Meyve Nasıl Dondurulur?

Meyve Nasıl Dondurulur?

Meyve Nasıl Dondurulur?

Meyveler yaz ve kışın özellikle tatlılarda kullandığımız yiyeceklerdir. Mevsimlik meyveleri saklamanın yolları da bu noktada bazı insanlar için önemlidir. Fakat meyveleri dondurmak için genel olarak yapmanız gereken şey o meyveyi iyice yıkayıp kuruladıktan sonra buzdolabı poşetiyle dondurucuya koymak olacaktır. Gerekli gördüğünüz yerlerde meyvelerin kabuklarını soyabilirsiniz.

Patates sebzeler arasında kullanımı en çeşitli olanlardan bir tanesidir. Bu yüzden sıkça tüketildiğini görmekteyiz. Bu bağlamda birçok insan patatesleri sonradan pratik bir biçimde pişirmek için saklamaktadır. Bu hazırlama çeşitlerinden bir tanesi de insanların sıklıkla nasıl yapıldığını merak ettiği kızartmalık patateslerin nasıl dondurulduğudur.

Kızartmalık patateslerinizi dondurmak için öncelikle patateslerinizin kabuklarını soymanız gerekmektedir. Sonrasında ise patateslerinizi kızartmak istediğiniz şekilde kesmelisiniz. Bu noktada elma dilim ya da parmak şeklinde olması tamamıyla size kalmış. Sonrasında kaynar suda çok az haşlanan patateslerinizi kurutup bir buzdolabı poşetinin içerisinde buzluğa koyabilirsiniz.

Limon Nasıl Dondurulur?

Limon bazıları için sofraların olmazsa olmazıdır. Limonun yemeklerde kullanımı oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Tatlılardan salatalara, balıklardan cheesecakelere kadar her yerde limonu bulabiliriz. Eğer ihtiyacınıza göre iyi olduğunu düşündüğünüz limonları bulduysanız uzun süre saklamak istersiniz.

Bunun için birkaç yöntem bulunmaktadır. Eğer limonları bütün olarak saklamak istiyorsanız yapmanız gereken şey limonları buzdolabı poşetine koyduktan sonra havasını iyice almanız ve sonrasında buzluğa koymanız gerekmektedir. Bununla beraber, böldüğünüz limonları da aynı şekilde saklayabilirsiniz. Tek fark, bölünmüş limonlara ekstradan biraz limon suyu eklemeniz gerekebilir.

Lahana Nasıl Dondurulur?

Lahana sebzeler arasında kendisine çok özel bir yer edinmiştir. Lahanayı birçok yemekte görmek mümkün olduğu gibi turşusu da sürekli tüketilen yiyecekler arasında bulunmaktadır. Bu yüzden insanlar lahanayı fazlaca almaktadırlar. Bu sebeple insanlar lahananın nasıl dondurularak saklanabileceğini de merak etmektedirler.

Lahanayı dondurarak saklamak mümkündür ve oldukça kolaydır. Öncelikli olarak lahanayı sirkeli suyla temizlemeniz gerekmektedir. Sonrasında ise kaynayan suyun içerisinde 2 dakika boyunca bekletin. Lahanaları süzdükten sonra lahanaları soğuk suyla yıkayın. Bu noktada lahanaları istediğiniz büyüklükteki parçalar halinde buzdolabı poşetine koyup dondurucuda saklayabilirsiniz.

Mısır Nasıl Dondurulur?

Mısır sevenlerinin azımsanmayacak kadar çok olduğu yiyeceklerden sadece bir tanesidir. İçindeki besin değerlerinden ve tadından dolayı çoğu insanın tercihidir. Genellikle haşlama ve közleme olarak hazırlanan mısırlar birçok farklı yemekte kendine yer edinmiştir. Bu yüzden insanlar mısırları nasıl saklayabilecekleri konusunda sorular sormuşlardır.

Öncelikli olarak mısırları koçanlarından ayırıp iyice temizlemeniz gerekmektedir. Sonrasında ise tencereye üzerlerini geçecek kadar su koyup kaynatmanız lazım. Bu aşamada mısırlarınızın fazla pişmemesi çok önemlidir. Sonrasında mısırlarınızı tanelerine ayırıp buzdolabı poşetine koyup dondurucuda uzun süreler boyunca saklayabilirsiniz.

Mantı Nasıl Dondurulur?

Mantı doyuruculuğu ve pişirme kolaylığı sebebiyle çokça tüketilen yemekler arasında yer almaktadır. Bu yüzden mantı önceden hazırlanıp dondurulmaya çok müsait bir yemektir. İnsanlar da hazırladıkları mantıları nasıl dondurabileceklerine dair sorular sormuşlardır. Bu noktada, mantıları dondurmak mantıları pişirmek kadar kolaydır.

Öncelikle hazırladığınız mantıları geniş bir tepsiye dizmelisiniz. Dizdiğiniz mantıların arasında boşluk olduğundan ve yapışmayacaklarından emin olun. Sonrasında kısa bir süre derin dondurucuda bekletin. Çıkardığınızda istediğiniz boyutlarda ve gramajlarda poşetlere koyup porsiyonlara ayırın. Bu noktada mantılarınızı tekrar derin dondurucuya koyup saklayabilirsiniz.

Meyve Nasıl Dondurulur?

Meyveler yaz ve kışın özellikle tatlılarda kullandığımız yiyeceklerdir. Mevsimlik meyveleri saklamanın yolları da bu noktada bazı insanlar için önemlidir. Fakat meyveleri dondurmak için genel olarak yapmanız gereken şey o meyveyi iyice yıkayıp kuruladıktan sonra buzdolabı poşetiyle dondurucuya koymak olacaktır. Gerekli gördüğünüz yerlerde meyvelerin kabuklarını soyabilirsiniz.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir