Aşk Ritüeli Nedir?

Aşk Ritüeli Nedir?
12.10.2022 16:57
Platonik ve açığa çıkamayan duygularımızı daha iyi yönlendirmek, aşk hayatımızı stabil tutmak ya da aşık olduğumuz insanı kendimize çekmek için alternatif yollara başvururuz. Aşk ritüeli onlardan bir tanesi. Peki aşk ritüeli ve dolunay aşk ritüeli nedir? Günah mıdır? Büyü müdür? Kaç gün sürer? Nasıl bozulur? İşe yarıyor mu? Gelin bu soruların cevaplarını birlikte bulalım

Aşkı bulmak veya sahip olduğumuz aşkı korumak için kullanılan spiritüel bir yöntemdir. Bu ritüeli gerçekleştirmek için aşk tütsü seti, tütsü sticks, aromatik uçucu yağ, defne ve gül yaprakları, mumlar, kaya tuzu, boş bir kavanoz son olarak kâğıt gibi maddelerden yardım alabilirsiniz. Akşam saatlerinde, bulutsuz, yıldızların çıplak gözle seçilebildiği açık bir havada ritüelinize başlamalısınız. Öncelikle zihnimizin açık ve düşüncelerden arındırılmış olması gerekiyor.

Hayatınıza çekmek istediğiniz kişinin adını kâğıda yazıp, kalp şeklinin içine alıyoruz. Kavanozun dibine koyduğumuz kaya tuzlarının üzerine kâğıdı bırakıyoruz. Bu kâğıdın üzerine ise 2 tane defne yaprağı bırakıyoruz. Biri sevdiğiniz kişiyi diğeri sizi temsil ediyor. Eğer bir sevginiz varsa 1 adet yoksa 2 adet gül yaprağı koyarak kavanozu, dolunaya kadar bekletiyoruz. Kullanmış olduğunuz giysi dolabında saklamanız daha uygun olacaktır. Dolunay geldiğinde kavanoz açılıyor ve içindeki gül yaprakları dışarı çıkarılıyor. Niyetinizi yazdığınız kâğıdı ise gül yağı ile yakıp rüzgâra bırakıyorsunuz ritüelinizi tamamlamış oluyorsunuz.

Dolunay Aşk Ritüeli Nedir?

Ayın dolunay hali, ayın güneşe göre dünyanın ters tarafında kaldığı halidir. Dolunay içinizde hangi duygu varsa onu yükseltip coşturan bir haldir. Kötü düşüncelere sahipseniz daha da depresif, iyi enerji içindeyseniz mutluluk duygusuyla dolup taşabilirsiniz. Buna dolunay etkisi adı veriliyor. Dolunay ritüeli gerçekleştirebilmek için öncelikle geniş açık bir alana ihtiyacınız var.

Ametist taşı bulabiliyorsanız ritüelinizi daha başarılı bir şekilde gerçekleştirebilmeniz mümkün. Ametist taşını ay ışığını görebilecek şekilde konumlandırırsanız, aydan yansıyan ışıkla kötü duyguları kovan bir enerji ortaya çıkar. Bir kâğıt ve evrene daha hızlı sinyal gönderdiğine inanılan 1 adet kurşun kalem bulundurun. Kâğıda içinizden geçen hayalini kurduğunuz her şeyi olmuş gibi yazın. Hedeflediğiniz kariyeri, nasıl bir evde yaşadığınızı, kaç para kazandığınızı, çocuklarınızı isimleriyle yazın.

Yazmış olduğunuz bu kâğıdı yakın, isterseniz rüzgâra bırakın isterseniz akan bir suya ya da toprağa gömün. Sonrasında ılık bir duş alarak suyun bedeninizi ve ruhunuzu temizlemesine izin verin. Yüzyıllardır insan olduğunun kendisiyle ve evrenle bağlantı kurmasına yardımcı olan bu araçlar bedene ve ruha bir şeyler öğretmek için iyi bir fırsat olabilir.

Aşk Ritüeli Günah Mıdır?

İnsanoğlu her daim perdenin arkasındaki görünmeyeni merak etmiştir. Bu nedenle mistik ve doğaüstü olan her şeye ilgimiz bir hayli yoğun. İslamiyet inancına göre, yaradan dışında herhangi bir nesneden fayda beklemek günahtır. Çünkü İslamiyet’te totem, ya da insandan üstün başka varlıkların olduğuna inanmak şirke giriyor.

Aşk Ritüeli Büyü Müdür?

Ritüeller, kökeninde insan zihninin dinlenmesine ve hayat kalitesinin artması için doğadan alınan güçle yapılan olumlamalardır. Büyü ise bunların tam aksi duygularla yapılan, dinin yasaklamış olduğu bir uygulamadır. Ritüeller herhangi bir dini sömürü olmadığı için, sadece doğa enerjisi ile yapılan kişiyi rahatlatmaya yönelik meditasyonlardır ve büyü sınıfına girmezler.

Aşk Ritüeli Kaç Gün Sürer?

Ritüeller İnsanın bedenini rahatlatan olumlayan meditasyon yöntemlerine denmektedir. İhtiyaç duyulduğu zaman tekrarlanabilir. Haftalık veya aylık olarak, tamamen kişinin ihtiyaç duyduğu kadar yapılabilir belirli bir günü yoktur.

Aşk Ritüeli Nasıl Bozulur?

Aşk ritüeli büyü değildir. Bundan kaynaklı bozulması veya tutmaması gibi bir durumu konuşmak doğru olmayacaktır. Fakat bedenen ve zihnen hazır olmadığınız, odaklanma problemi yaşadığınız ritüellerde meditasyon sizi rahatlatmayacak aksine odaklanamadıkça daha da agresif hale geleceksiniz. Öncelikle bedenin ve zihnin hazır olduğundan emin olarak başlanmalıdır. Bedeniniz buna ihtiyaç duymalıdır. Daha sonrasında adımları uygularsanız enerjinizin değiştiğini hissedeceksiniz.

Aşk Ritüeli İşe Yarıyor Mu?

Meditasyon yapmanın insan bedeni üzerindeki etkisi tartışılmaz. Aşk ritüellerinde ise spesifik olarak bir kişiyi değil belki ama aşkı hayatımıza çekebilmek mümkün. Evren ve insanın güçlü iletişimiyle hayatımıza istediğimiz her şeyi bu ritüeller sayesinde hayatımıza çekebiliyoruz. Yeter ki biz bu çekime bedenimizle ruhumuzla hazır olalım. Olması gereken her şey hayatımıza çekilecektir. 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir