Saç Uzatma Doğal Yöntemleri Nelerdir?

Saç Uzatma Doğal Yöntemleri Nelerdir?

Saç Uzatma Doğal Yöntemleri Nelerdir?

Saçları uzatmak için gereken yöntemler şunlardır;
• Saçları besleyen ve kırılmayı önleyen şampuanlar ile yıkanmalıdır.
• Saçları şampuanladıktan ve duruladıktan sonra saç kremi kullanılmalıdır.
• Saçlar sakince ve özenli bir şekilde taranmalıdır. Saçların taranması zorsa saçlara bakım spreyi ya da bakım yağı sürülmelidir. Böylece saçlar daha rahat bir şekilde taranır ve kırılmaz.
• Saçlar çok sıcak suyla yıkanmamalıdır. Saçların ılık suyla ya da soğuğa yakın su ile yıkanması önerilir. Böylece saçlarda kan dolaşımı artar ve saçlar hızlı bir şekilde uzar.
• Saçları yıkarken saç diplerine masaj yapılmalıdır. Saçların dibine soğuk su ile masaj yapmak, kan dolaşımını artıracağı için saçların hızlı uzamasını sağlar.
• Saçlara temas eden şapka, bandana ve yastık kılıfı gibi eşyalar da saçlarda elektriklenmeye yol açar. Böylece saçlar zor uzar. Bu nedenle yastık kılıfının saten kumaştan yapılması gerekmektedir.
• Saçların hızlı uzaması için ara ara kırıkları aldırmak gereklidir. Saçlardaki kırıklar saçların yıpranmasına ve zayıflamasına yol açar. Bu nedenle arada bir saçlardaki kırıkların alınması saçların yıpranmasını önler. Saçlar güçlü ve hızlı bir şekilde uzar.

Bu nedenle saçlarımıza düzenli olarak bakımına çok önem veririz. Saçlarımız için en iyi şampuanı kullanmak, en iyi bakım ürünlerini kullanmak isteriz. Bazılarımız saçlarımızın kısa olmasını isterken bazılarımız uzun olmasını ister. Ancak saçımızın uzaması biraz zor olabilir. Bunun için bazı yöntemler uygulayabiliriz ve saçlarımızı uzatabiliriz. Saçlarımızı uzatmak için öncelikle sabırlı olmamız, düzenli olarak bakımlarımızı yapmamız gerekiyor. Saçlarımızın uzatma süreci aslında bize bağlıdır. Saçlarımıza düzenli olarak bakım yapmalı ve bakım yaparken sabırlı olmalıyız. Saçlarımızın uzarken bir yandan da sağlıklı olması gereklidir. Saçlarımız sağlıklı bir şekilde uzamazsa çok fazla yıpranır ve dökülür.

Saç Uzatma Doğal Yöntemleri Nelerdir?

Saçları uzatmak için gereken yöntemler şunlardır;

·        Saçları besleyen ve kırılmayı önleyen şampuanlar ile yıkanmalıdır.

·        Saçları şampuanladıktan ve duruladıktan sonra saç kremi kullanılmalıdır.

·        Saçlar sakince ve özenli bir şekilde taranmalıdır. Saçların taranması zorsa saçlara bakım spreyi ya da bakım yağı sürülmelidir. Böylece saçlar daha rahat bir şekilde taranır ve kırılmaz.

·        Saçlar çok sıcak suyla yıkanmamalıdır. Saçların ılık suyla ya da soğuğa yakın su ile yıkanması önerilir. Böylece saçlarda kan dolaşımı artar ve saçlar hızlı bir şekilde uzar.

·        Saçları yıkarken saç diplerine masaj yapılmalıdır. Saçların dibine soğuk su ile masaj yapmak, kan dolaşımını artıracağı için saçların hızlı uzamasını sağlar.

·        Saçlara temas eden şapka, bandana ve yastık kılıfı gibi eşyalar da saçlarda elektriklenmeye yol açar. Böylece saçlar zor uzar. Bu nedenle yastık kılıfının saten kumaştan yapılması gerekmektedir.

·        Saçların hızlı uzaması için ara ara kırıkları aldırmak gereklidir. Saçlardaki kırıklar saçların yıpranmasına ve zayıflamasına yol açar. Bu nedenle arada bir saçlardaki kırıkların alınması saçların yıpranmasını önler. Saçlar güçlü ve hızlı bir şekilde uzar.

Saç Uzatmak İçin Isırgan Otu Kullanılır Mı?

Hemen hemen çoğu kadın saçlarını uzatmayı ve uzun saç kullanmayı istemektedir. Ancak saçlar genel olarak yavaş uzar. Saçların uzatılması için bazı yöntemler kullanılmaktadır. Bunların arasında en önemli olan dengeli ve sağlıklı beslenmektir. Vücut ne kadar iyi beslenirse saçlar da o kadar iyi beslenir. Ayrıca ısırgan otunun da saçları uzatmaya yardımcı olduğu bilinmektedir. Bir avuç ısırgan otu bir litre su ile kaynatılır. Daha sonra ılıması beklenir ve sprey şişesine koyulur. Her duştan sonra saçlar kurumadan bu sprey sıkılır. Isırgan otu saçların hızlı ve gür uzamasını sağlar.

Saç Uzatma İçin Yağlar Nelerdir?

Saçları uzatmak için bazı doğal yağlar kullanılmaktadır. Bu yağlar zeytinyağı, tatlı badem yağı, nane yağı, sedir ağacı yağı, hint yağı, Hindistan cevizi yağ, biberiye yağı, lavanta yağı ve papatya yağıdır. Bu yağların içinde pek çok vitamin ve mineral bulunur. Bu nedenle bu doğal yağlar saçları besler. Saçlar beslendikçe daha hızlı ve daha gür bir şekilde uzar.

Saç Uzatmak Ne Kadar Sürer?

Çoğu kadın saçlarının uzun olmasını ister. Saçların uzaması için sağlıklı olması ve bakım yapılması gerekir. Saçların uzaması için öncelikle vücut sağlığının iyi olması gerekmektedir. İyi beslenmek, kaliteli uyku uyumak, zararlı alışkanlıklardan uzak durmak ve bol su içmek saçların sağlıklı ve gür uzamasını sağlar. Böylece saçlarımız hem daha gür hem de daha güçlü bir şekilde uzar. Saçların ne kadar sürede ne kadar uzadığı merak edilmektedir. Saçlar ayda 1 cm, günde 0.3 mm kadar uzar.

Saç Uzatmak Zayıflatır Mı?

Uzun saçların insan sağlığına zararlı olduğu düşünülmektedir. Çünkü saçlar vücuttan beslenir. Bu nedenle saçlar ne kadar uzarsa vücuttan o kadar beslenir düşüncesi yaygındır. Ancak uzmanlara göre bu düşünce doğru değildir. Çünkü saçların uzatılmasının vücudun gücünü azalttığı ve gelişim eksikliğine neden olduğu bilimsel araştırmalara göre kanıtlanmamıştır. Saçları uzatmak vücudun beslenmesine olumsuz etki etmez ve zayıflamaya yol açmaz.

 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir