Kumaştan Mum Lekesi Nasıl Çıkar?

Kumaştan Mum Lekesi Nasıl Çıkar?

Kumaştan Mum Lekesi Nasıl Çıkar?

Kumaştan mum lekesini çıkarmak için poşetin içine buz koyun. Buzlu poşeti leke olan kısma koyarak lekenin donmasını sağlayın. Ispatula yardımı ile kumaşın üzerinden kazıyın. Lekenin üzerine yağlı kağıt koyup ütü ile üzerinden geçin. Ve daha sonra kumaşınızı yıkayın.

Halınızdaki mum lekesini elinize bir keskin olmayan bıçak alarak yavaşça halıdan çıkarmaya başlayın. Sonrasında ise halının üzerine yağlı bir kağıt yerleştirin ve yağlı kağıt lekeyi çekene kadar ütü ile üzerine bastırın. Ütünün de halınıza zarar vermemesine özen gösterin. Sonrasında halınızı bulaşık süngeri ile ovaladıktan sonra lekeden kurtulmuş olacaksınız.

Kumaştan Mum Lekesi Nasıl Çıkar?

Kumaştan mum lekesini çıkarmak için poşetin içine buz koyun. Buzlu poşeti leke olan kısma koyarak lekenin donmasını sağlayın. Ispatula yardımı ile kumaşın üzerinden kazıyın. Lekenin üzerine yağlı kağıt koyup ütü ile üzerinden geçin. Ve daha sonra kumaşınızı yıkayın.

Koltuktan Mum Lekesi Nasıl Çıkar?

Kumaştan mum lekesini çıkarmak için poşetin içine buz koyun. Buzlu poşeti leke olan kısma koyarak lekenin donmasını sağlayın. Ispatula yardımı ile koltuğun üzerinden kazıyın. Lekenin üzerine yağlı kağıt koyup ütü ile üzerinden geçin. Ve daha sonra koltuğunuzu sünger ile silin. Koltuğunuzun kumaşına zarar gelmemesine özen gösteriniz. 

Camdan Mum Lekesi Nasıl Çıkar?

Camda olan mum lekesini öncelikle buz yardımı ile dondurun. Daha sonra keskin olmayan bir bıçak ile lekeyi kazıyın. Bu şekilde rahatlıkla camdaki mum lekenizden kurtulabilirsiniz. 

Kurumuş Mum Lekesi Nasıl Çıkar?

Kurumuş mum lekelerini öncelikle yağlı kağıt veya havlu ile üzerini kaplayalım. Daha sonrasında ütü ile üzerinden geçelim ki kurumuş mumu kolaylıkla kazıyıp çıkartabilelim. Bıçak veya ıspatula yardımıyla mumu kazıyıp çıkartabiliriz. 

Elbiseden Mum Lekesi Nasıl Çıkar?

Elbiseden mum lekesini çıkarmak için poşetin içine buz koyun. Buzlu poşeti leke olan kısma koyarak lekenin donmasını sağlayın. Ispatula yardımı ile elbisenin üzerinden kazıyın. Lekenin üzerine yağlı kağıt koyup ütü ile üzerinden geçin. Ve daha sonra elbisenizi yıkayın.

Ahşaptan Mum Lekesi Nasıl Çıkar?

Ahşapa dökülen mum lekelerinin öncelikle kurumasını bekleyin. Ardından buz yardımı ile iyice sertleştirin. Daha sonra aşındırmadan ince bir materyal ile mum lekesini kazıyınız.

Parkeden Mum Lekesi Nasıl Çıkar?

Parkeye dökülen mum lekelerinin öncelikle kurumasını bekleyin. Ardından buz yardımı ile iyice sertleştirin. Daha sonra aşındırmadan ince bir materyal ile mum lekesini kazıyınız.

Duvardan Mum Lekesi Nasıl Çıkar?

Mum lekesinin üzerine yağlı kağıt veya havlu koyun. Ütünüzü en düşük ayara getirdikten sonra kağıt ya da havlunun üstünden geçin. Ütü kullanmak istemiyorsanız saç kuruta makinesi ile de bu işlemi yapabilirsiniz.

Mum Lekesi Ayakkabıdan Nasıl Çıkar?

Ayakkabıdaki mum lekesinin öncelikle iyi kuruduğundan emin olunuz. Daha sonra ise sert bir cisimle ayakkabın üzerinden lekeyi kazıyın. Bu şekilde lekeden kurtulmuş olacaksınız.

Aynadan Mum Lekesi Nasıl Çıkar?

Aynada olan mum lekesini öncelikle buz yardımı ile dondurun. Daha sonra keskin olmayan bir bıçak ile lekeyi kazıyın. Bu şekilde rahatlıkla aynadaki mum lekenizden kurtulabilirsiniz. 

Mum Lekesi Beyaz Pantolondan Nasıl Çıkar?

Pantolonun mum lekesini çıkarmak için poşetin içine buz koyun. Buzlu poşeti leke olan kısma koyarak lekenin donmasını sağlayın. Lekenin üzerine beyaz kağıt koyup ütü ile üzerinden geçin. Bu yöntemle lekenin geçtiğini göreceksiniz.

Mum Lekesi Çarşaftan Nasıl Çıkar?

Çarşaftan mum lekesini çıkarmak için poşetin içine buz koyun. Buzlu poşeti leke olan kısma koyarak lekenin donmasını sağlayın. Ispatula yardımı ile kumaşın üzerinden kazıyın. Lekenin üzerine yağlı kağıt koyup ütü ile üzerinden geçin. Ve daha sonra çarşafınızı yıkayın.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir