Antropoloji Bölümü Kaç Yıllıktır?

Antropoloji Bölümü Kaç Yıllıktır?

Antropoloji Bölümü Kaç Yıllıktır?

Antropoloji bölümü 4 yıllık olmaktadır. Üniversitelerin edebiyat fakültelerinde bulunan bu bölüm gelişme göstermek isteyen herkes için hala eğitime devam edilir. Eğer kazı ve antropoloji ile çalışmalar yapmak isterseniz bu bölümü seçmeniz tavsiye edilir.

Antropoloji Bölümü Olan Üniversiteler Nelerdir?

Antropoloji bölümü olan üniversiteler nelerdir? Antropoloji bölümü sıralaması kaçtır, antropoloji bölümünün önü açık mı, antropoloji bölümü dersleri nelerdir, antropoloji bölümü iş imkânları nelerdir? Antropoloji bölümü mezunu ne iş yapar, antropoloji bölümü kaç yıllıktır?

Antropoloji bölümü olan üniversiteler, ülkemizde çok fazla olmayıp yıllar geçtikçe daha da artmaktadır. Ankara Üniversite, Hacettepe, İstanbul, Burdur ve Yeditepe Üniversitelerinde bulunan bir bölüm olmaktadır. Özel üniversitelerde burs imkânı sunularak, daha iyi bir eğitim almanız sağlanır. Bu sayede 4 yıllık süreç içinde daha anlayacağınız ve memnun kalacağınız bir eğitim almış olacaksınız. Eski ve temeli çok iyi olan devlet üniversitelerin de okunabilecek bir üniversitedir.

Antropoloji Bölümü Sıralaması Kaçtır?

Antropoloji bölümü EA bölümlerinden alınan bir bölüm olmaktadır. En düşük 142887 en yüksek 984520 puanla alındığı bilinir. Tabi bu sıralama her sene değişir. Neye göre değiştiğini soracak olursanız, başarı sıralamasına göre değişir. Bir de çok talep varsa bu bölümlerin puanları daha da artarak en yüksek puanları alanlardan seçilmektedir. Ek tercihle gitmeyen kişiler de bu bölümün imkânlarından yararlanabilirler. Özellikle tıp alanında başarılı şekilde gelişmenizi ve insan vücudunu anlamak için güzel bir bölüm olmaktadır. Hem kültürel hem de bilimsel olarak gelişeceğiniz iş imkânları da sizlere vermektedir.

Antropoloji Bölümünün Önü Açık Mı?

Antropoloji bölümünün önünün açık olup olmaması ülkelerin maddi durumlarına göre değişen bir meslek olmaktadır. Kendinizi geliştirdiğiniz takdirde her mesleğin önü açık ve iş bulma imkânı vardır. Önemli olan okuduğunuz süreç içinde ve bu süreçle beraber insan okuduğu bölüme bir şey katmasıdır. Eğer okurken sadece okula gidip geliyorsanız ve bu bölümle ilgili hiç araştırma yapmadan mezun olursanız, önü açık olmaz. Fakat insanın geçmişi ve günümüzü araştırmaları ile detaylı bir araştırma ya da kazı gibi ortamlarda çalışma imkânları bulabilirseniz, önü açık bir meslek sizleri beklemektedir.

Antropoloji Bölümü Dersleri Nelerdir?

Antropolojiye giriş ile bu bölüme başlarsınız. Türk kültür yapısı ve tarihi ile ilgili insan yaşamanın her odak noktasını incelenmesi ilgili dersler sizlere verilir. Özellikle arkeoloji, eski kazılar gibi birçok derslerin teknik açıdan ve saha çalışması ile verildiği gözlemlenir.

Antropoloji Bölümü İş İmkânları Nelerdir?

Antropoloji bölümü iş imkânları kazı çalışmaları yapan kültür merkezlerinde çalışabilirsiniz. Eğer devletin yaptığı kazı alanlarına girerseniz güzel bir maaş ve imkânla sizleri iyi bir gelecek bekler. Ya da yurtdışında belli başlı eğitimler alarak yurtdışında da bu mesleği değerlendirebilirsiniz.

Antropoloji Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Antropoloji bölümü mezunları geçmiş yaşamdaki insan hayatının olduğu kazı alanlarında ya da tarihi bir takım araştırma yapılan alanlarda iş imkânı bulabilirler. Ülkemizde iş alanı kısıtlı olmakla beraber yurtdışında bu meslek mezunlarına çok ayrı bir değer verilir.

Antropoloji Bölümü Kaç Yıllıktır?

Antropoloji bölümü 4 yıllık olmaktadır. Üniversitelerin edebiyat fakültelerinde bulunan bu bölüm gelişme göstermek isteyen herkes için hala eğitime devam edilir. Eğer kazı ve antropoloji ile çalışmalar yapmak isterseniz bu bölümü seçmeniz tavsiye edilir.

 

 

İlginizi Çekebilir