Hayatımızda Mutlaka Karşımıza Çıkabilecek Toksik Erkeklerin Ortak 8 Özelliği!

Hayatımızda Mutlaka Karşımıza Çıkabilecek Toksik Erkeklerin Ortak 8 Özelliği!
14.07.2022 12:27
İlişkilerin zorlaştığı, karşımıza çıkan insana güvenmekte zorlandığımız bir de bütün bunların üzerine toksik erkeklerle karşılaştığımız yorucu bir süreçten geçiyoruz. Ne yazık ki karşımızdaki insanın toksik olup olmadığını hemen anlayamıyoruz. Ancak toksik erkeklerin özelliklerini bilirsek fark etmemiz daha kolay oluyor.

Toksik ilişki, pek çok insanın duyduğu ama tam olarak bilmediği bir kavram. Aslında günümüzde ilişkilerde olan her türlü zorluğa toksik ilişki kelimesi kullanılıyor olsa da olay sandığınız gibi değil. Zorluklardan da öte evrelere geçen toksik ilişkilerde kişiler psikolojik sorunlar bile yaşayabiliyor. Ancak toksik ilişki gibi önemli olan bir başka kavram toksik erkekler. Toksik erkeklerin bazı ortak özellikleri vardır. Bazı şeyleri erkenden fark edebilmeniz için bu özellikleri iyi biliyor olmanız lazım. Şimdi bakalım toksik erkeklerin ortak özellikleri nelermiş…

 1. Aşırı Kıskançlık Yıpratıcı Olabilir


Ne yazık ki kıskançlık dediğimiz zaman konu oldukça fazla uzayabiliyor ve abartılabiliyor. Toksik erkeklerin kıskançlıkları abartı bir şekilde olur. Normal üstü kıskançlıkları kadar kısıtlayıcı bir şey yoktur.

2. Negatif Düşüncelerden Başka Bir Şey Düşünemez!


Toksik erkeklerin ilişkiye ve size bakışı her zaman negatiftir. Asla kendinizle ilgili olan bir şeyin onlar tarafından pozitif olarak yorumlanmasını bekleyemezsiniz.

3. O Kadar Benciller Ki Kendinizi Unutabilirsiniz!


Toksik erkeklerin belki en belirgin özelliği bencil oluşlarıdır. Bencil olan toksik erkekler için, kendilerinden daha önemli ve daha değerli hiçbir şey yoktur. kendi istekleri her zaman sizden önce gelir.

4. Güvenmek İmkansıza Yakındır...


Toksik erkekler, çıkarları doğrultusunda yalan söyleyebilir veya gerçeği çarpıtabilir. Bu onlar için normal bir durumdur. Unutmamalısınız ki hiçbir şey onların isteklerinden önemli değildir.

5. Saygının Ne Demek Olduğunu Unutursunuz


Eğer toksik bir erkek ile ilişki içerisindeyseniz, saygı kelimesinin ne anlama geldiğini unutabilirsiniz. Ya da bakkal amcanın vermiş olduğu güler yüzlü selam bile başka bir evrende olduğunuzu hissettirebilir.

6. Düşmanıymışsınız Gibi Aşağılayarak Konuşur


Toksik erkeklere göre her zaman en iyi ve en doğru onlardır. Sizin yaptığınız veya düşündüğünüz şeyler her zaman küçümsenebilir. Sizinle konuşmaları sırasında sizi hep aşağılarlar.

7. İstismarcı Olmaktan Vazgeçemezler!


Toksik erkekler istismarcıdır. Bu istismar; sizin duygularınızı ve güveninizi kırmak üzerinde ilerler. Şiddete meyilli yapıları vardır. Hem fiziksel olarak hem de duygusal olarak istismarcı olmaları mümkündür.

8. Şüpheci Kişiliklerinden Ödün Vermezler!


Toksik erkeklerin ne kadar ben merkezli olduğundan bahsettik. Ancak onların da aşağılık sendromu olduğunu unutmamak lazım. Sadece size karşı değil, tüm evrene karşı şüphecidirler.

 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir