Aloe Vera Jeli Dişe Sürülür Mü?

Aloe Vera Jeli Dişe Sürülür Mü?

Aloe Vera Jeli Dişe Sürülür Mü?

Hayır dişe sürülmesi önerilmez. Eğer aloe vera ile yapılmış diş macunu varsa alın. Ya da kendi imkânınızla diş macunu ürünlerini karıştırak sürebilirsiniz. Diğer türlü direkt sürülmesinde mikropların önüne geçemezseniz.

Aloe vera doğal bir bitkisel üründür. Özellikle kadınların yaşlanma karşıtı ürünlerinin içine sıkça konulur. Dudağa sürülen aloe vera jelleri de vardır. Bu jeller direk aleo vera içinde çıkartılması ile sürülmemeli. Çünkü piyasada satılan birçok bitki orijinal olmayıp tam anlamıyla gerçeğine uygun değildir. Çiçekçilerden satın aldığınız aloe vera bitkileri süs olarak yetiştirilmektedir. Bu yüzden direkt yüze ve dudağa temas halinde sakıncası durumlar olabilir.

Aloe Vera Jeli Dolapta Kaç Gün Saklanır?

Jel bitkinin içinden çıktıktan sonra hemen tüketilmesi gerekir. Malzeme eğer doğalsa bunun kısa sürede yani dolapta beklemesi de bir gün olması gerekir. Uzmanlarında laboratuvar ortamlarından araştırılması ile aloe vera jelinin bir günden fazla saklanılması ile içinde bakteriler üremektedir. Bu jeli diğer gün cildinize sürdüğünüzde kaşıntı ve alerjiler çıkmaktadır. Bu açıdan dikkat ederek kullanmamız önerilir.

Kendi yaptığımız bazı doğal kremlerinde ömrü bu yüzden kısa olur. Bize satılan kozmetik amaçlı her türlü malzememin içinde daha uzun süre kalması için kimyasal malzemeler konur. Aloe vera da bu malzemelerin içine katılarak satışa sunulur. Eğer kendiniz ev ortamında doğa yollar ile yapıyorsanız hemen tüketmeniz önerilir.

Aloe Vera Jeli Direk Yüze Sürülür Mü?

Direkt yüze sürülmesinde sıkıntılar çıkabilir. Yani yüzünüzde bir hassasiyet varsa bu kızarma gibi olumsuz sonuçlar doğuracaktır. Kaşıntı olabilir ve diğer alanlara da yayılır. İçine başka doğa malzeme karıştırabilirsiniz. Örneğin doğal süt veya yumurta katarak daha da homojen hale gelir. Bu sayede cildin daha esnek ve her anlamda güzel görünmesini sağlar.

Cildiniz vücudunuzdan daha hassas olduğu için direkt temas edilmesini cilt uzmanları da önermemektedir. Bu yüzden söylediğimiz karışımların birini de katsanız güzel bir şekilde cilt parlaklığı göreceksiniz.

Aloe Vera Jeli Direk Saça Sürülür Mü?

Direk saça temas edilen ürünler yağlar olmaktadır. Jeli direkt saçınıza sürerseniz saçın derisinde aşınma olabilir. Jelin içine badem yağı ya da Hint yağı koymanızla daha etkili sonuç almanız sağlanır. Çünkü bazı aloe vera doğallığı kaybolmuş ve süs bitkisi, olarak piyasa satıldığı bilinir. Bundan ötürü daha dikkatli davranarak bu türünün saçımıza temasını yağ ile sağlamamız gerekir.

Aloe Vera Jeli Dişe Sürülür Mü?

Hayır dişe sürülmesi önerilmez. Eğer aloe vera ile yapılmış diş macunu varsa alın. Ya da kendi imkânınızla diş macunu ürünlerini karıştırak sürebilirsiniz. Diğer türlü direkt sürülmesinde mikropların önüne geçemezseniz.

Aloe Vera Jeli Egzamaya İyi Gelir Mi?

Egzamaya iyi gelen ilaç tedavi yöntemlerinden olabilir. Fakat cilt için üretilenleri almanınız öneriyoruz. Aksi takdirde cildinizi daha fazla tahriş yapması ve daha kötü görüntü ile karşılaşmanıza neden olabilir.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir