Sir Arthur Conan Doyle Eğitimi Nasıldır?

Sir Arthur Conan Doyle Eğitimi Nasıldır?

Sir Arthur Conan Doyle Eğitimi Nasıldır?

Arthur Conan Doyle, tıp eğitimi aldı ve 1881 senesinde Edinburgh Üniversitesi'nden mezun oldu. Kariyerinin ilk senelerinde gemi hekimliği yaptı ve bu görevini Batı Afrika sahillerinde yerine getirmiştir. 1882 senesinde Portsmouth şehrinde kendi kliniğini kurdu ve 1885 senesinde doktor unvanını aldı.

Sir Arthur Conan Doyle Kimdir?

Sir arthur conan doyleun babası kimdir, sir arthur conan doyle eserleri nelerdir, sir arthur conan doyle nerelidir, sir arthur conan doyle ne zaman doğdu, sir arthur conan doyle nasıl öldü vb. soruların cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Arthur Conan Doyle 22 Mayıs 1859'da, Edinburgh, İskoçya'da dünyaya gelmiştir. Babası bir İngiliz Charles Altamont Doyle, annesi de İrlandalı Mary Foley'di. Soyismi "Conan Doyle" de, bu bileşik soyadının kökeni bilinmiyor. Kaynaklardan bir tanesi, Arthur ve ablası Annette'in bileşik soy isimlerini büyük niyetleri olan usta gazeteci Michael Conan'dan aldığını söylemektedir. Aynı kaynak da 1885 senesinde, evinin içi haricinde pirinç levhada ve doktora tezindeki imzada ismi "Conan Doyle" olarak geçtiğini söylemektedir. Ancak 1901 Nüfus Kaydı tarzı diğer kaynaklar Conan Doyle'un soyisminin "Doyle" olduğunu, ve fakat yıllar ardından "Conan Doyle" olarak kullandığını yazılır. Conan Doyle'un babası ise kardeşleri (içlerinden bir tanesi illüstratör Richard Doyle'du) ve babası gibi bir ressamdı. Conan Doyle, dokuz yaşında olduğu sıra St Mary's Hall Katolik Cizvit Stonyhurst hazırlık okuluna gönderdi. Bir süre sonra Stonyhurst Koleji'nde eğitimine devam etti, Ancak Hristiyanlığı reddederek 1875 senesinde bir agnostik oldu. 1876'dan 1881'e kadar Edinburgh Üniversitesi'nde tıp eğitimi gördü, bu eğitimin bir bölümünü şimdi Birmingham'ın bir bölümü olan Aston şehrinde görev aldı. Öğrenimine devam ederken kısa hikâyeler yazmaya başladı; 20 yaşından evvel Chambers's Edinburgh Journal adlı dergide ilk hikâyesi yayınlandı. Üniversitedeki senelerin sonrasında Batı Afrika sahillerine gemi doktoru olarak yolculuk yaptı, sonrasında 1882 senesinde Plymouth kentinde kendi muayenehanesini açabildi. Doktorasını 1885 senesinde "Tabes Dorsalis" üstüne yaptı.

Sir Arthur Conan Doyleun Babası Kimdir?

Doyle, H.B. olarak tanınan politik karikatürist sanatçı John Doyle ve Marianna Conan Doyle'un oğludur. Yedi çocuklu ailedeki ağabeylerinden üçü sanatçıydı: James William Edmund Doyle, Richard "Dickie" Doyle ve Henry Edward Doyle. Aile İrlanda kökenliydi ama Doyle İngiltere'de doğup büyüdü. Ağabeyi Richard'a benzer şekilde, babasının atölyesindeki dersler dışında resmi bir eğitimi yoktu.

Sir Arthur Conan Doyle Eserleri Nelerdir?

Sir Arthur Conan Doyle bazı eserleri aşağıdaki gibidir;

·        Korku vadisi

·        Baskervillerin Köpeği

·        Dörtlerin İmzası

·        Kızıl Dosya

Sir Arthur Conan Doyle Nerelidir?

Arthur Ignatius Conan Doyle 22 Mayıs 1859 senesinde Edinburgh’de dünyaya gelen İskoçyalı yazardır. Suç hikâyelerinde bir dönem açmış olduğu bilinen karakter Dedektif Sherlock Holmes ve Profesör Challenger'ın fikir öncüsüdür. Yazmış olduğu diğer eserler içerisinde bilimkurgu, tarihi kitaplar, şiirler, oyunlar ve kurgu dışı düz yazılar bulunmaktadır.

Sir Arthur Conan Doyle Ne Zaman Doğdu?

Arthur Ignatius Conan Doyle 22 Mayıs 1859 senesinde Edinburgh’de dünyaya gelen İskoçyalı yazardır. Suç hikâyelerinde bir dönem açmış olduğu bilinen karakter Dedektif Sherlock Holmes ve Profesör Challenger'ın fikir öncüsüdür.

Sir Arthur Conan Doyle Nasıl Öldü?

7 Temmuz 1930 yılında Conan Doyle aile bahçesinde elini göğsüne bastırmış bir biçimde bulundu. Hemen ardından kalp krizinden öldü, ve New Forest, Hampshire, İngiltere'de Minstead'deki kilise bahçesine defnedildi.

Sir Arthur Conan Doyle Eğitimi Nasıldır?

Arthur Conan Doyle, tıp eğitimi aldı ve 1881 senesinde Edinburgh Üniversitesi'nden mezun oldu. Kariyerinin ilk senelerinde gemi hekimliği yaptı ve bu görevini Batı Afrika sahillerinde yerine getirmiştir. 1882 senesinde Portsmouth şehrinde kendi kliniğini kurdu ve 1885 senesinde doktor unvanını aldı

İlginizi Çekebilir