Göztepe Ümraniye Metro Hattı Ne Zaman Açılacak?

Göztepe Ümraniye Metro Hattı Ne Zaman Açılacak?
30.12.2023 20:50
Göztepe ümraniye metro hattı ne zaman açılacak? Göktürk, gaziantep metro hattı ne zaman açılacak? Güneşli metro hattı ne zaman açılacak? Sizler için bu soruların yanıtlarını araştırdık. İşte o yanıtlar.

"2023'te hizmete girmesi planlanan Ümraniye-Ataşehir-Göztepe Metro Hattı, 13 kilometre uzunluğunda olacak. Bu yeni metro hattı üzerinde konumlanacak 11 istasyon ile Ümraniye-Ataşehir-Göztepe güzergahında seyahat edenler, yaklaşık 20 dakikalık bir yolculuk süresiyle konforlu bir ulaşım deneyimi yaşayacaklar."

Göktürk Metro Hattı Ne Zaman Açılacak?

"Göktürk Metro İstasyonu, İstanbul metrosu'nun M11 (Kâğıthane - İstanbul Havalimanı) Metro Hattı'nda konumlanan ve 22 Ocak 2023 tarihinde faaliyete geçen yer altı metro istasyonudur. Göktürk Metro İstasyonu, İstanbul'un Eyüpsultan ilçesine bağlı Göktürk Mahallesi'nde bulunmakta olup, konumu İstanbul Orman Bölge Müdürlüğü'ne bağlı Göktürk Fidanlığı arazisinde yer almaktadır."

Gaziantep Metro Hattı Ne Zaman Açılacak?

"Gaziray projesinin inşaatına 2011 yılında başlandı. 21 Nisan 2018 tarihinde temeli atılan proje, başlangıçta 2019 yılında hizmete alınması planlanmıştı. Ancak aç-kapa tünel bölgesinde yaşanan gecikmeler nedeniyle, proje 5 Kasım 2022 tarihinde hizmete girmiştir."

Güneşli Metro Hattı Ne Zaman Açılacak?

"Bağcılar'ın 15 Temmuz Mahallesi'nde, Gülbahar Caddesi üzerinde konumlanacak istasyonun bir girişi olacak ve bu istasyonun hizmete girmesi 2024 yılında planlanmaktadır."

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir