Hindistan Cevizi Diyeti Nasıl Yapılır?

Hindistan Cevizi Diyeti Nasıl Yapılır?
08.06.2022 13:29
Palmiye ağaçlarında yetişen ve bol miktarda vitamin içeren lezzetli meyveye Hindistan cevizi denmektedir. Hindistan cevizi, tatlı süslemekten vücut bakımına kadar birçok yerde kullanılan bir meyvedir.

Hindistan cevizi diyeti için lazım olan malzemeleri şu şekilde sıralayabiliriz;

200 gram light yoğurt,

1 tatlı kaşığı Hindistan cevizi tozu,

2-3 adet yaban mersini kurusu.

En çok yağ yaktıran meyvelerden biri Hindistan cevizidir. Bu kür, her sabah aç karına tüketilmelidir. Yine aç karına olmak sureti ile akşamları da yenilebilir. Hindistan cevizi ile yoğurt karıştırılarak içerisine yaban mersinleri eklenir. Bu kür oldukça doyurucu ve besleyicidir.

Hindistan Cevizi Diyette Yenir Mi?

Hindistan cevizi, formda kalmaya ve zayıflamaya katkı sağlamaktadır. Obeziteye karşı koruma sağlar. Metabolizmayı aktif tutarak yağ yakımını hızlandırır. Besinlerden alınan karbonhidratların enerjiye dönüşmesini sağlayarak vücuda depolar.

Hindistan Cevizi Diyette Nasıl Kullanılır?

Hindistan cevizi diyette kahve ile birlikte tüketilmelidir. Kahvenin içerisine konulan Hindistan cevizi, vücudu toksinlerden arındırırken, iştah kesmeye de yardımcı olmaktadır. Tok tutma özelliğine de sahip olan Hindistan cevizli kahve, ana öğünlerden önce tüketilirse daha etkili olmaktadır.

Hindistan Cevizi Cips Diyette Yenir Mi?

Hindistan cevizi cipsi göbek yağını azaltmaya yardımcı olmaktadır. Bu nedenle diyetlerinizde rahatlıkla tüketebilirsiniz.

Hindistan Cevizi Yağı Beli İnceltir Mi?

Vücuttaki fazla yağın yakılmasında faydalı olan Hindistan cevizi yağı aynı zamanda karın ve bel bölgesindeki yağların erimesine de yardımcı olmaktadır. Yapılan araştırmalar sonucunda düzenli bir şekilde Hindistan cevizi yağı tüketen kadınların bel çevresinin, tüketmeyenlere oranla daha ince olduğu kanıtlanmıştır. Bu nedenle düzenli Hindistan cevizi yağının kullanımı bel çevresindeki yağların yakılmasına yardımcı olacağı söylenmektedir.

Hindistan Cevizi Yağı ile Zayıflamak Sağlıklı Mı?

Alternatif tıp olarak adlandırılan sektörü detaylı bir şekilde incelediğiniz zaman çok sayıda doğal ürünün birçok mucizeye imza attığını görebilirsiniz. Doğal ürünler insan vücudunda önemli etkilere sahiptir ve Hindistan cevizi de bu önemli etkileri sağlayan gıdalardan biridir. Hindistan cevizinin düzenli tüketimi, sağlıklı bir zayıflamayı da beraberinde getirmektedir. Ancak buradaki en önemli olay, Hindistan cevizi yağının aşırıya kaçılmadan tüketilmesidir. Her doğal ürün gibi bu ürününde çok fazla tüketilmesi bazı rahatsızlıklara ve sorunlara neden olabilmektedir.

Hindistan cevizi ile yapılan zayıflama süreci içerisinde düzenli yapılan egzersizlerde daha fazla kalori yakımı sağlamaktadır.

Hindistan Cevizi Yağı Nasıl Yapılır?

1 adet Hindistan cevizini bıçak ile bölün. Bu işlem biraz zor olacaktır ancak pes etmeyin. Böldüğünüz Hindistan cevizindeki beyaz kısımları alarak mutfak robotunuzun içine atın. Mutfak robotundaki parçaları iyice ezin. Arından bir tülbent ile süzerek kaba alın. Çıkan sıvıyı bir kavanoz içerisinde 24 saat kadar bekletmeniz gerekir. Bu süreç içerisinde kavanoz içerisindeki yağ ile sıvı ayrılacaktır. Bu şekilde kendi doğal yağınızı elde edebilirsiniz. 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir