Instagram Ticaret Ağı Genişliyor: DM Üzerinden Satış Yapma Özelliği Hakkında Merak Edilenler!

Instagram Ticaret Ağı Genişliyor: DM Üzerinden Satış Yapma Özelliği Hakkında Merak Edilenler!
19.07.2022 15:57
Instagram’ın duyurmuş olduğu yeni özelliği şimdiden çok konuşulmaya başlandı. Instagram’ın duyurmuş olduğu yeni özelliğine göre özel mesajlar (DM) üzerinden alışveriş yapmak mümkün oluyor. Geliştirilen ve çok konuşulan özellikler hakkında detaylı bilgiye yazımızda yer verdik.

Sosyal medya bugün hayatımızda bir alışveriş platformu olarak işlev görüyor ancak devasa platform bu konudaki inisiyatifimizi güçlendirmeye devam ediyor. Bugün Instagram, ürünleri doğrudan Instagram profilinize eklemenizi sağlayan yeni bir özelliği duyurdu. Instagram'ın yeni alışveriş özelliği, doğrudan özel mesajlardan ödeme yapmanızı sağlıyor. Kullanıcı, satıcı ile ürün üzerinde anlaştıktan sonra, satıcı tarafından gönderilen ödeme mesajını kullanarak mesaj penceresinden çıkmadan ödeme işlemini tamamlayabilir.

Sohbet Ekranından Gönderi Takibi Yapmak Da Mümkün Olacak!


Yeni özellik, satın almaya ek olarak, satın alınan ürünlerin teslimatını aynı sohbet penceresinde takip etmenize olanak tanıyor. Aynı zamanda satın aldıktan sonra sohbet penceresinden sormak istediğiniz soruları satıcıya sorabilirsiniz. Yapılan açıklamaya göre tüm alışveriş basamakları Facebook’un Alışveriş Koruması İlkeleri’ne bağlı olacak. Sonuç itibariyle paranızı güvenli bir şekilde harcamanız mümkün hale geliyor. Satıcı kaynaklı sorunlar nedeniyle mağdur olmamanız amacıyla gerekli görülürse para iadesi bile alabileceksiniz. Ayrıca özelliğin bugün satıcıların kullanımına açıldığını da belirtmemiz lazım.

İlgili Haberler

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

En Çok Okunan Haberler

TEKNOLOJİ Kategorisinde Öne Çıkanlar

İlginizi Çekebilir