Boşanma Durumu Çocuğa Nasıl Anlatılır?

Boşanma Durumu Çocuğa Nasıl Anlatılır?

Boşanma Durumu Çocuğa Nasıl Anlatılır?

Boşanma her ailenin başına gelebilecek durumdur. Çocuklar boşanmadan en çok etkilenen kişiler olduğu için onlara uzmanlar eşliğinde anlatmalıyız. Aksi takdirde bir yanlış kelime onların bilinçaltında ilerdeki hayatında olumsuz etki edebilir.

Aile kurmak günümüzde kolay olmamakla beraber devam ettirmek de zordur. Çiftler anlaşamadıklarında bu aileyi parçalayarak boşanırlar. Özellikle teknolojinin gelişmesi ve her bölgenin metropol şekilde dizayn edilmesi ile boşanma oranları artmıştır. Çünkü lüks hayat ve konfor insanı yalnızlığa sürüklemektedir.

Günümüzde boşanmanın etkilediği kişiler ise çocuklardır. Bu durumu çocuklarımızın anlayacağı bir dille anlatmak onların yetişkin anlarında daha güçlü olmasını sağlar. Aksi takdirde boşanmış ailelerin çocukları dünyaya ve kendine her daim zarar verir. Çocuklara eğer aile anlatamıyorsa pedagog yardımıyla bu durumu kabullenmesi ve anne, babanın anlaşamadığına dair güzel cümleler kurulması gerekir.

Çocuğa Aşk Nasıl Anlatılır?

Çocuklar ilk konuşmaya başladıkları andan itibaren onları susturmak imkânsız gibi bir şeydir. Çünkü her şeyi merak ederler. Bu durum bir yandan hem iyi hem de kötüdür. İyi olması onların merak ve öğrenme duygularının geliştiği anlamındadır. Kötü durumu ise bizleri bazı zor durumlarda bırakacak ve cevaplayamayacağınız sorularla baş başa bırakmalarıdır.

Aşk konusu da bunlardan biridir. Çocuklar aşk doğru bir şekilde anne ve babalarının ağzından bilinçli anlatımlarla öğrenmeleri eğer çevreden öğretilen bir şeyse çocuk bunu benimseyerek yanlış da olsa doğru bilecektir. Aşkı iki kişinin yetişkin olduğunda birbirlerini sevmesi ve saygı içinde bir yuva kurmak için adım atan kişiler gibi cümlelerle anlatabiliriz. Kendi aileniz üzerinden anlatmanız onun daha deneyimlediği bir durum olacağı için daha doğru olabilir.

Cumhuriyet Bayramı Çocuğa Nasıl Anlatılır?

Cumhuriyet Bayramı Türkiye’nin bağımsızlığını kazandığı ve cumhuriyetin geldiği tarihtir. Bu sebepten ötürü bunu çocuğunuza hissettirerek anlatmak gerekir. Hissettirin ki çocuğunuz vatanını seven ve onun için mücadele eden bir birey olsun. Atatürk’ün kurduğu bu cumhuriyeti geliştirerek yönetsin. Bu yüzden ona Atatürk’ün videolarını ve savaş kavramlarını güzel bir şekilde anlatabilirsiniz. Hem o anı videoda yaşayacak hem de vatan için can veren kişilere minnet duyan duygular besleyecek.

Deprem Çocuğa Nasıl Anlatılır?

Deprem insanlar ve diğer canlılar için travma yaratan anlardan biridir. Bu yüzden depremi çocuklarımıza bu korkuyu hissettirmeden o anda neler yapacakları şekilde anlatılması gerekir. Çocuklarınıza deprem anında ne yapılacağına dair görsel olarak anlatımlar yapabilirsiniz. Panik olmamasını ve sakin şekilde o bölgeden nasıl ayrılacağını anlatarak daha bilinçli hareket etmesini sağlarsınız.

Regl Dönemi Çocuğa Nasıl Anlatılır?

Regl dönemini çocuklarınıza özellikle kız çocuklarına ayrıntılı şekilde anlatılması gerekir. Çünkü kız çocukları bu anı yaşadıklarında travma da yaşayabilirler. Bilinçli şekilde bu anı geçirmek onların kendilerine daha çok güven duymasını sağlayacaktır. Bu durumun olması gereken bir olay olduğunu ve kadınların üreme, sağlık açısından her ay düzenli olacağına dair bilgiler verilmelidir.

Boşanma Durumu Çocuğa Nasıl Anlatılır?

Boşanma her ailenin başına gelebilecek durumdur. Çocuklar boşanmadan en çok etkilenen kişiler olduğu için onlara uzmanlar eşliğinde anlatmalıyız. Aksi takdirde bir yanlış kelime onların bilinçaltında ilerdeki hayatında olumsuz etki edebilir.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir