Hangi İlaçlar Baş Ağrısına Sebep Olur?

Hangi İlaçlar Baş Ağrısına Sebep Olur?
23.09.2022 20:38
Hangi ilaçlar baş ağrısına sebep olur? Efexor, ella ve lustral baş ağrısı yapar mı? Lamictal, minoxil ve modiwake baş ağrısı yapar mı? Moelatonin, vitamin zoretanin hapları baş ağrısı yapar mı? İlaçlar ile ilgili merak ettiğiniz tüm detayları sizlerle paylaşıyoruz.

Bildiğiniz üzere ağrı kesici için aldığımız ilaçların bazıları yan etki olarak başımızın ağrısına neden olabilmektedir. Özellikle bu yan etkileri yapan ilaçlar ise migren ağrıları için kullanılan bazı ilaçlardır. Aynı zamanda yapılan araştırmalara göre aşırı ilaç kullanmakta kronik baş ağrısına neden olmaktadır.

Efexor Baş Ağrısı Yapar Mı?

Efexor doktor kontrolünde ve düzenli kullanılması gereken bir ilaçtır. Efexor ilacının yan etkilerinde baş ağrısı, terleme, ağız kuruluğu ve hasta hissetme görülür. Yani efexor ilacının baş ağrısına neden olmaktadır. Bu ilacın yanında diğer ilaçlarla etkileşime girerek serotonin sendromu denen ölümcül bir yan etkisi de mevcuttur. O yüzden bu tür ilaçları doktor kontrolüyle kullanmanız önerilir.

Ella Baş Ağrısı Yapar Mı?

Ella ilacını kullanacaklar kişilerin dikkat etmesi gereken bazı hususlar vardır. Bazen 3 gün boyunca sürecek yan etkileri olmaktadır. Bunların başında ise baş ağrısı, baş dönmesi, halsizlik, ara regl kanamaları, mide bulantısı gibi yan etkileri görülmektedir. 

Lustral Baş Ağrısı Yapar Mı?

Reçete ile satılan bir ilaçtır. Bu ilacın yan etkileri ise;

-Yorgunluk hissi

-Baş ağrısı

-Uykusuzluk

-Ağız kuruluğu’dur.

Kısacası lustral ilacının yan etkisi ile baş ağrısına sebep olabilir.

Lamictal Baş Ağrısı Yapar Mı?

Yan etkisi yüzünden lamictal ilacı baş ağrısı yapmaktadır. Diğer yan etkileri ise mide bulantısı, uyku hali, kusma ve döküntüdür. En önemli ve ciddi yan etkisi ise kırmızı kan hücrelerinde azalma ve intihar riskinde artış görülmektedir. Aynı zamanda alerjik reaksiyonlar da gösterebilir.

Minoxil Baş Ağrısı Yapar Mı?

Yan etkisi yüzünden minoxil ilacı baş ağrısı yapmaktadır. Diğer yan etkileri ise baş dönemsi, kan basıncında azalma, düzensiz kalp atımı ve el, ayaklarda karıncalanma görülür. Bu ilacın ciddi yan etkileri yoktur, hafif yan etkileri vardır.

Modiwake Baş Ağrısı Yapar Mı?

Yan etkisi yüzünden modiwake ilacı baş ağrısı yapmaktadır. Yaygın olarak meydana gelen sinirli olma durumu, depresyon, sersemlik gibi yan etkileri de görülür. Meydana gelen alerjik reaksiyonlar (ciltte oluşan kızarıklık, kan oturması, döküntü gibi) ise ilacın bilinmeyen yan etkileri arasına girer.

Melatonin Hapı Baş Ağrısı Yapar Mı?

Ciddi yan etkileri bulunmayan bu ilacın yan etkileri arasında baş ağrısı, baş dönmesi, mide bulantısı gibi hafif yan etkileri bulunmaktadır. Bu ilacı reçete olmadan eczaneden temin etmek mümkün değildir. Uykusuzluk sorunu yaşayan bireylerde kullanılan bir ilaçtır.

Vitamin Hapları Baş Ağrısı Yapar Mı?

Vitamin hapları uygun kullanımda vücut için gerekli olan vitamin eksikliğini karşılar. Fakat aşırı dozda alınan vitamin takviyesi sonucunda baş ağrısı, mide bulantısı gibi yan etkiler görülür. Ayrıca ölümle sonuçlanan yan etkisi de vardır. 

Zoretanin Baş Ağrısı Yapar Mı?

Zoretanin ilacını kullanırken cildiniz hassaslaşabilir. Bu yüzden bu ilacı kullanırken dikkatli olmanız gerekmektedir. İlacın yan etkilerinde ise baş ağrısı da bulunmaktadır. Kaşıntı, terleme, duyma bozukluğu, deri kuruluğu gibi yan etkileri mevcuttur.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir