Göz Çizdiren Polis Olabilir Mi?

Göz Çizdiren Polis Olabilir Mi?
20.12.2022 00:58
Polisler toplumun güvenliğini sağlamaktadır ve bu mesleği yerine getirebilmek için birçok test ve aşamadan geçmektedirler. Göz çizdiren, çarpık bacaklılar, çavuş, dövme sildiren polis olabilir mi? Diyabet hastaları, doğuştan tek böbrekli, dalağı olmayan polis olabilir mi? Polislik olmaya engel olup olmayan rahatsızlıkları sizler için derledik.

Polislik mesleğini icra etmek istiyorsanız başvuru yaptıktan sonra Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliği’nce sağlık kontrollerinden geçmeniz gerekmektedir. Bu yönetmeliğin şartlarında göz ile alakalı rahatsızlıklardan da söz edilmiştir. Bu yönetmeliğe göre lazer tedavisi olmanın polislik mesleğini icra etmeye bir sorun teşkil etmediği belirtilmiştir.

Çarpık Bacaklılar Polis Olabilir Mi?

Polis olabilmek için başvurunuzu tamamladıktan sonra öncelikle sağlık kontrollerinden geçmeniz gerekir. Karşılamanız gereken sağlık şartları Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliği’nce belirlenmiştir. Bu yönetmelikte ortopedi alanı ile ilgili de şartlar ve maddeler bulunmaktadır. Çarpık bacaklıların yürüme, koşma ya da duruşunda bir problem yoksa polis olmanıza bir engel teşkil edeceği düşünülmektedir.

Çavuş Polis Olabilir Mi?

Bir ülkenin asker, polis ya da jandarma gibi güvenlikten sorumlu organlarına kolluk kuvvetleri denilmektedir. Kolluk kuvvetleri arasında meslek geçişi yapabilmek mümkündür. Uzman çavuşların polis olma imkanları bulunmaktadır. TSK bünyesinde görev yapan bir uzman çavuş gereklilikleri yerine getirmesi durumunda polisliğe atanabilmektedir.

Dövme Sildiren Polis Olabilir Mi?

Polis, asker ya da jandarma gibi kolluk kuvvetlerinde yer almak istiyorsanız vücudunuzda bir yara ya da herhangi bir gözüken iz bulunmaması gerekmektedir. Başvuru yapan adaya 5 metreden bakıldığında bir iz gözüküyorsa kişinin başvurusu onaylanmamaktadır. Polis olmak için vücudunuzda dövme olmamalıdır. Sildirmiş olsanız da dövme kalıntısı da polislik için bir engel teşkil edebilmektedir.

Diyabet Hastaları Polis Olabilir Mi?

Polislik mesleğini yapmak istiyorsanız ve başvuruda bulunduysanız öncelikle Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliği’nce sağlık kontrollerinden geçmeniz gerekmektedir. Bu şartlar oldukça sıkı ve katıdır. Diyabet hastalığının birçok tipi bulunmaktadır. Ancak bunlardan en hafif olana sahip olsanız bile adaylığınız değerlendirmeye alınmayacaktır.

Doğuştan Tek Böbrekli Polis Olabilir Mi?

Polislik mesleğini yapabilmeniz için başvuruda bulunduktan sonra sağlık kontrollerinde ve yeterlilik sınavlarından geçtikten sonra eğitim almanız gerekmektedir. Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliği’nce sağlık kontrolleri oldukça ayrıntılıdır. Bu yönetmeliğin Dahiliye bölümünde yer alan maddelere göre bir böbreğin fonksiyon bakımından yok hükmünde olması ya da cerrahi olarak çıkarılması durumunda kişinin adaylığının düştüğü belirtilmektedir.

Dalağı Olmayan Polis Olabilir Mi?

Polislik mesleği yapmak istiyorsanız birçok şartı yerine getirmeniz gerekmektedir. Başvuru yapan adayların en çok elendiği kısım ise sağlık kontrolleridir. Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliği’nce sağlık kontrollerinden geçmeniz gerekmektedir. Bu yönetmelikte yer alan maddelere göre karaciğer, dalak ya da diğer iç organlarının fonksiyonlarını eksiksiz bir şekilde yerine getirmesi gerekmektedir. Yani organı olmayan bir insanın polis olma şansı neredeyse bulunmamaktadır. 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir