Gelinlik Seçmenin Püf Noktaları

Gelinlik Seçmenin Püf Noktaları
10.01.2022 13:30
Her genç kızın hayali günü geldiğinde o bembeyaz gelinliği giymektir. Kendilerinin en özel gününde genç kızlar gelinliklerinin de özel olmasını isterler. Gelinlik seçimi evlenecek olan kadınlar için oldukça önemlidir ve oldukça zor bir dönemdir. Ancak tüm zorluklarına rağmen oldukça zevkli bir durumdur. Gelinlik seçmeye kimle gidilir, seçimi ne zaman yapılmalıdır? Rüyada gelinlik seçmek ne anlama gelir? Gibi merak edilenleri sizler için derledik.

Gelinlik seçim dönemi oldukça zordur çünkü hayallerinize, vücudunuza ve bütçenize en uygun gelinliği bulmak için uzun saatler harcamanız gerekmektedir. Gelinlik seçiminde en önemli madde vücut şeklinizdir çünkü vücut yapınız gelinliğin üzerinizde duruşunu etkilemektedir. İkinci püf nokta ise hayalinizdeki gelinliktir. Çünkü en özel gününüzde çok farklı ve içinize sinen bir gelinlik tercih etmek sizi mutlu edecektir. Kabarık olmayan gelinlikler sizi hem zarif gösterir hem de daha rahat etmenize yardımcı olur. İşlemeli ve kabarık gelinlikler ise zarafetinize gösteriş katar. Tüm bunlara ek olarak gelinliğinizi hazır mı alacağınıza yoksa diktireceğinize karar vermeniz gerekmektedir. Gelinlik seçiminde en doğru kararı vermek için birden fazla mağazada çoklu ürün denemeyi tercih etmenizin size yararı olacaktır.

Gelinlik Seçmeye Kimle Gidilir?

Gelinlik seçme işi kendi başınıza zorlanacağınız bir durumdur bu nedenle yanınızda size yardımcı olacak bir kişinin olması sizin işini kolaylaştıracaktır. Gelinlik seçimi için kendinize yakın bulduğunuz kişilerden yardım isteyebilirsiniz. En yakın arkadaşınız ya da çok sevdiğiniz bir akrabanız sizlerle olabilir. Zevkine güvendiğiniz ve gelinlik seçim konusunda tecrübeli olan kişilerin size fazlasıyla yardımı olacağından şüphe etmeyin. Ayrıca gelinliğin fiyatını ödeyecek olan erkek tarafından da bazı kişilerin gelinlik seçiminde yanınızda olması daha uygundur. Bu özel günlerinizde annenizin ve kayınvalidenizin de seçimlerinizde sizinle olması oldukça önemlidir.

Rüyada Gelinlik Seçmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada gelinlik bakmak, gelinlik giymek ya da gelinlik seçmek erkek ve kadınlar için ayrı yorumlanmaktadır. Rüya genç kızlar için evlenmeye işarettir. Erkekler için ise eğer bekarsa sevdiği kızla nişanlanacağının bir habercisidir. Rüyasında gelinlik gören kişi bekarsa hemen evlenir ve gelinlik beyaz olduğu için yapılan evliliğin mutlu olacağı tahmin edilmektedir. Gelinlik temizliği ve saflığı gösterir ayrıca evli kişiler için doğacak olan bebeğin habercisi de olabilir. Rüyada gelinlik görme genel anlamı ile hayırlı olarak belirtilmektedir ve mutlu bir evlilik ile ilgili haber kaynağıdır.

Gelinlik Seçimi Ne Zaman Yapılmalıdır?

Tarzınıza, hayallerinize ve elbette bütçenize en uygun gelinliği almak için düğün tarihinizden 6 ay ile 3 ay öncesinde bir gelinlikçiden randevu almanız gerekir. Ayrıca gelinliğinizin özel bir tasarım olmasını istiyorsanız elinizi daha çabuk tutmanız gerekmektedir. Mağazaları düzenli aralıklarla gezerek ve beğendiğiniz modeller üzerinde denemeler yaparak gelinlik modelinizi belirleyebilirsiniz. Sizler yaşanacak aksiliklerin önüne geçmek için düğününüze 1 yıl kala gelinlik tercihinizi yavaş yavaş yapmanızda fayda vardır.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir