Horlama Bandı Nasıl Kullanılır?

Horlama Bandı Nasıl Kullanılır?
13.06.2022 12:55
Horlama bantları hakkında oldukça merak edilen pek çok farklı konu vardır. Horlama bantları hakkında en çok merak edilen; horlama bandı nasıl kullanılır, horlama bandı işe yarıyor mu, horlama bandı fiyatı ne kadardır gibi farklı soruların cevaplarına yazımızda yer verdik.

Horlama sorunu oldukça yaygın bir sorundur. Bu sorundan mustarip olan kişilerin başvurduğu yollardan biri; horlama bandı kullanmaktır. Horlama bandının nasıl kullanıldığı hakkında bilgi verecek olursak; burnunuzu yıkayın, kurulayın ve sıkıca yapışması için bandı hafifçe bastırın. En iyi sonuçlar için burun şeritlerinin nasıl düzenleneceğini konusunda ise şu ifadeleri kullanmak mümkün olmaktadır; iç koruyucu tabakayı soyun ve burnunuza bandı yapıştırın, yapıştırma esnasında burnunuzun ucuna kanatlar yanlara gelecek şekilde yapıştırın. Kullandıktan sonra bandı dikkatlice soyun. Aynı burun bandını tekrar tekrar kullanmaya çalışmayın.

Horlama Bandı Fiyatı

Horlama bandı fiyatlarının nasıl odluğu konusunda açıklama yapacak olursak; Breathe Right Extra'nın horlama önleyici 10’lu paket burun bandı 70 TL, Rituel De Beaute'nin horlama önleyici 40’lı paket burun bandı 80 TL ve Breathe Right'ın normal 10’lu horlama önleyici burun bantları 40 TL gibi fiyatlara satılmaktadır.

Horlama Bandı İşe Yarıyor Mu?

Horlamanın birçok nedeni vardır. Ancak bunların en sık nedeni boğaz çevresindeki doku tarafından hava yollarının tıkanmasıdır. Bu tıkanıklık küçük bir bölgeden akciğerlere ulaşmaya çalışan havanın boğaz dokularına çarparak horlama sesi çıkarmasına neden olur.

Yukarıdaki sebeplerden dolayı horlarsanız Horlama Bandı adı altında satılan ürün fayda sağlamayacaktır. Bu bantlar sayesinde burundan daha fazla hava alması amaçlanmaktadır. Sorun, burnunuzun yapısından kaynaklandıkça, horlama sorununuz, horlama bandı ile tedavi etmek mümkün değildir. Sonuç olarak buru bantlarının işe yarayıp yaramıyor oluşu, horlamanıza neden olan durumlardan kaynaklanmaktadır.

Tıbbın gelişmesiyle birlikte kronik horlama için birçok farklı tedavi ortaya çıkmıştır. Bu tedavilerden %90 ila 95 etkinliği kanıtlanmış olan horlama protezi, kullanım kolaylığı ve tedaviye hemen başlanması nedeniyle tercih edilmektedir. Horlama protezi. Ayrıca uyku apnesi adı verilen bir durumu tedavi etmek için kullanılır. İnsanlar için özel olarak üretilmiştir ve yapı olarak bir boksörün dişlerini andırır. Alt çeneyi öne yerleştiren ve hava yolunu açan bu tıbbi cihazın bilinen hiçbir yan etkisi yoktur.

 Horlama Bandı Zararları

İnternette horlama bandı kullanıcılarının yorumlarına baktığınızda genellikle iki farklı olumsuz durumla karşılaşırsınız. Bunlardan ilki kullanıldığında horlamayı tedavi etmemesidir. Burundan gelen hava akımının azalmasından kaynaklanmayan horlama sorununu çözmek için horlama bantları kullanılamaz.

Horlama bandı kullanıcılarının bildirdiği bir diğer durum ise bandın uyku sırasında terleme nedeniyle vücuttan çıkmasıdır. Bu ürünü sporda kullanan kişiler üründen memnun kaldıklarını ve daha iyi nefes aldıklarını bildirmiş olsalar da böyle problemlerin ortaya çıkması mümkün olmaktadır. Horlama sorununuza kesin çözüm için derhal uzman bir hekime başvurmanızı önemle tavsiye ederiz.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir