Hacamat Sonrası Sırt Ağrısı Neden Olur?

Hacamat Sonrası Sırt Ağrısı Neden Olur?
08.12.2022 21:28
Hacamat birçok insan tarafından tercih edilmekte olan bir tedavi yöntemidir. Hacamat sonrası sırt ağrısı neden olur, sırt ağrısı için hangi bölüme gidilir, hangi jel iyi gelir? Sırt ağrısı kalbe vurur mu, kaç gün sürer, kansızlık sırt ağrısı yapar mı? Karaciğer kisti sırt ağrısı yapar mı? Tarzında merak edilen soruları bu yazımızda siz değerli takipçilerimiz için araştırdık ve yanıtladık.

Hacamat genellikle ağrılara son verilmesi amacıyla yapılan bir tedavi yöntemi olması nedeniyle bu tedavi uygulanan hastalarda genellikle ağrı olmaz. Ancak sırt ağrısının olma sebebi vücuda atılan kesitler olabilir ancak bunlar da çok küçük kesitler olması nedeniyle ağrı yaratmaz. Hacamat esnasında kendinizi çok fazla kasmışsanız kaslarınızdaki kasılmalar nedeniyle ağrı yaşıyor olabilirsiniz. Bu ağrı genellikle çok uzun sürmez. Bu nedenle hacamat sonrasında sırt ağrısı yaşıyorsanız çok fazla endişelenmenize gerek yok ancak ağrı sancılı ve çok şiddetli ise hacamat yaptırdığınız uzman ile iletişime geçmenizi ya da tedavi olmanızı öneririz.

Sırt Ağrısı İçin Hangi Bölüme Gidilir?

Sırt ağrısı için gidilmesi gereken bölümler ortopedi ve fizik tedavi rehabilitasyondur. Sırt ağrısı en sık karşılaşılan problemler arasında bulunmaktadır. Ancak sırt ağrıları genellikle iki üç gün içerisinde kendiliğinden geçer. Bu durum sizde geçerli değilse ve uzun süredir sırt ağrınız varsa hastanelerin ortopedi bölümlerinden bir randevu oluşturmanızı öneririz. Sırt ağrılarının en önemli nedenlerinden biri de sırt bölgesinde görülen kulunçlardır. Kulunçlar kas ağrılarına sebep olabilir ve sırt ağrısını tetikleyebilir.

Sırt Ağrısı Kaç Gün Sürer?a

Sırt ağrısı çeşidine göre iki tiptir. Bunlar kronik sırt ağrısı ve akuttur. Akut nedeniyle oluşan ağrılar bir hafta bir buçuk ay süre aralığında sürmektedir. Ancak kronik ağrılar bir buçuk aydan fazla sürebilir. Tedavilere göre bu süreler daha az ya da daha fazla olarak değişebilir. Aynı zamanda akut nedeni ile oluşan ağrılar ile kronik ağrıların tedavi şekilleri farklıdır.

Kansızlık Sırt Ağrısı Yapar Mı?

Anemi olarak adlandırılan kansızlığın birçok etkisi bulunurken bu etkilerinin arasında sırt ağrısı bulunmuyor. Yani sırt ağrınız varsa bunu kansızlığa yormanız pek doğru olmaz.

Karaciğer Kisti Sırt Ağrısı Yapar Mı?

Karaciğer kisti genellikle evcil hayvanlardan (aşısı yapılmamış ya da geç yapılmış) geçen parazitlerle oluşur. Buna ek olarak kiste neden olan parazitler iyi yıkanmamış meyve ve sebzelerden de bulaşabilir. Çok dikkatli şekilde alınan ürünleri yıkamanız gerekmektedir. Karaciğer kisti sırt ağrısı yapar mı sorusunun yanıtı ise genellikle kist oluştuğu hastalar tarafından fark edilemez. Ancak semptomlar ilerlediğinde karaciğer kisti sırtta ağrı yapabilir. Aynı zamanda sırt ağrısı yaşıyorsanız karaciğerinizde kist olma ihtimali de bulunabilir. Bu nedenle sırt ağrılarını hafife almamamız gerekiyor.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir