Kadın Doktora 'Tuzak' Davasında Başhekime Tahliye Kararı

Kadın Doktora 'Tuzak' Davasında Başhekime Tahliye Kararı
24.06.2022 12:46
Kırklareli'nin Lüleburgaz ilçesinde, başhekim olarak görev yaptığı özel hastanede görevli kadın doktora tuzak kurarak cinsel istismarda bulunan sanık, 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Sanık başhekimin, 'derhal salıverilmesi’ kararıyla tahliyesi gerçekleşti.

Kırklareli'nin Lüleburgaz ilçesinde özel bir hastanede kadın doktora cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla 15 yıl hapis cezasına çarptırılan doktor, "derhal tahliye" emriyle serbest bırakıldı.

Verdiği Hapı İçti

Edirne'de yaşayan ancak Kırklareli'nin Lüleburgaz ilçesindeki özel bir hastanede doktor olarak çalışan yabancı uyruklu kadın E.V.'nin, çalıştığı hastanenin başhekimi A.Ç. nöbet gecesi kendisini odasına çağırıp sohbet ettiğini, bu sırada başhekimin verdiği içkiyi ve hapı içtiğini söyledi.

İçti Nedeniyle Zayıf Düştüğünü Söyledi

Kullandığı hap ve içki nedeniyle zayıf düştüğünü ve başhekime karşı koyamadığını anlatan kadın doktor, kendisine cinsel saldırıda bulunulduğunu iddia etti. Yaşadığı dehşet verici olayın ardından ikamet ettiği şehir olan Edirne'de psikoloğa giden kadın doktor, başhekim hakkında şikayetçi olmaya karar verdi. Şikâyet üzerine gözaltına alınan başhekim, tutuklandı.

“Bu Suçu İşlemedim”

Başhekim A.Ç. hakkında Kırklareli 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde ‘nitelikli cinsel saldırı suçundan dava açıldı. Duruşma savcısı, başhekim A.Ç.'nin 'nitelikli cinsel saldırı' suçundan cezalandırılmasını istedi. Sanık başhekim A.Ç.'den son sözü soruldu ve başhekim A.Ç. “Rızası dışında bir şey yapmadım. Bu suçu işlemedim” dedi. Kadın doktor E.V.'nin avukatı Bedia Mutlu Mirzabey de savunmasında, doktor olan mağdurun namus değerleri hakkında yalan söylemeyeceğini söyledi.

Cezaya İndirim Yapıldı

Mahkeme heyeti, sanık başhekim A.Ç.'nin 'nitelikli cinsel saldırı' suçundan takdiren asgari hadden 12 yıl hapis cezası ile cezalandırılmasına, sanık başhekimin taciz olayını kendisini beden veya ruh bakımından savunamayacak kadın doktora karşı gerçekleştirmesi kanaatine varıldığından sanık başhekimin cezasında artırım yapılarak 18 yıl hapis cezası ile cezalandırılmasına, sanık başhekimin geçmişi, verilen cezanın geleceği üzerindeki etkileri indirim sebebi kabul edilerek indirim yapılarak 15 yıl hapis cezası ile cezalandırılmasına karar verdi.

Mağdur Olduğunu Söyledi

Başhekimin karara itiraz etmesinin ardından İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 25. Ceza Dairesi’nde yeninden duruşma yapıldı. Tutuklu sanık başhekim A.Ç. 'kişisel veya ailevi olarak ciddi mağduriyet içerisinde olduğum göz önüne alınarak tahliyeme karar verilmesini talep ederim' dedi.

Derhal Salıverilmesi İçin Karar Verildi

Ardından mahkeme başkanı sanığın tutuklu kaldığı süreyi göz önünde bulundurarak tahliyesine ve derhal salıverilmesi için tutuklu bulunduğu ceza infaz kurumuna müzekkere yazılmasına karar verdi. Dava süreci henüz tamamlanmadı, duruşma Ekim ayına ertelendi.

 

İlgili Haberler

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

En Çok Okunan Haberler

GÜNDEM Kategorisinde Öne Çıkanlar

İlginizi Çekebilir