaktır. Ayrıca kişinin cinsel isteksizliği psikolojik kaynaklı ise, yapılacak olan düzenli egzersizler sayesinde rahatlama hissedeceği için yine cinsel isteksizlik problemi ortadan kalkabilir.

·        Meditasyon yapın.Ya da en azından kendinize zaman ayırmayı deneyin. Zihinsel olarak sağlıklı kalabilmek için kişinin bazen yaptığı her işten sıyrılması, kendisi ile vakit geçirmesi önerilir. Stresiniz ile başa çıkabildiğinizde buna bağlı isteksizliğiniz de geçmiş olacaktır.

·        Cinsel gücü artırdığı kanıtlanan doğal besinleri tüketin. Zencefil, muz, çilek gibi cinsel isteği artırıcı doğal yiyecekleri yeme düzeninize dahil ederseniz enerjiniz yükselir ve cinsel hayatınız da benzer bir biçimde oldukça olumlu etkilenir.

·        Özgüven probleminiz varsa bunu aşmaya çalışın. Kişinin kendi vücuduna olan bakış açısı kötü ise, cinsel birliktelik sırasında kendisini rahat hissetmeyeceği için bu durum bir süre sonra cinsel isteksizliğe sebep olabilir.

·        Monotonluktan sıyrılın.Bu sayede hissedeceğiniz heyecan, cinsel isteksizliğinizi gidermenizde yardımcı olabilir. Monoton düzen, hep benzer ortam ve durumlar kişiyi bir süre sonra soğutabilir.

·        Elbette, en önemlisi bir uzmana danışmayı ihmal etmeyin.

Kadınlarda Cinsel İstek Arttıran İlaçlar Hangileridir?

Cinsel isteği artıran ilaçlar internette satışa sunulan şeyler olsa da bunun reçeteli bir şekilde bir doktor kontrolünde olması gerekmektedir. Bu konuda hassas olmalı ve sağlığınızı şansa bırakmamalısınız.

Kadınlarda Cinsel İstek Arttıran Yiyecekler Nelerdir?

Kadınların cinsel isteklerini artırmayı sağlayacak yiyecekler şöyle sıralanabilir: Bal, vanilya, fındık, avokado, ceviz, yumurta, istiridye, havyar, kuşkonmaz, zencefil, çilek, muz, kırmızı biber, bitter çikolata…

Kadınlarda Aşırı Cinsel İstek Tedavisi Nasıldır?

Aşırı cinsel istek olarak da bilinen hiperseksüalitenin tedavisinin yapılabilmesi için öncelikle bu durumun, fiziksel hastalıklar ve ruhsal hastalıklar ile birlikte değerlendirilmesi şarttır. Buna göre bir yol belirlenerek en uygun tedavi yöntemi belirlenebilecektir.

 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir