Fen Bilimleri Dershaneleri Kurucusu Nazmi Arıkan Neden Öldürüldü?

Fen Bilimleri Dershaneleri Kurucusu Nazmi Arıkan Neden Öldürüldü?
13.07.2022 18:51
Nazmi Arıkan'ın ölümü Türkiye gündemine oturdu. Fen Bilimleri Dershanelerinin kurucusu olan Nazmi Arıkan'ı kim öldürdü ve neden öldürdü? Türkiye gündemi ani gelen bu ölüm haberi ile çalkalanıyor.

Fen Bilimleri Dershaneleri’nin kurucusu, eğitimci Nazmi Arıkan öldürüldü. Çanakkale Gelibolu’ya bağlı Karainebeyli Köyü’nde çiftlik evinde yaşayan Nazmi Arıkan'ın sabah saatlerinde evinde saldırıya uğradığı öğrenildi. Saldırıda Nazmi Arıkan ile birlikte şoförünün de hayatını kaybettiği belirtildi. Fen Bilimleri Eğitim Kurumları, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Nazmi Arıkan'ın ölümünü doğruladı.

Nazmi Arıkan Neden Öldürüldü?


İlçeye bağlı Karainebeyli köyünde küçükbaş ve büyükbaş hayvan çiftliği bulunan Arıkan'dan haber alamayan çalışanları, çiftlik evine gitti. Arıkan ve şoförü Şerif Eker'in cansız bedenlerini bulan çalışanlar, durumu jandarmaya bildirdi. Olay yerine gelen jandarma olay yeri inceleme ve 112 Acil Sağlık ekipleri, Arıkan ile Eker'in bıçaklanarak öldürüldüğünü tespit etti. Nazmi Arıkan ve Şerif Eker'in cesetleri, otopsi için Gelibolu Şehit Koray Onay Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Jandarma, fail ya da faillerin yakalanması için çalışma başlattı.
Arıkan’ı yakından tanıyan bir sektör kaynağı “Son 2-3 yıldır Gelibolu’daki çiftliğinde yaşıyordu. İşlerini oğlu K. Arıkan takip ediyordu. Fen Bilimleri markası nedeni ile birileri ile davalıktı. Yine benzer şekilde, bazı bayiler ile de alacak-verecek konusunda davaları vardı” diye konuştu.

Konu ile ilgili halktv.com.tr’ye konuşan Gelibolu İlçe Jandarma Komutanlığı’ndan bir yetkili "An itibari ile yakalan kimse olmadı. Ancak tüm ekipler bölgede. Etkin bir soruşturma yürütülüyor. Kısa süre içinde daha net bir tablo önümüze çıkmış olacak" diye konuştu. Aynı kaynak, çifte cinayetin sebebinin, alacak-verecek kaynaklı olduğunu düşündüklerini kaydetti. Yaşamını yitiren Nazmi Arıkan, MEF okullarının sahipleri ile de yakın akrabalıkları vardı.

Karainebeyli Köyü Muhtarı Ali Yıldırım şunları kaydetti; "Nazmi Bey'i tanırım. Çok sıcakkanlı bir insandı. Köye her geldiğinde mutlaka beni arardı. Bizim köyden arazi aldı çiftlik kurdu. 200 büyükbaş 400 de küçükbaş hayvanı vardı çiftliğinde. Olayın gece 12.00’den sonra olduğu tahmin ediliyor. Yakınları aramamış o saate Nazmi beyi; herhangi bir sorun yokmuş. Gelen kişi sayısı belli değil.  Ancak, jandarma bir ayçiçeği tarlasında 3 adet bıçak kını buldu. Olayda kullanılan bıçakların bulunan bu kınlara konulup konulmadığı inceleme sonrası belli olacak.”

Nazmi Arıkan Ölümü İle İlgili Atılan Tweetler

Nazmi Arıkan Kimdir?

Arıkan, Yozgat’ın Sorgun ilçesi Salur köyünde doğdu. Salur köyünde ilkokul ve ortaokulu okudu. Tokat Öğretmen Okulu’nu bitirerek sınıf öğretmeni oldu. Gazi Eğitim Enstitüsü’nde okuyarak fizik öğretmenliği diplomasını aldı. MEF Dershanesi’nde öğretmenlik yaparken, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Makine Mühendisliği’ni okudu. Bolu Öğretmen Okulu’nda bir yıl öğretmenlik yaptı ve ardından özel dershaneciliğe geçti.

1997 yılında Fen Bilimleri Merkezi Dershanesi’ni devraldı. Tek şube olarak aldığı dershane 2012 yılında İstanbul’da 25, Türkiye genelinde ise 80 şubeye ulaştı. 2011 yılında Fen Bilimleri Okulları’nı açtı.

İlgili Haberler

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

En Çok Okunan Haberler

GÜNDEM Kategorisinde Öne Çıkanlar

İlginizi Çekebilir